Airbus 310 se srušio oko ponoći po lokalnom vremenu

Airbus 310 se srušio oko ponoći po lokalnom vremenu

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Legend
Airbus 310 se srušio oko ponoći po lokalnom vremenu. Oko osam sati francuski brod uočio je olupinu zrakoplova desetak kilometara od obale

Avion koji je letio iz Jemena za otočje Comoros pao je sa 153 putnika u Indijski ocean, potvrdili su jemenski dužnosnici u utorak. Odmah su poslane ekipe u potragu, francuski vojni zrakoplovi poletjeli su iz svojih baza na otocima Mayotteu i Reunionu, a iz Mayottea je isplovio i francuski vojni brod. Oko osam sati ujutro jedan je brod pronašao olupinu aviona nedaleko afričke obale i tri tijela. Zrakoplov je nestao s radara 15 minuta prije planiranog slijetanja u Moroni, odnosno oko pet do deset kilometara od obale. Nakon što se javio kontroli leta i najavio slijetanje, kontrola je izgubila svaki kontakt s avionom. Vremenski uvjeti su u tom trenutku bili dosta nepovoljni, puhao je jak vjetar, a more je olujno. Potpredsjednik Comorosa Idi Nadhoim rekao je kako nitko nije preživio pad aviona, a uzroci nesreće su još nepoznati.
U Airbusu 310 bilo je 142 putnika i 11 članova posade, a neki mediji navode i broj od 147 putnika. Putovali su iz Pariza preko glavnog jemenskog grada San'a do Moronija, jednog od otoka Velikog Comorea. Najviše je putnika s Comoroa, a francuske su vlasti objavile da je u zrakoplovu bilo i 66 francuskih državljana. Zamjenik direktora za civilnu avijaciju Comorsa, Abdul Qader rekao je kako je na letu bilo i nekoliko obitelji, te najmanje tri bebe. Ovo je drugi Airbus koji se srušio u more ovoga mjeseca, nakon nesreće Air Franceova Airbusa A330-200 na letu iz Brazila.

get_slika_original.php


get_slika_original.php

Zrakoplov je nestao s radara 15 minuta prije slijetanja
 
Legend
R.I.P

Strasno, izgleda da je neki belaj sa ovim AIRBUS, negdje sam procitao da ima jos aviona koji su sletjeli ali sa raznim problemima. Jednom je prednje staklo a kokpita se odvoljilo.
 
BHT Ovisnik
R.I.P
kazu da su airbusi sigrniji od boeinga,ja sam pa rputa sa A319 letio
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top