2.5 TDI Quattro?? - MOZE LOCK!!!!!!

2.5 TDI Quattro?? - MOZE LOCK!!!!!!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Ima li kakvih poznavaoca Audi motora interesuje me Audi-ev motor 2.5 TDI motor od 179KS i Quattro pogon malo sam se raspitivao kazu ljudi da je kvarljive prirode motor! Pa ako je neko imao iskustva sa ovim motorom modelom ako moze da mi da vise info. o svojim iskustvima.

Hvala,
 
Član
RE: 2.5 TDI Quattro??

Iskustva iz prve ruke nemam, ali opcenito poznato dosta nepouzdaniji motor od starog dobrog 1.9 tdia, ima primjeraka naravno milion koji nemaju problema, recimo samo da je dosta osjetljivi na imalo losije odrzavanje, a i koliko znam ima i nekih fabrickih falinkica, to nek ti detaljnije nabace sami vlasnici
 
Član
RE: 2.5 TDI Quattro??

pa tako sam i ja cuo... al eto nadam se da ima neko ko je posjedovao ovaj Audi 2.5tdi od 180ks....
 
Član
RE: 2.5 TDI Quattro??

i ja sam cuo da je u onoj prvoj cetvorci 2.5 TDI motor cisti promasaj al vec noja tipa se pokazala drugacije
 
Član
RE: 2.5 TDI Quattro??

Bulex...Kakvi kvarovi ba..grize zemlju ..a jedino sto zna otici..al i to je rijetko..je turbina..al i ona se rastavi ocisti u nafti i to je to..imam komsiju koji bas radi s tim programom VW,AUDI,MERCEDES...neces se zajebat nimalo...i evo ovim putem da napomenem znaci iz ovog programa ako vam trebaju neki djelovi javite se na pm pa cemo vidjeti..od motora,mjenjaca, bord kompjutera, do dijelova karoserije....
 
Član
RE: 2.5 TDI Quattro??

problem je sto coik sto radi sa autima... mi je sam reko da su im motori talasike... jedan od dvojice sto prodaju audije...
 
Član
RE: 2.5 TDI Quattro??

neznam bogami..koliko ja znam..da su ko i 1.9 tdi..jako pouzdani..prejaki..i dobri s potrosnjom...al et..
 
Član
RE: 2.5 TDI Quattro??

2.5 tdi vise losi nego dobri strana kao:turbina strada u vise slucajeva kod agresivnije voznje ,klackalice pospadaju kad se forsira pa pola ventila ne radi,bregaste lose izrade pa se poderu,uvijek je motor masan i ne mozes ga zadihtovat(ventil dekla,karter,prednje i zadnje deklo motora),shtelverk i pumpa visokog pritiska,velika potroslja skup za odrzavat..............
1.9tdi pumpa dizna je izmislio motor za taj

To ti je moj savjet a ti sad ...................
 
Član
RE: 2.5 TDI Quattro??

hehe... svi pricaju isto... sto se tice tih motora.... turbina problem br 1 pa onda tek sve ostalo...
 
RE: 2.5 TDI Quattro??

ne bih ti preporucio da uzimas auto sa tim motor, mnogi ljudi su samo jedva cekali da se rijese tih auta, najveci problem ti je turbina, imam prijatelja koji je 2 puta mijenjo turbinu u dvije-ipo godine, a cijena turbine je nevjerovatna, mislim oko 4000KM (ispravite me ako grijesim). Tako da ti je bolje 1.9TDI, mnogo bolji motor, samo je malo teze naci 1.9 sa quattro pogonom...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top