2009. Volkswagen Polo

2009. Volkswagen Polo

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Legend
2000637302792605107_rs.jpg


VW planira da ponudi narednu generaciju modela Polo u više atraktivnih varijanti. Pored hečbeka, VW bi kupcima ponudio kabriolet, kupe i MPV verziju popularnog automobila.



Naredna generacija Polo-a bi se trebala pojaviti već 2009. godine, a cilj je proširiti ciljnu grupu kupaca. Nove verzije Polo-a namenjene su mlađoj poplaciji, dok je MPV Polo vozilo koje bi savršeno odgovaralo mlađim porodicama koje žive u gradovima.

Konkurencija za MPV Polo bi bili automobili poput Ford Fusiona i Fiata Idea. Ono što bi izdvajalo VW od konkurencije jeste savremenija tehmnologija poput najnovijeg DSG menjača i TSI motora.

Prema magazinu Whatcar? DSG menjač će biti dostupan ukombinaciji sa TSI motorom snage 170 KS (rezervisan za Polo GTI). Od ostalih motora u novom modelu Polo svoje mesto bi mogli naći benzinci: 1.2 lit sa 64 KS, 1.4 lit. sa 80 KS i jedan motor zapremiene 1.6 litara veće snage. Dizel agregati koji se navode su 1,4 lit sa 69 i 84 KS, kao i jedan zapremine 1.9 lit sa 105 KS.

Pored konvencionalnih pogonskih jedinica, VW bi mogao ponuditi i hibridnu verziju.
 
Legend
Jest, al kad ti taj motor bude 48.000 KM u polu pitacu te koliko ti je primamljiv :D
 
Član
daki je napisao(la):
kad taj motor bude 48.000 KM u polu pitacu te koliko ti je primamljiv :D

jest ali poslije pola godine ili godinu nakon izlaska bit ce 25000 ko sad petica sto je pojeftinila u odnosu na cijenu kad je izasla. sjetim se golfa V GTI pocetna cijena mu je bila 80000, a koliko je sad. padaju cijene samo dok auto odlezi koji mjesec u salonu
 
Član
Ma ne moze se za ovo ustediti, bice to skupo cudo... evo i ovaj sadasnji model ne spada ispod 21.000KM, za pocetni model.
Bas smijesno.
 
Član
Ma upravu si drug za ovo se nemoze ustedit-nije to za nas ni planirano-al mozemo se malo igrat u PS-u s njim
 
Član
emirEX_sa je napisao(la):
sjetim se golfa V GTI pocetna cijena mu je bila 80000, a koliko je sad. padaju cijene samo dok auto odlezi koji mjesec u salonu

Petica GTI nikada nije bila 80.000 KM, od pocetka prodaje osnovni model je 51.*** KM. Golf R32 je 8*.*** KM, al to je neka druga prica...
 
Član
VR6Boki je napisao(la):
emirEX_sa je napisao(la):
sjetim se golfa V GTI pocetna cijena mu je bila 80000, a koliko je sad. padaju cijene samo dok auto odlezi koji mjesec u salonu

Petica GTI nikada nije bila 80.000 KM, od pocetka prodaje osnovni model je 51.*** KM. Golf R32 je 8*.*** KM, al to je neka druga prica...

ja ti kazem sta sam cuo. imao sam neka predavanja u ASA auto firmi nesto u vezi predmeta ekonomika. i bas je neko pitao koji je top model golfa koji se ocekuje a onaj direktor Imamovic kaze Golf GTI sa cijenom od nekih 80000 to je bilo prije nego sto ce se kod nas pojaviti Golf V GTI tako i znam za tu cijenu i kazem, e sad ako je on slagao i ja sam vama
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top