95 vs 98 ?

95 vs 98 ?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Da li je neko od vas imao iskustva sto se tice ove dvije vrste goriva?
Recimo da je nasuo 95-icu i auto izgubilo snagu (ne povlaci kako treba)? A nakon toga 98-icu i sve ok.
Jeli istina da ima (kod nas u BiH) puno vode u 95-ici nego sto bi trebalo...?

Pitam to jer sam sinoc nasuo 95-icu na jednoj pumpi u Sarajevu (necu da je imenujem) i nakon 40-tak kilometara osjetio sam da mi auto "ne vuce" kako inace vuce. (ne lomi vratove u trecoj :D)

Jeli moguce da je gorivo u pitanju? Vjerujem da mi je motor veoma osjetljiv... 1.6 16V THP :icon_eek:
Valjda cu saznati odgovor dok potrosim ovih 15 litara pa uspem 98-icu.
 
Član
ne znam vala, ja sam jednom nasuo u corsu bezolovni 95, a ona trosi inace olovni 98...i nisam vala osjetio razliku...jbg, u gradu i ne mogu tolko osjetit...mozda bi na ubrzanju nekom zescem osjetio, al uz normalnu voznju nista nisam...
 
Član
gorivo je nula kod nas, i meni se slicno desilo, ne znam kakav je onaj fol pojacivac oktana....
 
Benzin 98 je nesto jaci od 95 zato sto ima vise octana u sebi, tako da auto nesto bolje ide al se ta razlika vrlo malo osjeti.
Najbolje je da se sipa gorivo koje proizvodjac auta preporucuje i nemas nikakvih problema.
Sto se tice benzijskih pumpi, nije reklama, al je OMW najjaci jer ne dodavaju nikakve primjese!
 
smajicemir je napisao(la):
Benzin 98 je nesto jaci od 95 zato sto ima vise octana u sebi, tako da auto nesto bolje ide al se ta razlika vrlo malo osjeti.
Najbolje je da se sipa gorivo koje proizvodjac auta preporucuje i nemas nikakvih problema.
Sto se tice benzijskih pumpi, nije reklama, al je OMW najjaci jer ne dodavaju nikakve primjese!

ma kakve primjese dodaju ostali??
Razlika u kvaliteti goriva izmedju benzinskih je u tome sto se gorivo dobavlja iz razlicitih rafinerija..
 
Član
ja sam sipala 95 na OMW i nisam osjetila razliku neku (na brzinama koje su moguce po nasim putevima). tako sam neko vrijeme sipala ovdje 100 ultimate, jedini ultimate sto sam osjetila je bio po novcaniku
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top