206 ozvucenje

206 ozvucenje

Postovanje, trebam mali savjet, tj vise njih imam majog Puga 206:icon_biggrin: i htio bi si nesto muzikice sklepati u njega, a sa parama sam naravno ogranicen pa bi to islo kao i sve drugo postepeno, e evoako, primjetio sam da ima unutra 4 zvucnika, po jedan u vratima i po jedan na zadnjoj klupi, e sad ja bih si stavljao nove jer su ovi propuhali, e sad sta ja da stavim tu, da li tu idu dvosistemci ili trosistemci,jer kolega mi nudi za 280 km, pojačalo 600w,4-kanala 4*150ili 2*300w poseban izlaz za vufer , vufer pionir , pa sta bi bilo optimalno da to normalno fercera, jer napominjem, nisam bas upucen u taj svijet, zamolio bih iskren odgovor i savjet, hvala vam puno.....
 
Član
kakvu vrstu muzike slusas ?
koji radio ?
najbolje napred stavi odvojene sisteme (kick + twiter ),16 cm kickovi i twiteri idu gore kod retrovizora...
nazad dvosistemce 13 cm...
u gepek nekakav woofer i pojacalo za njega...eto to ti je neka malo bolja muzika za taj auto...
koji tacno model pojacala i woofera ti nudi kolega,mada nisam optimistican sto se tice te ponude,mislim da je to puno para...za 250KM se moze naci woofer + pojacalo + kablovi,sve novo...
 
Član
Evo ja cu ti sklopit nesto :)

Pojacalo 220W RMS osjetljivost 93dB (bitno je vjeruj i iznenadices se kad cujes :) od mene 100 KM

Zvucnik 350W RMS osjetljivost isto 93dB od clana Z3K4 - 140 KM isto ces se iznenaditi kad cujes, i ja imam isti ovaj :)

I jos za sisteme ima u doboju SAL koji jeste jeftin ali solidno svira i ima garanciju ti u vrata kod tebe dva kostaju novi u BMD-u 20-30 KM znaci novi sa pisanom garancijom - to nemas nigdje

Jos ti trebaju kablovi za pojacalo - racunaj recimo 50 KM

E sad ja garantujem da za ove pare niko ne moze bolju muziku da ti slozi, ako neko ima nek se javi i pomogne ti :) pa cu ja doci da uporedimo :)

100
140
20-30
50

cca 300 :D
 
Član
Previse garantujes :D skoro za te pare se nova muzika bolja slozi a za polovnu da ne govoirim sta se sve nadje u oglasima za malo para :D

NOVO

woofer hifonics + pojacalo renegade + kablovi 250 KM www.caraudio.ba + garancija :icon_smile:

Prednji 16cm magnat dviosistemski MobilMedia 40 KM, zadnji isto tu negdje Magnat, ima i MacAudio u tom cjenovnom rangu, naspram SAL cudo :D

+ kutija, slozis sam sebi materijala 20-30 KM a bude i gotovih na PIK-u za te pare ;)


Jos bolja varijanta cetverokanalac neki polovan il novo renegade ren 1100, na dva izlaza u bridz woofer a na druga dva elipse 6X9 na policu ugradit....elipse imas MacAudio dobre 300w max 90 w rms dodju nekih 60 KM nove za te pare dobar izbor ;)


Moze se i polovno nesto sklopit iz ovih oglasa a da valja ;)

A ne vidim razlog zasto i kupovat polovno kad su nove stvari skoro ko i polovne :icon_rolleyes:

1. Pojacalo Renegade REN1100S Cijena 229KM- akcijska cijena 175KM
• 4 x 75 Watts RMS into 4 Ohms
• 4 x 135 Watts RMS into 2 Ohms
• 4 x 150 Watts Max. into 4 Ohms
• 4 x 275 Watts Max. into 2 Ohms
• MOSFET Power Supply
• Highlevel Inputs
• RCA In- and Outputs
• 2 Ohm Stability
• Mono bridgeable on CH 3/4
• Lowpassfilter 50 - 250 Hz
• Bass Boost Switch 0/+6/+12 db
• 2 x Highpassfilter 80 - 2000 Hz
• Dimensions: 255 x 55 x 320/350 mm

2. Pojacalo Renegade REN550S -Cijena 149KM / Akcijska Cijena 115KM

2 x 75 Watts RMS into 4 Ohms
• 2 x 135 Watts RMS into 2 Ohms
• 2 x 150 Watts Max. into 4 Ohms
• 2 x 275 Watts Max. into 2 Ohms
• MOSFET Power Supply
• Highlevel Inputs
• RCA In- and Outputs
• 2 Ohm Stability
• Mono bridegable
• Tri-Mode Operation
• Highpassfilter 80 - 2000 Hz
• Lowpassfilter 50 - 250 Hz
• Bass Boost Switch 0/+6/+12 db
• Dimensions: 255 x 55 x 200/230 mm

Treba provjerit kod Muhe dal jos vazi akcija ....
 
