Ajmo bajkeri koliko vas ima?

Ajmo bajkeri koliko vas ima?

Ko je bajker,sta vozi,sta je do sada vozio,kakvi su snovi ili buduci planovi.Ajmo,nisam valjda jedini kojem pasu i dva tocka :icon_smile:
EDIT:evo ja cu pocet,imam Apriliu RSV 1000 koju sam vec predstavio i Hondu Silverwing 600 (za vozikanje sa curom :icon_smile:),rasklopljenu FZR 600 koju se kanim 2 godine pretvorit u special naked :lol: moj prvi motor bio je skuter MBK Booster,koji smo fino nabrijali,imao je masinu 68cc For Race,varijator Malossi,karburator od 21 Mikuni (trosio je kao hiljadarka :icon_smile:),auspuh Polini,ma svasta nesto,isao je kao ludo,do 110 km/h izmjereno autom iza.Sjecam se prvi put kad sam sjeo na njega (to je ujedno i prvi put da vozim nesto na dva tocka),umalo da se zakucam u parkiran auto.Mozete zamislit pogled lika koji mi ga je prodavao_Od prvih jacih masina,imo Yamahu YZF 750 R kupljenu za 800 eura i halalio se sa njom prvi dan,da cu po koji put i past.Vozio godinu dana i hvala Bogu nikad se polomio nisam.Oduvijek me fascinira Ducati,i opcenito Twin cylinder masine,tako da ce u blizoj budcnosti aBd ili 999 ili 1098 past u moje ruke ;)
 
e ovo da i ja se prikljucim da nisi sam .. prvi motor koji sam kupioo bila je aprila sr 50 ditech 2001 god. koja je serijski gurala do 100kmh . To mi je bio vise motor onako za guzve ljeti u gradu da ga imam gdje nabrzaka parkirati, poslije izvjesnog vremena otislo mi je injektor kojeg nema bas kupit na svakom koraku pa nakon njega elektronika. Motor je i dalje palio ali jedva isto ko penzioner kakav vucaro se po ulici, al jbg dok nije skroz stao nisam odustajoo. Eh doso i taj dan nemoze aprilia meda, pa sam kupio karburator sa aeroxa dellorto 12 koji sam uspjesno stavio i motor pokrenuo, nije bilo to to ali je nekako isao. Posto sam morao sam mjesavinu pravit ja konj poletio do grada i zaboravit nasut ulja, kad u pola puta gotovo stade motor RASPAD SISTEMA. I tako ja za nju uzmem 400km i mobitel ja prezadovoljan. Poslije nje imao sam benelia sa masinom od gilere 180ccm, pa onda beverlya 250 i.e. Sada trenutno nemam nista al namjeravam kupiti pezoa jet forca 50ccm.
 
Član
Ima nas ima...nemam bas neko iskustvo sa 16 i nesto sitno godina..all eto..da se upisem..jos uvijek vozim prvi skuter..."cajna paua" lifan :p ...kojeg vozim od prvog mu kilometra..sad na satu ima 6000 i nikad nista od kvarova..sve sitno mojom krivicom...motor je na pocetku bio "penzija"za start mogao sam komotno stat pored nejga pa ga gurnut da krene...aa kad nabije 45 radovao sam se :p...eto tako je isao...ii onda sam se uclanio na dosta foruma i spoznao dosta toga o motorima..paa je radjeno nesto malo stylinga na njemu...skinute mu oznake..stavljena naljepnica" Tuning is not a crim" paa bijele diode kao pozicije 2 led trake uklopljene u far...pa diy nosac tablice ...skinuto org. nosac tablice...paa onda neka mala historija o masini ..prvo mi je bio puko remen zbog servisera pa se ustanovilo da je kriv prenosnik..ii zamjenjen je..paa je to rjeseno...stavljene lakse rolnice 4 gr ..paa su bile razne preinakse sa zracnim..da je na kraju stavljena gljiva..paa onda dizna 100 ..denso svjecica..ii izbuseno deklo...paa je ono ofarbano u imitaciju kroma kao i nogare i jos koja plastika..ii stavljen distancer :D..bilo je tu jos svega..alii nisam htio predstavljati mislim jesam jedan dio..alii su neki rekli da je ovo 4um za auta.."popljuvali" tako reci..ii shvatio sam da je to suvisno i da nije zanimljivo nekim ;);)
 
Zato smo i otorili ovaj podforum,jer i motor zasluzuje barem koliko auto.Samo tako nastavite momci,lijepo je to sto vec od rane mladosti voli i vozi skutere,da sutra kad bude vozio nesto jace,zna sta vozi i sta moze a sta ne moze,a ne kao mnogi sto nikad nisu sjeli na biciklo,a sa 30 uzmu R1 da bi turirali po motorijadama,vozali guzlate kurave i ginuli ko rasada jer nemaju veze o motorima ;)
 
Član
daa slazem se upotpunosti :D. .. treba pocet od neceg slabog i rano...daa bi stekao svu rutinu i sve...aa ne odma s nogu na R1 neide....motor je spas za ljetne dane...one guzve i sve..aa pogotovo sto malo trosi...vjerovao ili ne trosi samo 2.5 li ...planiram ga jos vozat iducu sezonu..ii onda akbd polagat za auto..paa kupit nesto jace ...jerr 6 k km na 50-ki nije malo...znam vise sve zmireci kako gdje voziti..all uvijek moze druga budala naici =) ..oce li bit pod forum da predstavimo svoje "makine"
 

MTR

Član
Tomos 50-ka automatic , APN-ac 6-ca sa 4 brzine :D, Tomos BT50 petobrzinac ( u'na vremena stroj ) , Aprilija 125 cc, Yamaha RD350 ( zvana ErDetka :D ) , MZ i Jawa 250/350 ccm , Zundap 350 , Kawa KLE 500 ........ i jos mnogi drugi na kojima se ucilo :icon_biggrin:

u novija vremena , R6 , R1 , Suza GSX , GSXR ( ovaj mi je presudio prije 4 godine ) , Pegaso ...........

