Alen Prost Isprobao Red Bull F1 Bolid

Alen Prost Isprobao Red Bull F1 Bolid

Član
</div>
<div style="text-align: center"><object type="application/x-shockwave-flash" width="450" height="350" data="http://www.youtube.com/v/vd5TNMQlRgE" id="ltVideoYouTube"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/vd5TNMQlRgE" /><param name="wmode" value="transparent" /><param name="allowScriptAcess" value="sameDomain" /><param name="quality" value="best" /><param name="bgcolor" value="#FFFFFF" /><param name="FlashVars" value="playerMode=embedded" /></object></div><p>Četvorostruki F1 svetski &scaron;ampion Alen Prost nakon &scaron;esnaest
godina ponovo je proteklog vikenda seo za upravljač F1 bolida. Priliku da
isproba bolid kojim je Red Bull osvojio titulu &scaron;ampiona 2010. godine Prost je
dobio u okviru okupljanja World Series by Renault na stazi Paul Ricard.</p>

<p class="MsoNormal"> U subotu je Prost isprobao sedi&scaron;te u bolidu i napravio
nekoliko probnih krugova, a u nedelju je ozbiljnije pritisnuo gas i ispitao po
čemu se moderni F1 bolid razlikuje od bolida u kakvima je osvajao svoje titule.<br />
<br />
"Otkako sam se povukao iz Formule 1 mnogi timovi su mi nudili mogućnost
testiranja njihovih bolida, ali to me nije zanimalo. Nedavno sam, međutim,
pomislio kako bi bilo dobro isprobati dana&scaron;nji bolid i steći utiske iz prve
ruke. Pre otprilike 10 dana iz Renaulta mi je stigao poziv za testiranje
bolida, pod uslovom da to želim. Nisam znao da će mi se pružiti ta prilika i
prihvatio sam je", rekao je Prost.<br />
<br />
"Naravno, nisam mogao da jurim vremena i da ludujem za upravljačem, ali
čak i ograničeni broj krugova bio je dovoljan da upoznam neke od osnovnih
karakteristika modernog bolida. Nije previ&scaron;e različit u odnosu na stare bolide,
samo se drugačije koristi. Bolid je izuzetno tvrdo pode&scaron;en i na to morate da se
naviknete. Drago mi je da mi se pružila prilika da ponovo vozim - tek za upravljačem
i na stazi možete dobiti potrebne informacije kako bi mogli da uporedite
dana&scaron;nju Formulu 1 sa onom od pre nekoliko decenija. Bilo je to sjajno iskustvo
i zaista sam uživao", dodao je 57-godi&scaron;nji Francuz. </p>

<p>Izvor: Autosport.hr</p>

<br />


<br />
 
Top