490.064 Passata pod istragom

490.064 Passata pod istragom

MTR

Član
Volkswagen je u SAD-u suočen s opozivom, ali i sa istragom NHTSA (National Highway Traffic Safety Administration) zbog više prijavljenih slučajeva zapaljenja motora na modelima Passata.

Prema novoj regulativi američkog NHTSA koji je stupio na snagu 1. rujna 2010. godine, Volkswagen Beetle više ne zadovoljava potrebne sigurnosne standarde. Stoga je Volkswagen primoran zamijeniti 27 prodanih primjeraka modela Beetle koji su proizvedeni nakon 1. rujna 2010. s istim modelima proizvedenima prije tog datuma. To znači da će vlasnici Beetlea dobiti vozila proizvedena prije stupanja regulative na snagu, iako se radi o potpuno istim modelima koji jednako ne zadovoljavaju regulativu, ali su proizvedeni prije njenog dolaska u primjenu.

Drugi Volkswagenov problem je ozbiljniji, jer je ured za prijavu NHTSA zaprimio 14 slučajeva i 35 prijava zapaljenja turbo benzinskog motora na modelima Passat Sedan koji su proizvedeni između 2001. i 2007. godine, te na modelima Passat Estate koji su proizvedeni između 2006. i 2007. godine. Preliminarna istraga je već pokrenuta i proširena na čak 490.064 vozila, a u službenom izvješću NHTSA se navodi da je i sam Volkswagen zaprimo 199 prijavljenih problema zbog elektrike na Passatu.

Za sad još nije poznato obuhvaća li ovaj problem i modele Passata koji su prodani na europskom tržištu, jer se Volkswagen nije službeno izjasnio.

izvjestaj o pokrenutoj istrazi : http://www-odi.nhtsa.dot.gov/acms/docservlet/Artemis/Public/Pursuits/2011/EA/INOA-EA11002-3836.pdf
 
superman je napisao(la):
eno ko da se nikom ne dešava, sad će pljuvanja

Ja ne namjeravam nikoga pljuvati, svi grijese, ali cinjenica je da dok je bila afera oko Toyote i papucice gasa, dobar dio vozaca VW-a kako na ovom tako i na drugim forumima je ismijavao Toyotu i japance...
 
olensoner je napisao(la):
superman je napisao(la):
eno ko da se nikom ne dešava, sad će pljuvanja

Ja ne namjeravam nikoga pljuvati, svi grijese, ali cinjenica je da dok je bila afera oko Toyote i papucice gasa, dobar dio vozaca VW-a kako na ovom tako i na drugim forumima je ismijavao Toyotu i japance...

ja nikad za toyotu jesam ferari ko i u predhodnom postu :D
 
Član
olensoner je napisao(la):
Ja ne namjeravam nikoga pljuvati, svi grijese, ali cinjenica je da dok je bila afera oko Toyote i papucice gasa, dobar dio vozaca VW-a kako na ovom tako i na drugim forumima je ismijavao Toyotu i japance...

Upravo, bas se sjecam na ovom forumu, skoro na svaku temu o Ferrariju javi se i po neki VW fan da kaze nesto u stilu "jos nije izgorio".

Bas me interesuje hoce li isto pisati i na svaku temu o Passatu, mada sumnjam :D
 
Početnik
trebali bi izbacit specijalnu ediciju passata zvanu FIRE,iako mislim da nebi imala dobre prodajne rezultate,,,,uhhh pardon vec su je izbacili u americi,,hahahahahaahahahaha
 
Član
haha ma slaba prodaja vw vozila pa sada izmislisi neke greske da se vrate na noge,kad dovezu auto,u servisu 2,3 dana i ajd vozi kuci,a nisu ga ni pogledali,sve su to mucke hhh
 
Top