Alpine X200

Alpine X200

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
planiram da kupim za nekih deset dana ovaj HU,pa dali mi vi mozete nesto reci o njemu,koje su mu prednosti a koje mane i da li postoje neki problemi kada se spoji sa usb stickom?
 

IGY

Član
spajkanje sa stickm nema problema
a detalje ce ti reci Muha caraudio
a alpine nudi samo najbolje tako da se nisi zajebao
 
Član
mislim nemoj me pogresno shvatit al ovo je pomalo smjesno i uveliko nalici evo recimo ovome:

ej planiram uskoro kupit mercedes, sta mislite valjal? :lol:

ne sikiraj se neces imat problema nikakvih i u svijetu autoakustike, alpine je merc ;)
 
Član
Sto se tice alpine pa i dalje u svijetu auto akustike
obrati se na www.caraudio.ba
i trazi dr.Muhu taj ce ti sve objasniti sta i kako ;)

a ova ida je extra player,znaci nema cd ali zato ide ipod,usb...a nema nikakvih problema sto se tice spajanja
neznam samo na kakve probleme mislis
de malo pojasni
 
Član
http://www.alpine-europe.com/home/products/headunits/digital-media-receiver/ida-x200/?tx_contagged_pi1

No Problem;)
 
Član
ma bio sam ja kod muhe na vracama prije par dana,i odlucio sam da kupim ovaj model,gledao sam na nekim drugim stranicama prednosti i mane,kada se prikljuci ipod ne postoje nikakvi problemi ali sto se usb sticka tice kazu da postoje veliki problemi prilikom ocitavanja i pretrage ako imas veliki broj pjesama i ako su smjestene u vise foldera.
 
Član
Guru;2958020 je napisao(la):
Alpine IDA-X200

Alpine-IDA-X200.jpg


Drive Used: Sandisk Cruzer Micro 4GB Flash (3.2GB used)

Content: 543 Files , 41 Folders

Initial Scan Time: 4 secs + Up to 2 mins to buffer additional tags in background

Play Resume After Source Select?: Yes

Play Resume After Iginition Off?: No

Rescan After Drive Removed?: No, Play Resume if unit still powered up

Scan on USB Select or background?: Scan on USB Select

Display ID3, Track, Folder Info?: 16 Chars (2x8),Choice of Folder/Album/Artist/Track/Genre/Composer

Browse genre etc?: Yes - Genre/Composer/Playlist

Folder/File Qty Limitations? None Found

Playlist Compatible?: Yes (Not tested)

EQ Enhancements Available?: No

Display Full tags or scroll?: 8 Chars, 2 lines, Scroll

Folders in Alphabetical or as written?: Alpha

Gaps in mix tracks?: Yes (less than 1 sec)

============================================

Drive Used: Lacie Porsche 40GB (16.6GB Used)

Content: 3986 Files, 267 Folders

Powered Drive from USB?: Yes

Initial Scan Time: Timed Out

All Folders Available?: Unknown

Quick to Browse?: Extended scans for extra tags (genre etc) makes a large drive unsuitable

=================================================================

Conclusion

Identical to the X300 in USB terms with a slightly nicer illumination and the option to hook-up the iPod via Direct USB. The iPod would be the source of choice as these IDA-X decks shine when the Apple is connected but struggle with larger generic USB drives.

The X300 also has the option to add a processor for IMPRINT tuning - very worthwhile if you are looking for future audio performance improvements.

[/align]
 
Legend
nisam siguran , al posto nema cd , preko usb.a bi vjerovatno i neki pojak HDD mogao ici , neka se javi ko ako je probao
 
Član
neznam dal ide hdd al da je prelijep fakat jest, boze sto lijepo izgleda I WANT ONE !!!!
 
BHT Ovisnik
nisam znao da je alpine tako dobar,ujak mi ljetos u hamburgu kaze ajte stavite u mercedesa CD radio,kaze ja zaboravio da imamo,pitam ga kad si ga kupio kaze ima godina dana u svercera za 50€,nov,uzeo Alpine 9853R
 
Član
Prijatelju imam ti ja Alpine IDA-X200,kupljena kod dr.Muhe,imam je vec 8mj, radi bez ikakvih problema na usb-u za ipod ti ne znam reci jer nisam imao priliku probati.Ako si odlucio uzeti X-200,neces se zaje.... stvarka je extra;)
 
G

GoPlay

da se nadovezem :D
i ja planiram uzeti novi mp3 jer mi je u autu stock
i primjetim ovaj x200 jbga odskace cijenom malo ali alpine je alpine
zanima me kako mu se kopca USB "laicki receno hocu da ukljucim USB stick gdje ga ubosti" jel se panel otvori ili kako?
hocu li moci kasnije na njeg skopcati pojacalo u slucaju da uzmem kakav sub za gepeka? ova ipod kontrola skroz nepotrebna stvar ako ima USB :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top