6 poginulih, 7 povrijedjenih u saobracaju

6 poginulih, 7 povrijedjenih u saobracaju

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
U direktnom sudaru poginula četvorica mladića

nesja10.jpg


Četvorica mladića iz Zenice, Amel Ogramić (22), Arnel Karić (20), Hasib Alić (20) i Semir Topalović (19), poginula su na magistralnom putu M-17, u Janjićima kod Zenice, nekoliko minuta prije ponoći, između subote i nedjelje. Oni su se nalazili u automobilu "fijat tipo" (852-K-983), kojim je upravljao Ogramić.

Tresak i lom

Vozilo je, prema izjavama očevidaca, krećući se iz pravca Lašve ka Zenici, iz još neutvrđenih razloga na desetak metara prije nego što će se mimoići s autobusom "Kakanj-busa" (741-A-458), kojim je upravljao Zikret Helja iz Kaknja, skrenulo na drugu kolovoznu traku i udarilo u autobus čiji vozač je uzaludno pokušavao izbjeći tragediju.

Vozač autobusa prvo je pokušao skrenuti na bankinu, a onda i prelaskom na drugu stranu ceste izbjeći udarac, pa je "fijat" udario u desni donji dio autobusa. Nakon toga automobil je zakačio nekoliko saobraćajnih znakova i zaštitnih stubova te udario u šipražje pored ceste i prevrnuo se.

- Sjedio sam naprijed i pokušavao se odmoriti od posla kada je vozač zavikao da se pazimo, a odmah sam čuo udarac, tresak i lom. Momak do mene je jauknuo i sljedeće što sam vidio jeste da vozač pokušava zaustaviti autobus da se ne prevrnemo - prisjeća se udara rudar Osman Hasić.

Dovezen mrtav

Autobus je prema selima Brnjic i Podborci u kakanjskoj općini prevozio radnike "Arcelor Mittala Zenica" i Rudnika mrkog uglja. Radnik "Mittala" Zihnet Imamović kaže da je samo prisebnost vozača spasila da i autobus i dvadeset osam putnika u njemu ne slete u kanal pored puta te da bi u tom slučaju posljedice zasigurno bile još mnogo teže.

- Prišli smo vozilu, neko je povikao da se ne smiju dirati mrtvi, samo ako ko bude davao znakove života. Ubrzo su ubacili u neko vozilo jednog od momaka, a ostale su prekrili, vidjelo se da im nema spasa - kaže Ibro Kovač.

Nažalost, i za Semira Topalovića, za kojeg se pretpostavljalo da je živ, bilo je kasno. Umro je prije dolaska na Urgentni blok Kantonalne bolnice Zenica.

- Pacijent je dovezen mrtav s višestrukim povredama i prijelomima, a mi smo mogli samo konstatirati smrt nakon neuspjele reanimacije - kazao je dr. Ibrahim Šišić, dežurni ljekar Urgentnog bloka KBZ.

Preostala tri tijela ostala su u vozilu, a ubrzo su stigli i inspektori MUP-a ZDK i kantonalni tužilac Saša Sarajlić, koji je predvodio uviđaj.

Brojni smrtno stradali

Na lokalitetu sela Janjići, dvanaest kilometara od Zenice u pravcu Lašve i Kaknja, na potezu od nekoliko stotina metara oko mjesta preksinoćnje nesreće u proteklih pet-šest godina poginulo je najmanje dvadeset osoba u stravičnim saobraćajnim udesima. Stoga se s pravom ovo mjesto može nazvati crnom tačkom magistralnog puta M-17.
 
Član
RE: 6 poginulih, 6 povrijedjenih u saobracaju

Dva mladića poginula, jedan teško povrijeđen

golf%202%20saobracajna%20nesreca%20udes%20sudar.jpg


Dvadesetčetvorogodišnji Bojan Kesić i dvadesetosmogodišnji Đurica Vladetić iz opštine Srbac poginuli su rano jutros u teškoj saobraćajnoj nesreći koja se dogodila na putu Nova Topola - Srbac u mjestu Povelić, saopšteno je u Centru javne bezbjednosti Banjaluka.

U nesreći je teške tjelesne povrede zadobio brat Đurice Vladetića, dvadesetšestogodišnji Dejan, koji se nalazi u šok-sobi banjalučkog Kliničkog centra i ljekari se bore za njegov život.

Nesreća se dogodila kada je Kesić, koji je upravljao automobilom "golf 2", izgubio kontrolu nad vozilom, sletio s kolovoza i direktno udario u betonsku elektro-banderu.

Preminuli Đurica bio je na suvozačevom mjestu.
 
