AMG E63

AMG E63

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

MTR

Član
AMG E63

Stigao i on na testove po Njemackoj pa ko zna njemacki nek oplete na www.auto-motor-und-sport.de gdje izmedju ostalog pise :

V8 od AMG-a , ispucava zdravih 525 KS i vrti se do 7.200 o/min , maksimalni obrtni moment je 630 nM . Gratis dobijate mrmoljanje motora i niski Bass straga.
Da bi se tolika snaga sprzila na cestu tu je i AMG Speed Shift sa 7 brzina ( vidjecemo ga i u SLS-u ) sa 4 programa i Race Launch modom . Brzine se mjenjaju rafalno u 100 milisekundi te se brzina od 100 km/h dostize za 4,5 sec.
Tu je i AMG Air Ride Control za "arogantne" prolaske kroz krivine, te AMG Drive Unit koji kontrolise sistem preciznijeg upravljanja u odnosu na standardne modele. Na obje osovine je ugradjen sistem ElastoKinematic koji eliminise plivanje u krivinama.
Po zelji kupaca AMG skida blokadu te E63 poslije toga leti preko 300 km/h , naravno poslije prolaska kroz AMG Driving Academy.
U doplati su i keramicki diskovi promjera 400 mm koji omogucuju brahijalno zaustavljanje limuzine koja je teska 1800 kg.
Keramicki diskovi donose ustedu od 10 kg , inace standardni su promjera 360 mm.

Ko voli nek izvoli , cijena u .DE startna = od 105.000 EUR

Dok BMW M5 redizajn sa 550 konja ne stigne , E63 je glavni PIMP sa usisnim motorom .
 

MTR

Član
evo i svemirski brod - motor je ko Enterprize iz Star Treka

rore - nemam rijeci

felge uhhhh

Ja , zaboravio sam napisati , cijeli Set Up vozila je rado Mika Hakinen , mislim da je dovoljno. Tako i tata Walter Rohl priprema i radi za porsonju
 
za one koji ne znaju Race Launch je isto sto i Launch Control , jednostavno auto s kojim Mercedes nece osjetiti krizu , prodaja ide nenormalno dobro , vec se par W212 vrti po gradu , auto je extra , AMG je ovdje pokazao svoj tehnloski napredak i fkt je dosta otisao ispred konkurencije ;)
 
Super Moderator
Vernes_AMG je napisao(la):
za one koji ne znaju Race Launch je isto sto i Launch Control , jednostavno auto s kojim Mercedes nece osjetiti krizu , prodaja ide nenormalno dobro , vec se par W212 vrti po gradu , auto je extra , AMG je ovdje pokazao svoj tehnloski napredak i fkt je dosta otisao ispred konkurencije ;)

jes vidio sam ja nedavno u sarajevu E250 CDI
dobar je brate nemam rijeci ;)

a za ovog AMG-a nemam sta da kazem.. al mjenjac mi nekako najprivlacniji mogu mislit kako stane u ruku :D
 

MTR

Član
Garant nista al evo podaci govore sve :
ubrzanje isto : 0-100 4,5 sec oba
max brzina Audi : 274 , max brzina Merc : 300
Snaga , Audi ima + 55 KS
Moment , Audi ima + 20 nm

Ima druga racunica :

NA MERCEDESA SPUCAJ DVIJE TURBINE I DOBICES 700 KONJA ILI
SKINI SA AUDIJA DVIJE TURBINE DOBICES 430-450 KONJA
;)

JA ZABORAVIO SAM 4X4 :icon_rolleyes:
 
Član
MTR je napisao(la):
Garant nista al evo podaci govore sve :
ubrzanje isto : 0-100 4,5 sec oba
max brzina Audi : 274 , max brzina Merc : 300
Snaga , Audi ima + 55 KS
Moment , Audi ima + 20 nm

Ima druga racunica :

NA MERCEDESA SPUCAJ DVIJE TURBINE I DOBICES 700 KONJA ILI
SKINI SA AUDIJA DVIJE TURBINE DOBICES 430-450 KONJA
;)

JA ZABORAVIO SAM 4X4 :icon_rolleyes:

Totalno pogrešno: RS6 Tvorničke specifikacije: 0-100 4.6 0-200 14.9
Stvarne Performanse na svim testovima: 0-100 4.1 0-200 13.2

RS6 je elektronički limitiran na 260 ili 280 zavisi kako kupac želi. No možeš i skinuti blokadu, pa ti dam video ako želi na stazi Nardo sa skinutom blokadom 4 odrasle osobe u vozilu 336Km/h.
RS6 je teži 200Kg.
Ovaj motor bez turbina imaš u R8 V10 sa 525Hp.
Oni su ga mogli izbaciti sa 1000Hp, kao što mogu i M i AMG, no nebi ga imali kome prodati.
A šta mu turbine znače, pa ovako: Većina vozila sa svojom najvećom snagom raspolaže npr BMW M5( lupam napamet, neznam precizno) od 5700rpm do 7000rpm.
A RS6 radi turbina VRTI na 572bHp ili 580Hp od 1400---->6500rpm.
Da nebih više pisao, eto samo toliko.
a Merc je perverzija.

E63 AMG je dosada bio samo na jednoj stazi Hockenheim Short 1:15.4 85/436 Brži od: Porsche Cayman S Sporiji od: Audi RS4 (B7)
 

MTR

Član
napakova ti mene Bax :cool: , al sta cu ne pratim ti ja Auto Union oli ti Audi , samo bmw i mece , al znanja nikad dosta . Neka Audija , al meca je meca . Moram saletit koga u Sarajevu ko je vec narucio da se izljubim sa poklopcem motora . hahahaha
 
Član
MTR je napisao(la):
napakova ti mene Bax :cool: , al sta cu ne pratim ti ja Auto Union oli ti Audi , samo bmw i mece , al znanja nikad dosta . Neka Audija , al meca je meca . Moram saletit koga u Sarajevu ko je vec narucio da se izljubim sa poklopcem motora . hahahaha

Hehe, ma kolega ništa zlonamjerno nego eto, informativno;), sve je to rame uz rame Audi, Merc, BMW, tko šta voli. Jedva čekam testove od ovoga jer je uistinu zanimljiv.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top