2012 Ford Focus: Torque Vectoring Control

2012 Ford Focus: Torque Vectoring Control

Legend
<iframe width="560" height="349" src="http://www.youtube.com/embed/Duj1Jm8FzJs" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
 
Član
Citava nova tema zbog 17 sec...:lol:

Mogao si bar ovo prilozit tamo gdje si napisao clanak o novom FOCUS-u...:D
 
<iframe width="560" height="349" src="http://www.youtube.com/embed/auk8OJb_HYg" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

<iframe width="560" height="349" src="http://www.youtube.com/embed/THQUs18B3R0" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

<iframe width="560" height="349" src="http://www.youtube.com/embed/as8NhrVYUyQ" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

;)
 
Član
Koliko je uznapredovao od prethodne generacije, za ne vjerovati!
Svaka im čast na inovacijama, po meni extra autić, nadam se samo da kad nam većini bude bio dostupan kao polovnjak neće imati klasičnu Fordovu boljku sa limarijom.;)
 
Član
Ovo nije nista tako senzacionalno, dosta auta u ovoj klasi to vec ima, ovo je el. sistem, nesto kao unaprijedjeni TC.

Ono sto imaju Renault Megane Sport i stari Focus RS, mehanicki zatravac diffa je mnogo interesantnije rjesenje :D
 
Legend
OggyBoy je napisao(la):
Koliko je uznapredovao od prethodne generacije, za ne vjerovati!
Svaka im čast na inovacijama, po meni extra autić, nadam se samo da kad nam većini bude bio dostupan kao polovnjak neće imati klasičnu Fordovu boljku sa limarijom.;)

Ja nisam vidio Focus prve generacije da ima problema sa limom, dok je sve i jedna cetvorka golf struhla iz 99 godine pa na ovamo. Opel i chevrolet novi truhnu u transportu i to se ne salim, slikacu vam kola da vidite. Ima lakirnica u TZ non stop je ispred 15 do 20 opela novih i chevroleta. Ko je iz Tuzle zna gdje je lakirnica kod HAK-a dole ona.
 
Član
daki je napisao(la):
OggyBoy je napisao(la):
Koliko je uznapredovao od prethodne generacije, za ne vjerovati!
Svaka im čast na inovacijama, po meni extra autić, nadam se samo da kad nam većini bude bio dostupan kao polovnjak neće imati klasičnu Fordovu boljku sa limarijom.;)

Ja nisam vidio Focus prve generacije da ima problema sa limom, dok je sve i jedna cetvorka golf struhla iz 99 godine pa na ovamo. Opel i chevrolet novi truhnu u transportu i to se ne salim, slikacu vam kola da vidite. Ima lakirnica u TZ non stop je ispred 15 do 20 opela novih i chevroleta. Ko je iz Tuzle zna gdje je lakirnica kod HAK-a dole ona.

Dosta novih automobila bude "malo" oštećena u transportu do salona i to je sasvim normalna stvar, a što se tiče korozije za prvu generaciju Fokija, znam nekoliko primjera, a najnevjerovatniji mi je primjer prvog komšije na selu.
Naime, njegov sin radi u Fordu u Švabiji i kupio je novog Fokija kad je izašao, vozio nekoliko godina do pojave novog modela, naleti mu skoro nov sa nekih 7.500km na satu od neke firme i kupi ga za trećinu njegove vrijednosti, a starog pokloni ocu u BiH. E sad, taj auto je održavan vjerovatno bolje od 99% Fordova kod nas, garažiran uvijek itd. Za 6 godina dok je bio kod njega, dobio je rđu na sva 4 blatobrana i malo na pragovima. On lično mi je rekao da nije uopšte začuđen time, kaže da ih je dosta korozija uhvatila što mu je prošlo kroz ruke u Fordu.
OFF TOPIC: Otac od mog prijatelja autolimara-lakirera, koji je i sam limar, na sam pomen Forda počne da psuje i da se nervira. Kaže, goreg auta što se tiče korozije nema.:lol:
 
Legend
OggyBoy je napisao(la):
daki je napisao(la):
OggyBoy je napisao(la):
Koliko je uznapredovao od prethodne generacije, za ne vjerovati!
Svaka im čast na inovacijama, po meni extra autić, nadam se samo da kad nam većini bude bio dostupan kao polovnjak neće imati klasičnu Fordovu boljku sa limarijom.;)

Ja nisam vidio Focus prve generacije da ima problema sa limom, dok je sve i jedna cetvorka golf struhla iz 99 godine pa na ovamo. Opel i chevrolet novi truhnu u transportu i to se ne salim, slikacu vam kola da vidite. Ima lakirnica u TZ non stop je ispred 15 do 20 opela novih i chevroleta. Ko je iz Tuzle zna gdje je lakirnica kod HAK-a dole ona.

Dosta novih automobila bude "malo" oštećena u transportu do salona i to je sasvim normalna stvar, a što se tiče korozije za prvu generaciju Fokija, znam nekoliko primjera, a najnevjerovatniji mi je primjer prvog komšije na selu.
Naime, njegov sin radi u Fordu u Švabiji i kupio je novog Fokija kad je izašao, vozio nekoliko godina do pojave novog modela, naleti mu skoro nov sa nekih 7.500km na satu od neke firme i kupi ga za trećinu njegove vrijednosti, a starog pokloni ocu u BiH. E sad, taj auto je održavan vjerovatno bolje od 99% Fordova kod nas, garažiran uvijek itd. Za 6 godina dok je bio kod njega, dobio je rđu na sva 4 blatobrana i malo na pragovima. On lično mi je rekao da nije uopšte začuđen time, kaže da ih je dosta korozija uhvatila što mu je prošlo kroz ruke u Fordu.
OFF TOPIC: Otac od mog prijatelja autolimara-lakirera, koji je i sam limar, na sam pomen Forda počne da psuje i da se nervira. Kaže, goreg auta što se tiče korozije nema.:lol:


Pa eto radim i ja u Fordu i ja ga nisam vidio truhlog, tako da sad o tome mozemo godinama pricat. Al jebat ga tam, skrenuli smo sa teme.
 
Sto se tice limarije, to nikad nije sugurno, ali daleko je odmakao Ford od modela iz 90-ih, limarijom da ne govorim. Moj jaran ima Golfa 5, ocuvan, odrzavan, a ima truhlovine na sva 4 blatobrana, tako da...
 
Top