A3M BL - VAZNO! Moje iskustvo..

A3M BL - VAZNO! Moje iskustvo..

Član
Drage kolege forumasi, tuneri, te ostali…

Vec neko vrijeme razmisljam dali da otvorim ovu temu ili ne…

Nazalost ipak je otvaram, a kao napomenu svima onima koji planiraju da ista narucuju iz firme A3M Banja Luka, da prije te narudzbe prvo procitaju ovo i dobro razmisle dali da i naruce. Moj savjet Vam je – nemojte!

Ovo Vam govorim i preporucujem iz svog licnog iskustva sa A3M-om Banja Luka i Sasom. Nazalost loseg iskustva.

A evo sto i zasto…

U augustu ove (2009 god.) telefonom, sms-ovima i porukama preko BHT foruma bio sam u kontaktu sa Sasom i narucio sam od njega par stvari.., tacnije zadnji branik za Astru G Coupe, Momo volan, rucicu mjenjaca, pedale, K&N Apollo filter, engine strat dugme i jos par sitnica.., te uplatio na racun A3M-a 1.656KM.
Sasa je tada obecao isporuku za 27.08.2009. Od tada, pa do dana danasnjeg niti ima moje narudzbe, niti novca, niti Sase. U rijetkim trenutcima bi se javio na telefon sa 1001 izgovorom zasto jos uvijek narudzba nije stigla, uz isprazna obecanja da stize sutra, sljedeci petak, ponedeljak.., sljedece sedmice itd.. A na ostale telefonske pozive nije se ni javljao ili bi prekidao..

Primjera radi evo i neke od poruka izmedju mene i Sase

06.08.2009.
Ovako: A3M doo., Ulica Krajiskih brigada 23, 78000 Banja Luka, racun otvoren kod ProCredit banke, broj **************, iznos za uplatu: 1.656,00KM, pa mi samo javi kad uplatis :) pozdrav

27.08.2009
Ima li kakvih lijepih vijesti?

Druze moj zovem te kad zavrsim sa poslom sa lijepim vijestima :)

29.08.2009.
I?

Javicu ti se druze, jos me nije nazvao da je stiglo… Ne brini se ti…

OK.

31.08.2009
Jeste li se dogovorili Sasa? Dolazi li to veceras ili ne? Kad dolazi? Daj nemoj d ate moram 100 puta zivkati da saznam kad dolazi.. Ako taj nece uskoro u Sa, posalji to po Intereuropi, dat cu ti ja broj, pa cu radije njima platiti prevoz nego jos 10 dana cekati prevoz, is am znas da mi to hitno treba..

Sasa nista ne odgovara.., ja saljem jos 2-3 sms-a i zovem ga jedno 10 puta..

02.09.2009.
Druze zovem te, ne brini nista, znam da je hica. Cim zavrsim sa sastankom ja cu te zvati. Uglavnom jucer sam vidio tvoji robu…

OK, de mi bar reci znas li za sigurno stize li mi to danas u Sa?

Jos je roba u bescarinskoj zoni, javim ti se…

Ima li sta novo Sasa?

I.., sta bi Sasa??


Imao sam zestok udes danas, sad sam u bolnici, pa cu u policiju kasnije, nisam dobar nikako, cujemo se sutra.

Od 02.09. do 09.09. saljem Sasi 5-6 poruka, zovem ga 20 puta.., a od njega ni poruke nit se javlja…

09.09.2009:
Daj ba Sasa, javi se, posalji poruku, nazovi bilo sta samo mi vise reci sta se desava stize li to vise ili ne??? Jesi rijesio to sa carinom? Mrsko mi je vise sjediti za telefonom i zivkati te svako 5 minunta..

Druze zovem te za par minuta..

Opet od 09.09 do 19.09 ni traga ni glasa

19.09.2009.
Sasa, samo da vidim jeli stigla roba i ako jest da se dogovorimo za prevoz??

Nije jos druze moj, trebala bi nocas..

I onda opet poruke slicnog sadrzaja.., ima-nema..

05.10.2009.
Izgleda nista od toga ni danas.. De ti meni reci jeli to kod tebe u posjedu, da ja ujutru krenem za Banja Luku da ja to preuzmem da ne iscekujem vise??

Nije druze moj, nemoj da kreces, ja sam u bolnici, baki mi pozlilo, ne zna se sta ce biti.. daj javim ti se kasnije..

Aj se ti meni Sasa javi VECERAS BILO kad, u 2 u 2 ne bitno, samo se vise javi, da se dogovorimo..

Ok, za pola sata druze

06.10.2009
Sta bi od tebe Sasa, ti rece za pola sata??

U bolnici sam, ovo bi trebalo biti kod tebe sutra u 18 po svim planovima…


I eto.., to je bilo 06.10.2009.., znaci prije vise od mjeseca dana, od tada izmedju mene i Sase bilo jos 40-tak poruka.., 10-tak telefonskih poziva na koje se Sasa javio i nekih 100 na kojih se nije javio..

