Alu felge na ovo??

Alu felge na ovo??

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Dali na ovakav sistem mogu ici alu felge ili trebaju prepravke neke?? mislim na ovo sto su sarafi vec na diskovima i zavrne se matica.. pitam se zbog duzine ovih sarafa jer za alu felge koliko znam idu dosta duzi sarafi od celicinih felgi jer je deblja stijenka felge..


disc_brake.jpg



npr ovo je sistem za koji stavis duze sarafe i vozi..

rear_brake_pads.jpg
 
Član
Prvo skratis sarafe

Distanzscheiben.jpg


pa montiras adaptere :) i ucvrstis maticama

Distanzscheiben1.jpg


pa onda idu Feluge sa sarafima.
;)
 
@ jaba78: Hvala na detaljnijem objasnjenju!! :cool::cool:

Respect!! ;)

mada se ovo cini prilicno debeo distancer?? koliko mm je ok?
 
Član
SoundLunatic je napisao(la):
@ jaba78: Hvala na detaljnijem objasnjenju!! :cool::cool:

Respect!! ;)

mada se ovo cini prilicno debeo distancer?? koliko mm je ok?

Zavisi od sirine gume i ET vrijednosti felugi tj. o tvom ukusu i koliko si spreman modificirati blatobrane u koliko to bude potrebno. Ja kad sam kupio felge dosli su i distanceri uz njih. Distanceri su 20 mm debljine. Ja nisam bio spreman raditi neke vece modifikacije na blatobranima jer sam nekoliko mjeseci prije toga farbao kompletno auto isto tako vizuelno mi se nije svidjalo tako da sam skinuo distancere.

Za matice ja mislim da su distanceri od 15 mm granica tanje ne moze biti. To je moja predpostavka ako se varam neka me neko ispravi.

Kao sto je lov2xlr8 kaze niposto sarafe sa otpada kupovat imas A3M za toga kontaktiras Dottore na forumu objasnis sta hoces i to je to.

Pozz
 
mario05 je napisao(la):
a mogu li se izvrnuti ovi sarafi, i[/align] staviti duze??

mogu,ovi postojeci sarafi se mogu "izbiti" i da se ubace novi,duzi. Sta se inace drugo radi kad se otkine jedan ovakav? vec sam ih mjenjao, tako da ti netrebaju sarafi ,pa distanceri,pa opet sarafi...ali tvoja lova tvoj izbor
 
Član
AldinShpura je napisao(la):
mario05 je napisao(la):
a mogu li se izvrnuti ovi sarafi, i[/align] staviti duze??

mogu,ovi postojeci sarafi se mogu "izbiti" i da se ubace novi,duzi. Sta se inace drugo radi kad se otkine jedan ovakav? vec sam ih mjenjao, tako da ti netrebaju sarafi ,pa distanceri,pa opet sarafi...ali tvoja lova tvoj izbor

Tako je.
 
Član
antrax je napisao(la):
AldinShpura je napisao(la):
mario05 je napisao(la):
a mogu li se izvrnuti ovi sarafi, i[/align] staviti duze??

mogu,ovi postojeci sarafi se mogu "izbiti" i da se ubace novi,duzi. Sta se inace drugo radi kad se otkine jedan ovakav? vec sam ih mjenjao, tako da ti netrebaju sarafi ,pa distanceri,pa opet sarafi...ali tvoja lova tvoj izbor

Tako je.

na to sam i mislio,. jer kad stavim alu felge.. netr5ebaju mi distanceri, znaci da samo kupim duze srafe i izmjenjam... Hvala puno!!
 
gdje mogu nabaviti ove adaptere, ili ima netko tko moze napraviti? hajd nek baci ponudu na pm ako ima..

i jel moze da na adapteru bude raspon rupa sa 5x112, tako mi je na autu, na 5x100 tj felga???
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top