Abarth Punto EVO 1.4 turbo spreman za Ženevu

Abarth Punto EVO 1.4 turbo spreman za Ženevu

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Malo za ljubitelje FIAT-a
:icon_twisted::icon_twisted::icon_twisted::icon_twisted:

10abarthpuntoevo0532932.jpg


Abarth je za Ženevski salon automobil pripremio sopstvenu verziju restilizovanog Punta EVO. Pored Punta EVO debitovaće i Abarth verzija Fiata 500C kabrio.

Punto EVO pokreće kao i ranije 1.4 Multiair turbo motor, kome je snaga uvećana sa 150 na 165 KS, dok je obrtni momenat 250 Nm (pri 2250 o/min). Za povećanje snage zaslužan je veći Garrett turbo punjač. Zanimljiva je i deklarisana kombinovana potrošnja koja po Fiatu iznosi teško verovatnih 6 litara.

10abarthpuntoevo1534230.jpg


Sa ovim motorom Punto EVO ubrzava do 100 km/sat za 7,9 sekundi, što je oko sekund sporije od direktnih rivala: Clio RS i Polo GTI. Za odmeravanje snaga sa njima Abarth nudi SS kit, koji uvećava snagu na 180 KS, baš kao i onaj za Grande Punto. Pored veće snage SS verzija poseduje snažniji kočioni sistem sa ventilirajućim prednjim diskovima, te 18" točkove u beloj ili titanium boji.

10abarthpuntoevo2546561.jpg


Od tehničkih novina treba pomenuti Start&Stop i Torque Transfer Control (TTC) sistem za kontrolu prenosa snage sa blokadom diferencijala, koji se aktivira u sportskom režimu vožnje.

10abarthpuntoevo3555273.jpg


Stilske izmene su prilično tipične za Abarth, a mi izdvajamo par detalja iz enterijera (čije slike još nemamo) poput Sabelt sportskih sedišta, kao i novi sistem za kontrolu dinamičkih karakteristika vozila.

10abarthpuntoevo4556319.jpg


Vozaču su na raspolaganju dve opcije za kontrolu karakteristika kočionog i upravljačkog sistema, kao i performansi motora. Odabir se vrrši uz pomoć kontrolera na centralnoj konzoli, a na raspolaganju su dve opcije: Sport i Normal. Odabrani režim se pojavljuje kontrolnoj tabli, baš kao i indikator za promenu stepena prenosa.
 
Član
nisam neki pretjeran ljubitelj fiata ali ovo je odlicno,svaka im cast,sta vise fino izgleda;)
 
svidjaju mi se abarthi,ali ovaj body mi je odvratam,pogotovo naprijed :smajli29:

lik1:fin ti ovaj punto,koji je motor u njemu?
lik2:1.4
lik1:koliko ima konja?
lik2:165
lik1:cega bolan 165? :lol: :lol:
lik2::icon_confused:
 
Član
Porschefan je napisao(la):
Punto odličan, još opcijski essesse paket i ocjena čista desetka ;)

pretjerujes ;)
za obicnog covjeka i standardni paket je dosta. i pise se esseesse ;)

inace za one koji ne znaju esseesse paket sadrzi:

ultra lake felge
busene diskove naprijed i nazad sa brembo kocionim klijestima
komplatan trkaci ovjes (prednje i zadnje podesavajuce amortizere)
kompletan ojacani izduv
prilagodjenu elektroniku (fuel menagement) nesto kao chip ako ne i istu stvar
sportski filter BMC powered by Abarth

2009-fiat-500-abarth-esseesse-kits-picture.jpg
 
emirEX_sa je napisao(la):
Porschefan je napisao(la):
Punto odličan, još opcijski essesse paket i ocjena čista desetka ;)

pretjerujes ;)
za obicnog covjeka i standardni paket je dosta. i pise se esseesse ;)

Znam točno o čemu govorim i šta bi ja uzeo, a ti zadrži za sebe ono šta bi tebi bilo dovoljno ;)
J.biga, šta ću kad sam prezahtjevan :D
 
Član
Pa dobro malo i jesu pre pre nabudzeni spojleri ako uzmemo u obzir da je fabricki tuner...
Ali uz ovakav mali auto i ide ovakav stil napucavanja, meni je bas predobar puntic...
A onaj punto 2 u abrth kitu mi je nesto najljepse... stvarno je predobar a i za njega su nekad isto govorili.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top