18.267.121,09 KM -- za ceste u bih

18.267.121,09 KM -- za ceste u bih

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

IGY

Član
JP Direkcija cesta FBiH i preduzeća specijalizirana za održavanje cesta potpisali ugovor vrijedan 18.267.121,09 KM
Ugovor je zaključen nakon provedenog javnog natječaja i zaključivanja Sporazuma o održavanju magistralnih cesta sa navedenih 11 izvođača, za period 15.11.2002. do 15.11.2007.godine.
JP Direkcija cesta FBiH i 11 preduzeća specijaliziranih za održavanje cesta (Konzorcij «Krajinaputevi» Bihać i «Rad» Cazin; Konzorcij «Jata» Srebrenik i «Zvornikputevi» Sapna; «Ceste» Mostar; «Dobojputevi» Doboj Jug; «Asfaltgradnja» Visoko; «Tuzlaputevi» Tuzla; «Goraždeputevi» Goražde; «Rudnici gipsa» Donji Vakuf; «PZP Mostar» Mostar; «Kov-Grad» Bužim i «Sarajevoputevi» Sarajevo), zaključili su, a u skladu s odredbama člana 84. Zakona o cestama FBiH Ugovor o redovnom održavanju 1.992,7 km magistralnih cesta u Federaciji BiH za period 16.03. do 14.11.2007. godine.
Obim i vrijednost radova utvrđeni su Planom i programom JP Direkcija cesta FBiH za 2007. godinu, koji je 21. 12. 2006. godine usvojio Nadzorni odbor Direkcije, a isti donosi Federalno ministarstvo prometa i komunikacija, uz saglasnost Vlade FBiH.
Ugovorena vrijednost radova sa svih 11 izvođača je 18.267.121,09 KM.
Ugovorom je predviđeno da se izvrši 116 osnovnih pozicija radova održavanja cesta, a najveći obim radova i vrijednost radova su za slijedeće pozicije radova: ophodnja cesta, zatvaranje udarnih rupa u asfaltnim kolovozima, čišćenje materijala sa kolovoza, sa bermi, iz rigola, iz jaraka i iz propusta, obnavljanje oštećene i uništene prometne signalizacije, obnavljanje horizontalne prometne signalizacije, obnavljanje odbojnih ograda, postavljanje i obnova zaštitne žičane mreže, te košenje trave i uklanjanje šiblja i granja za otvaranje preglednosti.
 
ma suplja suplja,meni se nekada zgadi i auto iceste i sve...fakat stalno nesto rade a rupa sve vise fakat nema smisla...ja cu ih licno odvesti na najmanje 50mjesta gdje su rupe dublje od pola metra
 
Član
To jest, evo primjer pred mojom zgradom na Dobrinji, to vjerovatno fiesta_boy zna jer prolazi ovuda stalno, ima rupa koja se protece cijelom sirinom ceste tako da je namozes profuliti nikako, navodno je to od kablovske, koji se poslije grade da to nije njihovo.
 
Član
a ne znam iskreno kolko ce to promjeniti ne znam koliki je bio stari budjet... ovako kad vidish milioni su to ... al u odnosu na kilometrazu cesta...pa nama treba milijarda da dovedemo to ured... minimalno :D
 
Brum Brum je napisao(la):
To jest, evo primjer pred mojom zgradom na Dobrinji, to vjerovatno fiesta_boy zna jer prolazi ovuda stalno, ima rupa koja se protece cijelom sirinom ceste tako da je namozes profuliti nikako, navodno je to od kablovske, koji se poslije grade da to nije njihovo.

e ta rupa je samo JEDAN primjer a takvih ima hiljadu,znaci rupa se ni na jedan nacin ne moze zaobici,a nije ni tako mala...
 
Član
Evo par dana vec prolazim onim dijelom pored dzmije na mojmilu. Tamo od pumpe pa do raskrsnice je uzas voziti, jos pred semafor kad pocen bacat gore-dole...
 

IGY

Član
ma neka treba para da se guzonjama kuce prave, a jobo ceste i raju sto upada u rupe, to ti je njihovo razmisljanje
 
Član
Al sto je najgore recimo kada naletis na rupu i ostetis auto nemozes nikoga tuziti jer je prva njihova da je brzina bila prekoracena i da oni ne odgovaraju za nastalu stetu i da je brzina bila po propisu do stete nebi doslo...
Gledao sam to nekad davno na tv-u...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top