airbrush

airbrush

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
imal ko od raje da radi sa airbrush-om posto se kontam bavit tim nabavijo sam jedan pa svaki savjet je dobro dosao hvala
 
Član
koliko sam razumio,nabavio si brush z stvarnosti,kompresor,cetkica,fazoni:icon_question:
kakve to ima veze sa ps stylingom:icon_question:
pogledaj po discoveryju,imas cesto emisije,ljudi rade paint job po autima,i objasne kak se to radi,moze se dosta naucit:icon_question:
valjda nisam fulao:icon_biggrin:
 
Član
Nije ti airbrush tako lagan za nauciti, imas tu dosta nauciti, a godinama praxat :icon_eek:

mislim, ako hoces kvalitetno radit, a ne izvlacit stripove i neke jednobojne kerefeke...usto, bez jebeno jakog umjetnickog umijeca i talenta nema sanse...
 
Putovanja.ba
Administrator
Odakle si, znam ja ljude koji rade i koji zele da rade :icon_biggrin:
 
Član
Ja radim sa airbrushom.. ali.. po noktima. u sustini je to isti sistem.. pa ako ti mogu sta pomoci PM me ;)
 
Početnik
edoze je napisao(la):
pogledaj po discoveryju,imas cesto emisije,ljudi rade paint job po autima,i objasne kak se to radi,moze se dosta naucit:icon_question:
valjda nisam fulao:icon_biggrin:

nisi nista fulao, odlicne emisije i odlicne stvari rade... (naravno, ne uvijek i ne na svakom automobilu, ali generalno)

a sto procitah i izvalu :lol::lol::lol:
 
Član
bilosto je napisao(la):
edoze je napisao(la):
pogledaj po discoveryju,imas cesto emisije,ljudi rade paint job po autima,i objasne kak se to radi,moze se dosta naucit:icon_question:
valjda nisam fulao:icon_biggrin:

nisi nista fulao, odlicne emisije i odlicne stvari rade... (naravno, ne uvijek i ne na svakom automobilu, ali generalno)
ja blenem kad chip foose pocne sarat bojicama po nekom oldtimeru u emisiji overhaulin...a i oni u american choppers,porodica tatul,ponekad znaju ubacit dobroh brusha,takodjer,bude bike build-off,oni su najzesci...i oni boyd codingtonovi momci u american hot rod emisiji urade ponekad flame-ove il neke tribale,bude fino na kraju
 
Član
a ne pricamo ovdje sad o emisijima, nego je bitno to da ne moze svako kupit opremu pa pocet sarat da lici to na nesto...treba tu puuunoooo vjezbe, talenta, znanja, praxe....godine i godine rada i truda da bi bio pristojan brusher ;)
 
Početnik
pa, naravno, tibore, potpuno si u pravu... nego mu je samo sugerirano gdje moze to da pogleda, ako ga vise interesira... ;)
 
Član
Ako mislis na air brush (u stvarnosti ) bez crtackih predispozicija nemas nista, a pottrebni su ti veoma skupi pistolji za bilo kakav rad, pa cak i onaj naj jednostavniji.
U svakom slucaju SRETNO.
Ako trebas pomoc javi se mogu te uputit u nabavci opreme i dat ti par korisnih savjeta sta i kako.
 
Član
Zerr je napisao(la):
imal ko od raje da radi sa airbrush-om posto se kontam bavit tim nabavijo sam jedan pa svaki savjet je dobro dosao hvala

Rad sa Airbrushom se sastoji iskljucivo od koristenja sablona pa evo danas nadjoh neke na netu:

http://rapidshare.com/files/136395285/stencils.rar.html

I ja kontam pocet sa tim i vec 10 godina imam airbrush ali nisam imao uslova i vremena da krenem sa tim. Sad sam sebi napravio neku radnu sobu u garazi tak da necu nikom smetat sa mirisom razredjivaca.

Ako imas neki link za E-book o Airbrushu ili Tutoriale mozes se javit na PM

Pozzz
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top