Alonso protiv FIA-inih odluka

Alonso protiv FIA-inih odluka

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Dvostruki Svjetski prvak u Formuli 1 Fernando Alonso kritizirao je odluku FIA-e da promjeni pravila igre netom uoči starta sezone. Krovno automobilističko tijelo donijelo je odluku nepuna dva tjedna prije početka F1 sezone o novom sustavu bodovanja, tj. kako će se odlučivati o budućem Svjetskom prvaku. Za odluku o tituli osvojeni bodovi više neće imati odlučujući utjecaj, već će se prvenstveno gledati broj pobjeda. Alonso vjeruje da konstantno mijenjanje pravila ne pomaže ovom sportu te da FIA uopće ne uvažava stavove vozača, momčadi i mnogobrojnih navijača.

19zabv.jpg


"Ne razumijem potrebu da se stalno mijenjaju pravila. Mislim da ovakve odluke samo mogu zbuniti fanove. Formula 1 postoji već više od 50 godina zahvaljujući momčadima, sponzorima, vozačima, ali iznad svega mnogobrojnim fanovima iz cijelog svijeta, a nitko od njih nije imao priliku izreći svoj stav pred FIA-om. Zabrinut sam, ne toliko zbog odluka koje će utjecati na ovu sezonu koja upravo počinje, već zbog budućnosti ovog sporta u nadolazećim godinama", izrazio je svoje nezadovoljstvo španjolski vozač koji definitivno nije usamljen u ovakvim stavovima.
 
Član
Svaka cast za ovo pravilo, tako da supci kao ti ne mogu osvajati titule, vozajuci se po stazi i cekati neke nepredvidjene dogadjaje kako bi ugrabio bodove.

Pravilo koje je davno trebalo usvojiti, odnosno od perioda kada su uveli 1 mjesto 10 bod. 2 mjesto 8 bod(prvenstveno kako bi vladavinu Sumija i Ferarija unistili)
 
Početnik
vwfan je napisao(la):
Svaka cast za ovo pravilo, tako da supci kao ti ne mogu osvajati titule, vozajuci se po stazi i cekati neke nepredvidjene dogadjaje kako bi ugrabio bodove.

Pravilo koje je davno trebalo usvojiti, odnosno od perioda kada su uveli 1 mjesto 10 bod. 2 mjesto 8 bod(prvenstveno kako bi vladavinu Sumija i Ferarija unistili)


ti drug stvarno nisi upucen u sve, pa da je ovo pravilo uvedeno ranije vozaci Ferrarija bi opet bili prvaci,:lol::lol::lol:
sjeti se prosle sezone,:)
 
Član
pa nije to...nego previse dizete Schumija iako je cojk vec par godina u penziji...jbg, bio je dobar, ja sam ga mrzio, al sam postovo njegovo umijece...al ima ba jos ljudi ko on, pa nije on jedini na svijetu...
i zar nije dokaz da je veliki dio do bolida...ipak ga je uspio alonso uzet...
 
Član
Do bolida nije veliki dio,nego vrlo veliki dio al auto se nevozi samo,ja mislim da ono sto je schumi postigao nece niko postice opet ko zna,zasad je najbolji svih vremena,sto se tice novih pravila mozda je i dobro i pravilno ko ima najvise pobjeda valjda je najvise i zasluzijo...................;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top