ALPINE KOMPONENTE SAVJET?

ALPINE KOMPONENTE SAVJET?

Član
Pozdrav za forumase,

Imam u planu u skorije vrijeme, kad dodjem kuci da mijenjam fabricke zvucnike, po meni oni su dali svoje...

Sad imam u planu da ubacujem sve APLINE,

Nesto sto sam ja gledao je sljedece

Nazad


SPG-13C2 - 5-1/4" (13cm) COAXIAL 2-WAY SPEAKER
Tweeter
■Tweeter Type: 20mm Silk Soft Dome Tweeter
■Magnet Material: Neodymium Magnet
Power Handling
■Peak Power: 200 W
■RMS Power: 50 W
Dimensions
■Woofer Mounting Diameter: 11.0 cm
■Woofer Mounting Depth: 4.3 cm
General
■Frequency Response: 82 Hz to 20 kHz
■Impedance: 4 Ω
■Sensitivity: 87.5dB / W (1m)

U VRATA NAPRIJED
SPG-13CS - 5-1/4" (13cm) COMPONENT 2-WAY SPEAKER



SPECIFICATIONS
Power Handling
■Peak Power: 250 W
■RMS Power: 65 W
Dimensions
■Woofer Mounting Diameter: 11.0 cm
■Woofer Mounting Depth: 4.3 cm
General
■Frequency Response: 65 Hz to 20 kHz
■Impedance: 4 Ω
■Sensitivity: 87dB / W (1m)


Player-i
Nesto sto se onako meni svidjelo,




ALPINE-CDA-117


CDA-9885R




Nisam puno listao ,zelim da cujem i vasa ostala misljenja ko se malo vise razumije u ovo sve...

Znam da uz komponente takodje treba i pojacalo ici da bi to sve fino sviralo..
Eh sad hocu i neke vase prijedloge,misljenja da cujem..

Hvala ;)
 
Član
G type je pocetna serija kod alpine al fino sviraju, u svakom slucaju bit ce dosta bolje od fabrickog a mozes to i na player spojiti nije bas neka snaga zvucnika da ti odmah treba pojacalo, al na pojacalu svaki zvucnici dosta bolje sviraju, ja bi samo ove prednje i spojio na pojacalo ove zadnje ostavi na playeru ;)

A imam za tebe i alpine pojacalo skoro novo, bez tragova koristenja tamam za ove zvucnike :D:cool:
 
Član
@adi187 hajde na PP sibni da vidim kakvo je pojacalo i ostalo
Ovo sam ja sinoc gledao, i trazio,ali hajde opet da cujem i tvoje misljenje sto se tice zamjene fabrike;)
 
Član
Kontaktirao sam prodavca sa Pik-a u vezi CDE-9882Ri , kaze da je player nov ,nije uopste koristen

http://www.pik.ba/artikal/5391680/alpine-cde-9882ri/

Rekao mi je 250KM, sto kod Muhe gledam kosta 369KM.
Cijena mu nije losa , ako je nov kao sto je naveo,ali to cu vidjeti kad dodjem kuci ako djecko bude htjeo da salje postom.


@Zlaja
@Adi
Na koje bi vi isli zamjene vec postojecih zvucnika, znaci zanima me i vase misljenje sta bi vi izvukli iz ponude,koje bi komponente radili.
Zanima me cist zvuk, fin bass, s tim da sam rekao da uz sisteme imam opciju i pojacalo da stavim da to sve radi fino kako treba
 
Član
Ja imam Ground Zero kikove, znači samo je bass, ali ima i dosta zvuka, reko bih duboki i srednji zvuk, po 100rms-a su i jako dobro sviraju kada bih dodo još i tweetere bilo bi savršeno... Za sistem ti i ne treba jako pojačalo da ih pogoni, jer su osjetljivi.. Ovo što si gore naveo nije loše, bolje u svakom slučaju od fabričkog, jer fabrički su do 20ak rms, ne više... Ko što Adi reče ovo je početna serija... R i X su već jebiga serije, ali su i poskupe... Zavisi koje su ti potrebe.. u mene je niža serija i opet sam zadovoljan... Koliko su bitni zvučnici bitno je i pojačalo i vrata kakva su ti.. ako su loša i nemaju nikakvog dampinga ne očeku lije i dubok bas isto tako i ako su sva otvorena, u mene je odvojena prostorija gdje je staklo od tapacirunga, tako da je skroz zatvoren prostor i zato ima lijep dubok i zvuk http://www.youtube.com/watch?v=itZPIahyDKI&list=UU8ouelKV1ZIieWM_BPlNFJA&index=3 evo kako to zvuči, na snimku krči jer je previše glasno i ne može mobitel da snimi ;)
 
Top