Almir Biković iz Lukavca smrtno stradao u Afganistanu..ode ti meni rodjak :(:(:(

Almir Biković iz Lukavca smrtno stradao u Afganistanu..ode ti meni rodjak :(:(:(

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Evo neznam koliko je pametno da stavim ovdje u nepredvijenu temu ali eto..

Jutros me stara budi u pola 10 i place...
Kaze pogide....On je pogino.....

Onako jos u polusnu skacem i kontam da nije sta starom bilo jer je nemal 24h na tockovima...

Reko ko je sta je ?

kad mi rece sljedece....




Nakon što smo objavili poziv našim posjetiteljma da nam se jave ukoliko imaju tačne i provjerene informacije o pogibiji državljanina BiH u Afganistanu, na našu email adresu u roku od nekoliko minuta stiglo je više desetina poruka sa potvrdom ove tužne vijesti.

Nažalost, već sada možemo objaviti da je jutros oko 4.00 sati po lokalnom vremenu, u američkoj vojnoj bazi Bagram u Afghanistanu smrtno stradao naš sugrađanin Almir Biković (32).

Biković je tri godine radio kao vatrogasac za jednu američku kompaniju u Afganistanu.

“Trebao je preći kod nas u Baghdad, ali on se dvoumio. Zvali smo ga i nagovarali ga da dođe ovdje u Bagdad jer nas je ovdje dosta koji smo zajedno radili još u BiH. Svi smo veoma tužni i potreseni zbog Almirove smrti”, navodi se u poruci koju smo dobili od Almirovih kolega.

Veliki broj lukavčana nalazi se na radu u ratnim područjima Iraka i Afganistana. Niko ne zna tačan broj osoba koje rade jer ne postoji obveza tvrki koje angažiraju naše građane da iste prijave diplomatsko-konzularnim predstvništvima te da se zna samo za one koji se sami jave u veleposlanstva naše zemlje.

Podsjećamo da je u junu 2008. godine Nedim Nuhanović iz Lukavca također smrtno stradao od posljedica granatiranja u Afganistanu.

sodalive.ba


Kako prenose bh. mediji, danas u 04:00 sata po lokalnom vremenu u vojnoj bazi Baghram u Afganistanu, poginuo je bh. državljanin Almir Biković iz Lukavca (32), koji je već tri godine radio kao vatrogasac za jednu američku kompaniju u toj zemlji.

Osim Bikovića ranjena su još petorica njegovih saradnika iz Lukavca.

- Trebao je preći kod nas u Baghdad, ali on se dvoumio. Zvali smo ga i nagovarali ga da dođe u Irak jer nas je ovdje dosta koji smo zajedno radili još u BiH. Svi smo veoma tužni i potreseni zbog Almirove smrti – kaže u poruci jedan od Almirovih kolega, a prenose mediji.


Još u junu 2008. godine je u Afganistanu od posljedica granatiranja smrtno stradao Nedim Nuhanović iz Lukavca.

Iako se veliki broj lukavčana, ali I bh. državljana iz drugih gradova nalazi na radu u ratnim područjima Iraka i Afganistana, niko ne zna njihov tačan broj jer ne postoji obveza firmi koje upošljavaju naše sugrađane da iste prijave diplomatsko-konzularnim predstvništvima BiH. Zna se samo za one koji se sami jave u naše ambasade.

avaz.ba
 

MTR

Član
allahrahmetile , steta momka a i ostalih momaka koji moraju trbuhom za kruhom ici u neku drzavu u pizdi maternoj da bi osigurali svojoj porodici normalan zivot . ***** ja ovu nasu drzavu kad ....... uh nemoj da dalje pisem , u svakom slucaju zalost :icon_cry:
 
Član
i ja jos ne mogu da vjerujem u ovo svako malo uzmem mobitel u ruke i zovem ga...a on nedostupan :(

na spavaju granata je probila kucicu u kojoj je bio sa jos 2 amerikanca...i njemu pod noge pala i sva 3 na licu mjesta:icon_cry::icon_cry:

a bio mi je ko brat,uvjek smo zajedno bili i dok je ovde radio na dubravama i kad bi god dosao na odmor
:icon_cry::icon_cry::icon_cry::icon_cry:
 
R.I.P. zalosno j*ote zivot, odu ljudi da zarade za sebe i za svoje najblize, i ovako na kraju zavrsi!! Zalost!
 
Član
Neka mu je lahka zemlja...moje saucesce porodici Bikovic, ostaloj rodbini i svima koji su ga poznavali..

R.I.P :icon_cry:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top