ABT KTM X-Bow

ABT KTM X-Bow

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
abt%20ktm%20x-bow.jpg

Nemački tjuner ABT Sportsline, specijalizovan pre svega za prerade Audijevih modela (mada dorađuje i VW, Seat i Škodu), kupcima je sada ponudio i svoju verziju KTM-ovog modela X-Bow (Crossbow), koji inače pokreće Audijev 2,0 litarski TFSI turbo motor sa 177kW/240KS i 310 Nm obrtnog momenta.

Snaga ovog motora je povećana na 221kW/300KS i 400 Nm, što znači da, imajući u vidu veoma skromnu težinu vozila, odnos snaga/težina iznosi 380KS po toni.

Ovde i podatak da X-Bow do 100 km/h sada stiže za samo 3,5 sekunde, dok fabričkom primerku treba 3,9 sekunde.

Na kraju i cena. U Velikoj Britamiji ABT kit za pojačanja snage ovog KTM-a staje 5.300 funti, u šta su uključeni i porez i dvogodišnja garancija.
 

MTR

Član
gledao sam ga na tv-u , top topova , al sto krivine marise ko da fizika ne postoji
 
Član
Jao, gde ces 300ks u ovo.... kao da mu 240 bilo malo, on i tada leteo...kako bi bilo dobro samo da te neko provoza :icon_smile:
 

MTR

Član
da se navezem

kazu ovi sto su ga testirali nema sanse da ga natjeras na granicu , ko flaster je , i vozac prosjecne kvalitete nikad iz njega ne moze izvuc maksimum

kome nije mrsko nek svrlja po www.motorvision.de
 
Super Moderator
MTR je napisao(la):
da se navezem

kazu ovi sto su ga testirali nema sanse da ga natjeras na granicu , ko flaster je , i vozac prosjecne kvalitete nikad iz njega ne moze izvuc maksimum

kome nije mrsko nek svrlja po www.motorvision.de

ma drug nemas ni potrebe da mu maximum izvuces kad i na pola ide da ga jedva fatas po cesti :D
imam i ja jednu vozilicu samo profesionalci izvlace iz njeg maximum al buraz ja kad sjednem boli me qrac ne pustam mu gasa :lol:
 
Meni bi bio san snova,ali citao sam testove i pomalo je razocaravajuc,mnogo vise nude konkurenti Caterham i Ariel.

A i skup je brate,za te pare radije R500 ;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top