Alfa Romeo 147

Alfa Romeo 147

HOT or NOT?


  • Total voters
    6
Član
Hocu da kupim uskoro Alfu 147 pa malo danas probao ovaj photoshop da vidim mogu
li da napravim ono sto sam u planu kad budem kupio auto. Ucim se, malo po malo. ;)

cCVKizX.jpg

t5CNXRI.jpg


Sta vi mislite?

HOT or NOT?
 
Super Moderator
Bila je dobra 147 crvena na piku jtd 16v prva ruka auto preslo 70000 km, potrazi malo nije ni skupa bila a odlicna kupovina
 
Član
Ako vam je.dobar sele"speed" sta bi rekli.da probate dsg :D ovo sto roman rece samo 16v jtdm :)

Imao sam DSG u IV R32. Totalna druga klasa tehnike (i cijene!), ne moze se jedan za drugim sporediti. ;)
Mislim, Selespreed nije nista vise nego normalni robotizirani mjenjac. Slican (modificiran, brzi) Selespeed mjenjac
se upotrebljava i u (naprimjer) Ferrari F355 F1, Ferrari 360 i Aston Martin Vanquish, pravi ih Graziano Trasmissioni.

Prvi selespeed (non-GTA) sistemi su malo "sporiji" sa hladnim motorom.. 700ms (0.7sec) je treba mjenacu da promjeni
brzinu. Mislim, 700ms se cini prilicno puna ali je ipad brze nego sto "the Stig" moze mjenjati brzinu rucno. Njega su bas
nedavno u Top Gear mjerili na 800ms. Posle remapa ili update-a Selespeed sistemi mjenjaju brzine za 500ms (0.5sec).
Nije ni to lose, ali je ipak 150% sporije nego DSG koji sam imao u R32. Ali jebiga, polovni R32 DSG je oko 25.000KM a
neki 147 Selespeed dodje oko 5.000KM, sve to ima svoju cijenu. Koliko para, toliko muzike. :D
 
Član
Kupi one vatre (naljepnice), al jedno 9 komada da nije parni broj..
One se inače ne dobiju u trgovinama, ima ih po pijacama gdje prodaju sportske nastavke za auspuh itd..
Gledaj da su što manje a što više da strše :D
A devetu opucaš na instrument tablu :D (radi treba)
 
Član
Kupi one vatre (naljepnice), al jedno 9 komada da nije parni broj..
One se inače ne dobiju u trgovinama, ima ih po pijacama gdje prodaju sportske nastavke za auspuh itd..
Gledaj da su što manje a što više da strše :D
A devetu opucaš na instrument tablu :D (radi treba)

Hm. Nije losa idea. Koliko dodatni KS daju te naljepnice?
 
Član
Hm. Nije losa idea. Koliko dodatni KS daju te naljepnice?

Uz aluminijski nastavak za ručku mjenjača i plastični zračni protok na haubi pa nekih 20 njutna :D

P.S. da me nećeš pogrešno skontat nije na tvoj račun. Nego se uvijek sjetim kad sam sa nekih 16 godina potrošio 50KM na pijačnom štandu da bi nabrijo golfa :D,,, srećom otac nije pustio
Tad je još bilo aktualno Brzi i Opasni fazon :D
 
Legend
mislim da selespeed mjenjac nema perspektivu sa ovom platformom, i treba ga mjenjat jer se bezveze ulazu pare u napredak neceg sto nikad nece biti konkurentno dsgu, smgu itd itd.. isto kao sto je vw grupacija uradila sa pumpa dizna tehnologijom, jedostavno se pomirili da ne mogu razviti nesto sto ce biti konkurentno common railu, i onda su prihvatili common rail i nastavili sa usavrsavanjem u svojim TDI motorima..

da ne duljim puno, vratit cu se na temu i reci da mi je ova opcija sa talijanskom zastavom definitivno hot :)
 
Top