Član
Pogledaj i moju garazu gdje sam prestavljo puga kakva je muzika , odlicno buba :
-(Fabricki i prednji i zadnji zvucnici i visokotonci,jos me sluze dobro nisu propuhali)
-na zadnjoj tabli kenwood 250w elipse
-panasonic 4 kanalno pojacalo 1000w oko 400 rms
-woofer pioneer D2
-a uskoro ce bit mozda jos nesto :)
a sve to svira na sony Sony CDX-GT620U
 
Član
Zbog ovoga :

Pojacalo koje sam predlozio:

JBL GTO2000
THD at Rated RMS Power: 0.1 % *(Sto ce reci na maksimalnoj snazi, na manjoj jos manji)
SNR: >92dB
Frequency Response 10 Hz - 40000 Hz
Weight: 4.0 Kg

U ovim gore sto si ti naveo i nema ovih karakteristika, koje i jesu najbitnije, anema ih zato sto ih ni proizvodjac ne zna tacno :)

Zvucnik koji sam predlozio:

Infinity REF1250W
DIAMETER: 12" (300MM)
SENSITIVITY (2.83 V @ 1 M): 93 dB
POWER HANDLING: 300 WRMS 1200 WPEAK
FREQUENCY RESPONSE: 23 ~ 400 HZ
NOMINAL IMPEDANCE: 4 OHMS
VOICE-COIL DIAMETER: 2.0" (51.0 MM)
FS (HZ): 25.40

Za sisteme sam rekao SAL da nisu neki tu se da procackat jos, al za pare SAL zvucnika sumnjam da moze bolje, za vise moze, ja predlazem i vise od 100 KM za sisteme, al ako hoce nesto da samo svira SAL je dovoljan i jeftin mnogo, kazem 20-30 KM je par sa garancijom i fiskalnim racunom u prodavnici.

Ali za pojacalo i woofer pisi karakteristike koje su bitne i nadji bolje od ovog gore sto sam ja napisao za manje para.

Kod mene sviralo ovo gore pa nek se javi neko ko je cuo pa nek ti kaze kako zvuci.

Ali nebitno ja necu da prodam nesto momku samo dajem savjet, osjetljivost i izoblicenje su mnogo bitne karakteristike i za pojacalo i za zvucnik a u 2 pojacala koje si ti naveo i nema tih karakteristika ????

Ne zelim da se mijesam mnogo, neka momak dobro procita sve i informise se o svemu pa nek sam odluci, ja pricam iz mog iskustva, izmjenjao sam svasta nesto pa ostao na ovome.

Osim ako ne ide na snagu onda mu ovo nece biti dovoljno, ali sto se tice kvaliteta zvuka ovo moje stvarno dobro svira.
 
Član
Ma sta me briga nek kupuje ko sta hoce sebi po vlastitom izboru i svojim mogucnostima, i ja samoi dajem svoje misljenje!

Svako ima pravo da stavi cijeni svoju robu kolko on hoce pa nekom ce biti povoljno nekom skupo, ja mislim da to pojacalo sto si ti naveo i ovaj woofer ne vrijede tolko pa vi pricajte sta hocete, za manje para sam kupovo i proodavo bolje stvari:icon_rolleyes:platit woofer i pojacalo staro 5-10god 250 KM a ovako dobijes nov Subwoofer Hifonics Industria HFI12S4 kosta 119 KM nov cak i bolji od ovog Infinitia, novo pojacalo Renegade REN550S akcijska cijena 115KM
i set kablova za 250 KM + garanciju imas

Jos dobru kutiju napravit pa vidi sta ce bolje svirat ta tvoja il ova kombinacija uz to znas da je novo da niko nije forsiro :D

SAL moze proci nije to tolko lose kosto narod misli, al opet za skoro iste pare Magnat,MacAudio i Blaupunkt je bolji izbor!
 