Sad mi je furka Cross / Enduro , relaksacija brate , rusak na ledja i na planinu ;)
 
@Taaky 6000 km je solidno za tvoje godine.Ako stvarno volis motor preporucio bih ti nekog sportasa 125cc,Aprilia RS,Cagiva Mito,Honda NSR,ima modela...A threed otvori slobodno i predstavi masinu.
@MTR ti si buraz iskusni bajker,svaka cast!Ta ErDetka je posebno bila stroj u svoje vrijeme,imao je moj komsija ;) i ja kontam nekad uzet krosericu neku,nista skupo ni mlado,cisto da imam,jer volio bih konja za setnje kroz sume i livade,el posto ga nemogu izdrzavat,moze i kroserica :icon_smile: jedan pegaso bi mi mogo dobro doc,i oni su dobri za zemlje.A sta se desilo sa Suzanom,kako?
 

MTR

Član
ErdeTka je pucala zvaku ko ni jedan drugi na svijetu , zadas je u 3-coj do pola i onda na punom kvacilu do kraja gas i oooooooooooooooo mislis da si Jurij Gagarin pri polijetanju , isla je na zadnji pod 90 stepeni :lol::lol::lol::lol:
 
Član
Pa isto mislim da je vrlo solidno za 2 sezone 6000km po Bugojnu i okolici...obisao sam obliznje gradove sa njim...g.vakuf ,D.vakuf..Prusac..onda isao na Rostovo i jednom prema Jajcu...ii nikad me nije izdao..na +30 ljetnim temperaturama...jako kulutran skuter..onda ja ga ne forsiram previse...svi prijatelji koji voze..gdje god idemo malo dalje..drze nonstop full gas i voze...aa ja se zaletim sa fullom i vratim na pola gasa , 1/3 gasa..jer isto ide...ii cuvam tu brzinu...ii tako da mi manje trosi..ii tako dok oni potrose 2 rezervoara sa istim skuterom ja otucem tek 1 ...i sad ima jako fino ubrzanje i u brdu..prije nije mogao vise 25 u brdu nema sanse...aa sad lagano nabija kao i po ravnom..samo sporije naravno ...all meni u brdu ne treba vise od 40-50 za ovu klasu...aa jos malo vremenski da prodje..pa cu na 125 ,150 ...jer nemam polozen PSP ..pa zbog policije..ne volim traziti belaje..ii sad kad ih vidim sklonim se ako mogu...iako uvijek nosim kacigu ,uvijek...pa i do prodavnice 50m ...dzavo je dzavo =) ...
 

MTR

Član
Taman sam to htjeo da pomenem , nigdje ama bas nigdje bez opreme posebno kaciga , nikad ne znas dje ce se sta zadesit , mene je muha opalila u celo pa nateklo ko da me je kamen zvizno :D , posebno ako ko ima pa moze odvojiti za dobre cizme da sacuvaju zglobove pri ne daj boze kakvom padu i rukavice....... ma sve ti brate treba od do , jer nece biti zguljotina i razderotina koze , i sjebavanja laktova i koljena ;)

poslusajte starije :cool:

a ti Black , boli tebe briga eto te na Autodromo Monza za 20 minuta i deri :D
 
Član
Evo da i ja malo nešto kažem.
Nisam expert al vozao sam od prijatelja neke, i davao mi je ključeve, a svom bratu nije. Treba to zaslužiti.
Prvo je bila aprilia sr50, skuter od 49 ccm, mogao je do 80,al blokada na 50.
zatim je bila neka piagio vespa, nezz koja i ona 49 ccm
zatim keeway matrix, ja mislim da je i on bio 49 ccm, nisam ga puno "gonio", pa onda došo red na četverotočkaše.
Prvi je bio neki keeway od 49 ccm, isto skuter, samo na 4 točka:lol::lol::lol:
Pošto se ne razumijem baš u četverotočkaše, nezz baš imena i oznake, samo po kubikaži.
Drugi je bio od 125 ccm poluautomatik, pa 150 ccm manual, pa 250 ccm manual.
uglavnom, navozao sam se na jaranov račun, jaran pun ko brod, samo ih mjenjao.
Nisam imao priliku da vozim krosera kakvog, al bih baš volio.
TA uživancija po rupama se nemože upisati:lol::lol::lol:

EDIT: Nikada nikakve opreme, čak ni kacigu, a kamol ostalo. Jednom trehn'o, al me bacilo na travu, pa se nisam udario nimalo, a do sada nijedan pad hvala bogu
 

MTR

Član
[video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=6AlhrPMr3lI&feature=related[/video]
 
MTR,Monza 50 kilometara a ovo 5
http://www.autodromodifranciacorta.com/ilcircuito.php?DOC_INST=2
Kosta to jbg,25 eura 20 minuta,a od ove godine 40 eura.
Jaran moj,mostarac jedan,isto zivi u Italiji ovdje,zurio na poso i na nekih 200 ptica ga spuca u kacigu,razvalio vizir a i kacigu sjebo fino,kaze jedva osto na tockovima,a zamislite da ije imo ni kacige?
 
Član
Bila bi mu diploma odma :lol::lol::lol: ...jaa uvijek kacigu nosim radi sebe najvise pa onda policije :D ..iako ih dosta se smije tome..all volim ja nosat 40 km u dzepu i zivot imat nego .,... :lol: :lol: ..nego ima li gdje kupit vizira sav mi je izgreban..a nisam nigdje vidio posebno da ima uzet ;);)
 
Top