A-nosac za cukice

A-nosac za cukice

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Po�to vidim u zadnje vrijeme je dosta ljudi postalo ovdje kako su oni se bi radili sva�ta pa evo ne�to od mene.

Mislim, toliko stvari sam si sam napravio i sada sam konačno odlučio staviti fotoaparat u ruke i slikati kak se to radi i postati na forum.... nadam se da vam budem pomogao....


1. Kupimo vurice.... ja sam npr kupio 2 urice.... voltmetar i mjerač temp. ulja...

2. napravimo podlogu kamo ih budemo slo�ili,odnosno napravimo kalup �toka...izlijemo točan njegov kalup... i to tako da ga za�titimo krep trakom i na njega stavimo 2 sloja staklenih vlakana i prelijemo sa smolom. nakon �to se stvrdne,lijepo ju oblikujemo i dobimo ovo:

b28686a611069da7343cce71747133f5.jpg


2. Uzmemp urice i za�titmo ih DOBRO sa krep takom i oko njih stavimo jedan sloj staklenih vlakana,koje sam ja pričvrtio sa komadom �ice jer mi se nije htjelo dr�ati, a poslije tu �icu maknemo kada se stvrdne. i s kistom stavimo smolu gore i u pečnicu stavimo da se čim prije stvrdne....

ea2600962472cec3f8199785c5e77f8f.jpg


onda se dobije OVO:


3. pa se nabavi komad �eljeza savitljivog i zalijepi se na te kalupe od urica da bi se mogli staviti na kalup �toka u udređenoj visini pod određenim kutom.... kao �to je na slici gore

4. zalijepi se na kalup �toka i odredi se kut i nagib i sve ostalo jer poslije vi�e neće biti mogučnosti se prilagođavati.... ovako:

2d3c01ac819b448287297a042aae9e69.jpg


5. Uzmete neku staru majicu i razderetu ju, i lijepo ju postavljate po kalupima pričvrstite moment ljepilom i prema�ete sa poliesterskom smolom..... ovako:

1eea5fcbedec397d4a8613beca11c71c.jpg


6. Kada se stvrdne, lijepo prema�ete sve neravnine sa kitom s vlaknima.... tako da se dobije lijep ravan oblik.... ovako:

46bb7f056883e4e34693fadee25ba9ae.jpg


Nesmijete zaboratii napraviti rupe za najmalje dva �arafa koji se dr�ati nosać na �toku.... i dvije rupe malo veće kroz koje ćete provuči potrebne �ice....!!!!!!!

7. A onda �mirgl u ruke i deri dok ti se ruke ne ukoče.... Znaći sav vi�ak kita treba ukoniti.... tako da dr�ač bude �to ravniji.... kada sve to lijepo uklonite,trebalo bude NADKITAVATI.... znaći to je kad se na kitu budu vidle male rupice,koje treba sa novim slojom kita sakriti i opet sve to lijepo po�mirglati.... e onda bude to jo� lijep�e i ravnije....ukoliko budete lakirali nosać,treba taj postupak ponoviti nekoliko puta....

ukoliko budete tapecirali,onda kada sve to lijepo po�mirglate,izbrusite onda ga prema�ite sa poliesterom...jer se tapecirung dr�i ko lud za poliester.... onda dobite ovo:

f6318619019a3dc5574373d928bb6e6f.jpg


8. A sad tapeciranje..... naime tak iskrivljen komad plastike bi se mogao savr�eno istapecirati samo sa rastezljivom industrijskom ko�om .... i to bi vam trebao napraviti netko tko zna...

npr. KIKI u AUDIODESIGNU....
ja sam poku�ap istapecirati u tapecirung samoljepljivi i nije mi ba� uspjelo i morat ću nositi to u AUDIODESIGN da mi to KIKI napravi....

to onda izgleda ovako:

190e94955431f4d7d135eb96a1b4de40.jpg

5ed747734d9117d67482eaa3fd9109c3.jpg

Mislim na ovoj slici je vidljivo da nije ba� lijepo presvučeno sa tapecirungom..... i to mi je jako slaba točka.... NEZNAM TAPECIRATI!!!!!

ali KIKI zna i on bu mi to napravio.... ili ću se odlučiti na lakiranje.... vidjet ću

SRETNO!!!! ako �ta neznate,samo pitajte

A ako vam se neda raditi imate za kupiti za 300kn nosać univerzalni.... na kojem isto treba toliko rada ulo�iti da bi se pripasao na va� auto...i naravno to ćete sve platiti...tako da bi vas sveukupno to iza�lo kojih 600-700kn.... samo za nosać....a gdje su jo� urice koje sam ja npr. platio 350 obje a kupio sam najjeftinije.... i to bi vas već iza�lo 1000kn za urice i nosać... a ako bi uzeli neke skuplje i do 1500kn za urice.... KIKI ispravi me ako grije�im....

a ja to ne mogu izdvojiti nego si lijepo doma napravim...
pa sada tko voli nek izvoli....


Nisam siguran sa kojeg foruma sa copirao, bilo je davno
;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top