Član
Hifonics woofer:
12” Single 4 Ohm HFi Series Subwoofer
Power Handling:
Peak: 600 watts
RMS: 300 watts
Impedance: Single 4 ohm
Injected poly light rigid cone
1” NBR Reinforced rubber surround
High-excursion rubber surround
Integrated one piece poly cotton spider
Poly-mica cone damping
Nickel plated push and insert speaker terminals
Single 4 ohm high-temp multi-layer high-temp voice coil
Front-plate and voice-coil cooling
Poly light dust cap
Heat dispersing ported back plate
Ultra ridged chrome stamped steel basket
High strength ABS motor cover
High-energy magnet
Large air cooled magnet assembly
Anti-resonant rubber magnet boot
Sensitivity: 88 dB
1-year SonicElectronix.com warranty

Ce slabije da svira na istoj snazi od infinity woofera.

Hifonics kosta duplo jeftinije nov nego infinity nov.

To ti govori koliko je dobar, a ti ocigledno ne znas sta je i kakav je infinity, izvini sto tako kazem al sta cu ja kad je tako.

Pojacalo koje si naveo ne moze ni prismrdit ovom koje sam ja naveo, cak nemaju ni sve karakteristike od njega, snage su tu negdje mozda cak renegade i malo jace, ali s obzirom na izoblicenje i osjetljivost renegade nece biti upotrebljivo ni na pola snage koju ima, pa ce i ono da zvuci slabije.

Sto ce reci da ne znas ni sta je JBL marka, koja je srodna infinity-u i mnogo bolja od renegade.

Ali evo pozivam te javno da sklopimo ovo sto nudimo pa damo nekom pro ko se dobro razumije u kvalitet muzike, nek procjeni, ko izgubi placa obe muzike. Moze ?
 
Član
Jesam li ja napiso gdje da je renegade bolja marka od JBLa :icon_question: Kolko vidim nisam.vec sam reko da je bolje uzet novu stvar od ove polovne,ne vazi to pravilo uvijek al u ovom slucaju da, kad je cijena ovog polovnog i novog skoro ista a karakteristike tu negdje :icon_smile:

A kolko vidim i ti se baziras samo na statistiku i nekakve cifre, vidi se da ni ti nisi imo ni jedno renegade pojacalo,istina da mozda nema stelovanja kao skuplja pojacala a da nema snage ne bih bas rekao :icon_rolleyes::icon_smile:

A ovo za prozivanje ti je djetinjasto :lol: ne kontam sto bi ja iso recimo u drugi grad do nekog da pitam sta je bolje od ova dva sistema dzabe se izlago trosku kad od tog nemam nikakve koristi,ja da kupujem znao bi sta cu kupit tako da mi to nije potrebno :icon_smile:

Ako koga vec tolko interesuje kako svira nek ode u caraudio pa nek cuje i testira kako svira hifonics u odgovarajucoj kutij na renegade pojacalu ;)
 
Član
:lol::lol::lol:

Jbt otkud pojačalu osjetljivost???:icon_eek:

A što se tiče ampa, početna jbl-ova serija, ništa bolje od ostalih početnih serija drugih brandova;) (zaa 100KM dobro)
Taj infinity svira jako dobro na malo snage.... moglo bi bit zbog ovog; FS : 25.40Hz, dosta nizak Fs;)
 
Član
Izvinjavam se zbog osjetljivosti pojacala, mislio sam na THD i SNR a osjetljivost zvucnika.

Infinity i nije bas tako jeftina marka ka ni JBL a zvucnik svir zato sto je kvalitetan i zato sto mu je osjetljivost velika pa na istoj snazi daje vise nego drugi, a uz to ne izoblicuje nista pa moze da izdrzi tu snagu.

Ja sam naveo stvari koje sam ja probao i koje mnogo dobro sviraju za relativno malo para.

Za manje moze al ce bit mnogo losije.

Joke-zgb je napisao(la):
:lol::lol::lol:

Jbt otkud pojačalu osjetljivost???:icon_eek:

A što se tiče ampa, početna jbl-ova serija, ništa bolje od ostalih početnih serija drugih brandova;) (zaa 100KM dobro)
Taj infinity svira jako dobro na malo snage.... moglo bi bit zbog ovog; FS : 25.40Hz, dosta nizak Fs;)


Ali nije ni bitno

ODUSTAJEM !!!

Zanemarite sta sam napisao pa kupujte sta god vam volja, ja samo kazem da novog a jeftinog i jos da valja nema.

Ako hoces da valja 200-300 ces dati za samo pojacalo. Ali dobro mozda ja ne znam ipak.
 
Član
misliti ili ne misliti, pitanje je sad ... ja ipak mislim da je bolje kad ne mislim ... :lol:
 
Top