Član
RE: 6 poginulih, 6 povrijedjenih u saobracaju

Šestero povrijeđenih u sudaru

postoj-nes1.jpg


Samo pola sata nakon stravičnog sudara u Janjićima desila se nova saobraćajna nesreća na magistralnom putu M-17, u Donjoj Golubinji kod Žepča. Do udesa je došlo nadomak ugostiteljskog objekta "Postojna", na čiji su parking, isključivanjem s puta M-17, pokušale doći četiri mlade osobe iz Zenice koje su se nalazile u "opel astri" (886-T-626) koju je vozila Adisa Aganović (25).

Dok su pokušavali izaći sa ceste, na njih je naletio "mercedes" (848-M-963) koji je vozio Husein Tursanović (26). Svih šest osoba iz oba automobila zadobilo je ozljede te su prevezeni u Kantonalnu bolnicu Zenica, a policija je na mjestu nesreće obavila uviđaj.

- Dvije osobe teže su ozlijeđene, a četiri lakše. Najteže je prošla suvozač iz "astre" Fatima Halilović (27), koja ima po život ugrožavajuće povrede, te je prebačena u Službu za intenzivnu njegu.

Adisa Aganović smještena je na Traumatologiju s nizom teških ozljeda, dok su lake ozljede, uglavnom glave i grudnog koša, zadobili Sadbera Softić (30) i Halid Ormanović (25) iz "astre" te vozač "mercedesa" Husein Tursanović i njegov suvozač Elvir Hamzić (27) - kazao nam je dr. Ibrahim Šišić, dežurni ljekar Urgentnog bloka Kantonalne bolnice Zenica, nakon što je jučer oko četiri sata sa saradnicima završio zbrinjavanje povrijeđenih.

Povrijeđeni Ormanović kratko nam je rekao da je s prijateljima krenuo na kafu u "Postojnu".

- Prije toga bili smo na vašaru u Nemili. U trenutku kada je Adisa upalila žmigavac i pokušala skrenuti, bočno nas je udario "mercedes" koji je pretjecao više vozila - kazao je Ormanović dok su mu ljekari pružali pomoć.
 
Član
RE: 6 poginulih, 6 povrijedjenih u saobracaju

bože sačuvaj šta je ovo gine se ko nikad dosad :icon_cry:
 
Početnik
ma, kompletni ludjaci! uvijek kad idem za zenicu vozim sa 15 otvorenih ociju, strava kako ljudi sebi dozvoljavaju da voze kao da je cesta prazna, kao da igraju video igricu, pa ce imati sansu da krenu iz pocetka! nije sve LFS i slicne stvari... boze! oznojim se kad vidim!
 
Član
stara auta,mlad covjek,misli da moze a ustvari ne moze i onda se dogodi neizbjezno... steta ..
 
Početnik
bilosto je napisao(la):
ma, kompletni ludjaci! uvijek kad idem za zenicu vozim sa 15 otvorenih ociju, strava kako ljudi sebi dozvoljavaju da voze kao da je cesta prazna, kao da igraju video igricu, pa ce imati sansu da krenu iz pocetka! nije sve LFS i slicne stvari... boze! oznojim se kad vidim!

Potpuno si upravu s ovom konstatacijom strahota je sta se radi po tom putu pa nekad pomislim ni upola se ne gine sta se radi,sve su to mladi zivoti to je stvarno strasno.covjek ne mora ni divljat naleti neki hajvan pokupi te.i sve su to momci koji voze auta stara po par decenija umisljeni da voze ne znam sta.
Da se bar ko opameti poslije ovakvih nesreca da ih bude manje,al cisto sumljam.

Stvarno stravican prizor slike sam takodje vidio u avazu,nedo bog nikom
 
Član
Stvarno stravican prizor slike sam takodje vidio u avazu,nedo bog nikom

potpis..nedo bog
 
Član
Da se mene pita ja bi postavio lezece policajce vise na M17 u qrac i sve. Neki dan sekunda je falila da zavrsim u crnoj zbog mangupa...
 
Član
malo mi je i bezveze kad onako stave slike u novinama, mislim radi porodice, poznanika i slično, zamisli kako im je kad im svako može vidjeti tijelo..... a ja se kao nadam da će to prestati kada prođe autoput jer ovaj sad kakav je, ograničenje bi trebalo da bude 40 sa uzvičnikom na svakom čošku...
 
Član
Kako idioti voze i ovo je premalo...

Pa kreten mi u tunelu sa novim TT uleti u kontra pravcu ne znam ni sam kako smo prošli bez sudara.
Kamioni pretiču tako da se moraš skroz zaustaviti i sletiti pola metra sa ceste da on prođe. Znači kreten vidi da ideš i opet krene preticat...


ALI vidite ove naše ceste su pravljene 40-ih i 50-ih godina za Fiće, Lade, Trabante, Bube i takva auta. Auta sa konjažom koja danas raja vozi sama posebi traže bolje ceste, ali opet ja kažem puno konja malo mozga - najveći problem!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top