Alfa Romeo 147 2.0 16v Selespeed

Alfa Romeo 147 2.0 16v Selespeed

Član
Eh, da i ja ovdje temu otvorim za svoje auto koje sam jucer kupio.. (link)
Danas sam bio na tehnicki i registrovao auto, rekli su mi da ce biti tablice
spremne za dva dana pa nadam se da mi nisu slagali. :p

Auto je iz njemacke, iz Alfa Romeo autokuce i od prve vlastnice (frau Herzhof).
Ima sve service knjizize i dokumentaciju, danas sam bas zvao tu garazu da
provjerim neke te stvari i ispalo je da je bos sve o.k. Veliki servis (incl svecice
i zupcani remen, nove gume, itd ) imao sa 139.500 kilometara u januaru ove godine,
a i Selespeed software je update-ovan na 4407. Super sto ovi svabi sve te podatke
fino sacuvaju. :)

Eh, koje planove imam sa ovim autom? Nista rigorozno ili extremno, nikakve turbine,
intercoolere i superchargere. Samo optiku malo po svome ukusu. Konjski snaga ja
vise neganjam, ovo auto ima dosta KS da moze se normalno kretati u ovom danasnjem
saobracaju i da nestvaram kolonu iza sebe. Dosta za mene, ja se (vise) ne trkam.

Hocu jednostavno da zatamnim stakla, poljepim neki striping, a za iduceg ljeta da malo
spustim auto i stavim neke ljepse i vece felge. Volio bi da izgleda kao na ovaj photoshop:

t5CNXRI.jpg


Auto je sad jos kompletno orginal, ima par prijatni opcija kao climate control, cruise control,
coming home lights, sunroof, anti-carjacking system, GPS tracking system, city mode, Bose
sound system + sub (nije los zvuk nimalo), i jos naki sitnica koji sam vjerovatno zaboravio..
Izvinjavam se za lose slike, pojma nemam gdje mi je punjac od kamere pa sam slikao mobitelom.

Naravno ima pomalih ostetina, ali nista sta se nemoze srediti. Ipak je to auto 13 godina staro..
echWB3a.jpg


..ali za te godine, i te pare, nema sta da se zalim.. (Airbag lampica gori kao u najskupjim Alfima :p)
Y7yziGX.jpg


..pogotovo kad sam saznao od garaze da je nedavno imao veliki servis. Cak i gume nove stavili..
VWBmBoI.jpg


Zadnji software u Selespeed sistemu, cak i Selespeed pumpu promjenuli (hardware update)...
eBKBQrB.jpg


..al'mi je stvarno zao sto nema onu Alfa navigaciju,autotelefon..
IFiB0hY.jpg


..ali zato stvarno ove Bose zvucnici daju dobar zvuk..
jylxV4s.jpg


..a i (sakriveni) mali sub nije los nikako.
hejEvJZ.jpg


Eh, ovih dana ce se zatamniti stakla, farove i stop lampe a taj
vikend posle toga ugradjuvaju se xenone u farove (kratki+dugi).

Samo jos trebam naci neku firmu ili nekoga sto mi zna napraviti ovaj striping.
Ako vi znate gdje bi se to moglo uraditi (SA i okolina), molim vas da mi javite.

A gewinde/felge/gume.. to ce mo negdje do iduceg proljeta. :)
 
Poslednja izmena:
Član
po unutrašnjosti se vidi da je prava kilometraža,,
Alfa vri :)
Drug nek je sa srećom i puno pređenih kilometara :)
Za ozvučenje nemam šta pisat :D
Znači tu zastavu moraš uradit, kad si već boju ubo!
:cool:
 
Legend
Ispravio sam ti naslov teme, pisalo je alfa 146 a koliko sam ja upucen u alfe ovo je 147ica.. druga stvar, buduci da nemas neke extremne planove sa autom, samim tim nece biti projekat vec predstavljanje auta u garazi sa manjim modifikacijama, premjestio sam ti temu u garazu, izbrisao sam komentar sa temom tako da postaj ovdje sve buduce update i komentare, nema potreba da se pravi druga tema :)

Auto je lijep, sretno !
 
Član
Ispravio sam ti naslov teme, pisalo je alfa 146 a koliko sam ja upucen u alfe ovo je 147ica..

Bas ti hvala. Malo sam se zbunio jer sam, dok sam ovo pisao, bas razgovaroa sa jaranom o njegovim 146. Naravno da je moja 147. :)

druga stvar, buduci da nemas neke extremne planove sa autom, samim tim nece biti projekat vec predstavljanje auta u garazi sa manjim modifikacijama, premjestio sam ti temu u garazu, izbrisao sam komentar sa temom tako da postaj ovdje sve buduce update i komentare, nema potreba da se pravi druga tema :)

Nema problema, zadnji put kad sam rekao da nemam neke extremne planove sam u roku par mejseci napravio od ovog standardnog TDI-a,
ovog sa perl-effekt bojom, hybrid turbinom, custom kozni interior, remap/custom chip (JD engineering), HUD, i jos neke sitnice. Oh well.. :)


Auto je lijep, sretno !

Hvala jarane! :D
 
Top