Alfa Romeo 4C, Chris Harris

Alfa Romeo 4C, Chris Harris

Perverzno je dobra :)

Zadnji put je ovako poseban automobil napravio Lotus a to je bilo prilično davno. Auto industrija se mora probuditi iz zimskog sna i počet praviti ovakve igračke.

p.s. jesam li jedini toliko lud da bih u ovoj Alfi radje volio čuti i vidjeti V6 iz 156ice GTA :D
 
Član
Perverzno je dobra :)

Zadnji put je ovako poseban automobil napravio Lotus a to je bilo prilično davno. Auto industrija se mora probuditi iz zimskog sna i počet praviti ovakve igračke.

p.s. jesam li jedini toliko lud da bih u ovoj Alfi radje volio čuti i vidjeti V6 iz 156ice GTA :D

V6 bi bio roba u ovom ali vjerovatno je dosta tezi i ybog eko normi su zato stavili ovaj motor :p
 
Pa šta ako troši, ako je nekome do potrošnje neka kupi tdi.
Ne kažem da ne valja ovaj motor (ova Alfa je sigurno učinkovitija sa njim) ali ja sam za beskompromisne stvari, aute koje imaju dušu i motor koji ulazi u automobilsku antologiju, a to u svakom slučaju nije ni jedan od ovih turbo motorčića.
Uostalom, dat ZA AUTO 50000 + € i pričat o potrošnji je apsurd.

Postao sam anarhist u vezi auta, jer (velikom većinom i među sportskim autima) samo se priča o jebenoj učinkovitosti (potrošnja i CO) i vremenu kruga na Nordschleife, a zaboravlja se ono najbitnije, uživanje u vožnji bez opterećenosti brojkama.
 
Član
Pa fol je u tome da ti nisi kupac tih auta, nego samo usputni posmatrac, a kupci odredjuju sta ce se proizvoditi. A oni traze ucinkovitost, performanse, pa sto da ne i manju potrosnju goriva. I ja da sam kupac radje bi 4 litre manju potrosnju imao, uz iste performanse i turbo motor, nego neku ogromnu masinu koja rasipa gorivo uzalud. Kad budu kupci nesto drugo trazili, to ce se i proizvoditi. Pa zasto Golf R sada ima iskljucivi ESP, jer je vecina kupaca to trazila, skidala osigurace, vozila bez svjetala da bi im ESP bio iskljucen, VW vidio da to tako ne treba i sada stavio dugme da ga iskljucis. I jos neki su uradili slicne stvari, jer su ih kupci natjerali...
 
Član
Vjerovatno sam lud,jebeni volan je prvo sto mi zapne za oko.Auto ne mora imati 50 konja ali unutrasnjost mora ličiti na nešto_O čemu su razmisljali kad su pravili ovaj djubar od volana,taj dio nikako ne razumijem...idioti...aaaaa !
 
@Boki Danas nitko ne pravi sportski auto po svom receptu nego su svi ograničeni jebenim eko normama, eto to određuje smjer u kojem ide autoindustrija, a ne želja kupaca. Koliko to kupaca zna kako radi ovaj motor i ovaj mjenjač u odnosu na neki drugi pa da ih ima toliki broj da mogu utjecati na razvoj auta.

Nije to auto za tebe ako iskeširaš 100000 maraka i gledaš samo kazaljku od goriva, za tebe je nekakav tdi ili hdi :D
 
Član
Pa šta ako troši, ako je nekome do potrošnje neka kupi tdi.
Ne kažem da ne valja ovaj motor (ova Alfa je sigurno učinkovitija sa njim) ali ja sam za beskompromisne stvari, aute koje imaju dušu i motor koji ulazi u automobilsku antologiju, a to u svakom slučaju nije ni jedan od ovih turbo motorčića.
Uostalom, dat ZA AUTO 50000 + € i pričat o potrošnji je apsurd.

Postao sam anarhist u vezi auta, jer (velikom većinom i među sportskim autima) samo se priča o jebenoj učinkovitosti (potrošnja i CO) i vremenu kruga na Nordschleife, a zaboravlja se ono najbitnije, uživanje u vožnji bez opterećenosti brojkama.

@ drugi pasus - - e to sto si opisao ti je vjerovao ili ne gt86/BRZ, manje snage,manje ubrzanje za danasnje standarde ali zato uzivanje i nevidjena zabava, imas od Krisa video na yt kad je vozio a i Klarskosn ju je vozio i dovoljno ce ti biti njihjovo odusevljenje da se shvati svrha tog auta i poenta :)
 
Upravo to, Toyota GT86 je po svim mjerilima današnjih sportaša "spora" i ima "neelastičan" atmosferski motor, i "zastarjeli, neefikasan i spor" način prebacivanja brzina RUČNO stiskajući kvačilo, ali je zbog cjelokupnog koncepta već sad postala kultni automobil. Postala je svojevrsno mjerilo užitka u vožnji.

p.s. tema je ipak o ovoj Alfi, koja je, usput, odlična :)
 
Poslednja izmena:
Top