2008 Suzuki Hayabusa

2008 Suzuki Hayabusa

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Legend
2005534100438484550_rs.jpg


Suzuki je dostavio prve zvanične fotografije modela Hayabusa za 2008. godinu. Za sada su predstavljene tri boje: crna, tamno plava i narandžasto crna. Zvanično predstavljanje nove generacije ovog modela će se odigrati u Rimu u ponedeljak 2. jula.

2005521052616335020_rs.jpg


Ovo su prve zvanične fotografije naslednika čuvenog Suzuki modela Hayabusa koji bi trebalo na tržište izaći u 2008. godini. Iako spolja ne izgleda kao novi model, tačno ono što su dizajneri hteli da postignu, ispod oplate ništa nije ostalo isto! Agregat sad ima zapreminu od 1340ccm i, iako niko iz Suzuki-ja nije zvanično to saopštio, 198ks na zamajcu, tačno jedna KS više od Kawasaki-ja ZZ-R1400. Unutar agregata stvari su se podosta modernizovale, priča se o novom, proklizavajućem, kvačilu; titanijumskim ventilima, klipnjačama ojačanim tretmanom sa sačmom, lakšim klipovima i radilici. Nepotrebno je reći i da je ogibjenje novo, iako izgledom neverovatno podseća na stari model, same komponente su najnovija reč tehnologije, napred je mašina snabdevena radijalno postavljenim čeljustima i sa dva diska prečnika 310mm koji su za oko 500g lakši od starih. Novi su takođe i dok dimenzije pneumatika nisu saopštene. Mali ram je dosta olakšan i postavljen niže radi bolje zaštite putnika od naleta vetra dok je visina sedišta vozača ostala nepromenjena tj. 805mm.

2005516689567160714_rs.jpg


Oplata nove Hayabuse je pažljivo redizajnirana i modernizovana nebi li se smanjio otpor vazduha i donekle osvežio postojeći izgled ali bez gubljenja prepoznatljivog izgleda starog modela. Zadržavanje starog izgleda i osećaja je išlo dotle da su u Suzuki-ju odustali od moderne digitalne instrumentacije već su se zadržali na prepoznatljivoj analognoj. Uprkos smanjivanja težina dosta komponenti Hayabusa se ugojila tri kilograma u odnosu na staru verziju i sada ima 220kg suve težine što je za 5 kilograma više od konkurenta iz Kawasaki-ja.

Detalje specifikacije će biti dostupne nakon predstavljanja dok će se cena znati početkom 2008.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top