Zadnji put kad smo se culi (10.11.2009) trazio sam opet da mi uplati novac od narudzbe na moj racun u banci.., koji Sasa od tada “pokusavi” da uplati.., ali izgleda ne ide mu od ruke.. Uglavnom ja do dana danasnjeg niti sam dobio rubu, niti novac..

Jedno vrijeme prica je bila da je isnpekcija usla u radnju, te da su ga zatvorili jer nije imao fiskalnu kasu i sl.., te je svu moju robu koja je bila u bescarnskoj zoni u Banja Luci morao vratiti u A3M u Ljubljanu…

Jucer sam razgovarao sa A3M-om u Ljubljani.., koji odgovorno tvrde da se takvo sto nikad nije desilo..??

Ko sad tu ne govori istinu??

A izgleda da ja nisam jedini kojeg je Sasa prevario…
http://www.akcrankshaft.com/forum/showthread.php?tid=5455&pid=56170

Eto moje drage kolege forumasi...

Ako slucajno ima jos neko na ovom forumu ko ima slicnih ili istih problema sa Sasom, molit cu ga da mi se javi na PM.

P.S. to moderatorima/adminima.. Ako je topic u pogresnom podforumu, molim Vas da premjestite, ali da ne brisete! Hvala!
 
Član
evo ja ovo citam to je zalosno
ali se ismijah hahaha komentari tj odgovori su mu za 10 :icon_twisted:
 
Nista skupite see..Bilo vas je visee..Krenite prema B.Luci i sami se posluzite u Trgovini ako nema para... Jbg sta bi drugo..Bezobrazno je to.. To nije vise fer..:icon_mad:
 
Član
bgm...sumljivo je citao sam i na forumu cranckshaft.... ma smijesno ...moje misljenje jeste da mu javis vrati pare ili na sud... ovo je pretjeravanje... sretno u nastavku..;)
 
zalosnno sta se radi ccc moj kolega je narucio gevinde iz austrije i uplatio iznos od nekih 300 eura i nakon 7 dana poslao upit zasto ne stizu gevinde?? tip mu je odgovorio da ih nema na stanju, izvinuo se i poslao mu zamjenske gevinde super sport race verzija gevinde vrjede preko 500 e
 
Član
imas uplatnicu, narudzbu itd. najbolje uzmi odvjetnika i tuzi ga. ovim porukama neces nista postici, samo ces povecati kolekciju izgovora. sve izgleda na to da se previse protegnuo, nego sto se mogao pokriti. desi se to, nebi bio ni prvi ni zadnji. para za vratiti vjerovatno nema, jer je "pokrio druge rupe". polupati u radnju, iznijeti robu, bi samo kaznom tebe zavrsilo. stim nebi vratio novac, nego sjedio i na sudu.

uzmi, ili se vas vise sastanite, uzmite odvjetnika i putem tuzbe trazite povrat novca.
 
Član
zalosno,druze oko ovakvih stvari nema se sta misliti da li da postavis ili ne.Nek se zna kakav je ko i svaka ti cast sto si to uradio.Valjda ce se nesto rijesiti,bar si sada naucio da ni bratu ne das pare dok ne dobijes robu.Mada svi mi ovako govorimo ali opet cinimo iste greske ali jbg....sretno
 
Član
Fino sto si ovo podjelio sa svima... Koliko se sjecam, vec je jednom neko na forumu otvarao slicnu temu, vezanu isto za ovu firmu i njihovo nekorektno poslovanje. Ne znam sto im to treba, posebno jer si sve uplatio na vrijeme i to u ovim kriznim vremenima, kad bi trebali biti sretni da imaju ikakvog kupca. Valjda ces dobiti svoje pare nazad, ak vec ne narucene dijelove.
 
Član
Bertony ti stvarno imaš debele živce , ja bih davno popizdio, to više nije stvar novaca nego poštovanja i principa, da sam na tvom mjestu davno bih naplatio svoje :icon_mad::icon_mad::icon_mad:
 
Član
BRATE KAKO TI NIJE ZAO HILJADU MARAKA !?

h j*ote stvarno ti se divim !! a i svim ovim koje je pokro, pa ja ganjam covjeka za 20 KM ako sam tih 20 KM mukotrpno zaradio (a ono sta naleti to mogu i halalit AL HILJADU MARAKA RIJETKO NALIJECE!!) samo kazem.... sreca po tog pa nisam na tvom mjestu, ma j*i me ako ga ne bi ganjo za jednu diodu !!!

zdravljem bi mi placao i to duplo kad ne bi imo nista !!
 
Super Moderator
znam za BLACK KNIGHT, raspitivao se covjek kod advokata oko tuzbe, i da bi trajale godine da se to izganja
BLACK kNIGHT-u su bili brisani takvi postovi i bio je banovan radi A3M dobro se sjecam
i znam da je BLACN KNIGHT pisao da A3M Ljubljana sa tim nema veze, jer oni nabave ono sto on naruci, a pitanje je sta uopste naruci i on je tu robu cekao vise od godinu dana ;)

odnosno jos par stvari sto sam se sjetio
on jos dosta stvari jos ceka... a po branik je isao licno jer sasa NIJE imao vremana da mu posalje a lezao je 3 mjeseca u BL.... itd itd
 
Top