16v 9a

16v 9a

dali se isplati dati 120km za kpmpletan 9a sa svim ali je prolupo cuo sam ga u autu kad radi fino radi na leru ali udara kad se turira!!!!odradit letece i radilicu samo i vozi tako ja mislim i izaslo bi opet dosta povoljno!!
 
isplati ako mislis mjenjat samo lezajeve i radilicu...
Apo meni je glupo otvatat motor bez generalke ali eto ti odluci...
Ja sam nedavno radio sebi komplet motor...oko cca 800km dijelova,naravno sve promjenjeno sto je se moglo mjenjat.plus obrada glave...
 
Pa to je ok...ali bit ce ti opet za neko vrijeme otvaranje ponovno radi karika...a to poteze dodatne troskove...ako volis taj motor i planiras ga zadrzat u autu,otvori ga odradi sve i miran si 100god.
A ako je samo za prvu ruku lezaje i gas...
Leteci su ti 40km,alezeci 30...+obrada radilice...neznam jer ja to nisam htio raditi,uzeo sam drugu
 
Član
Zavisi koliko je radilica ostecena jer ima malu toleranciju brusenja i postane dobra al samo kao eksponat na stolu!

I zavisi koliki luft je tu jer klipovu ostete celo lupajuci u glavu a mozda cak i u ventile

po meni isplati se 100km i ako bude previse stete makar imas hrpu rezervnih djelova za drugu masinu a i blok bi dobro dosao nekome
 
radilicu bi uzeo drugu koja je dobra samo letece i lezece nekako bi taj motor zbog toga sto je ugradjivan org u corrada a mozda ga ostavim pa dok skupim para uradit mu generalku i da nerazmisljam viseo njemu!
 
Član
Mana ovim motorima je sto hoce da okrenu lezaj na klipnajci 8 2 klip najcesce) sto je najvjerovatnije slucaj kod tebe, radilica moze od gti 8v motora i to je ispolirati prije postavljanja staviti nove lezajeve i to uzeti kvalitetnije (gliko ili neke druge) nebi valjalo da obradjujes tu postojecu ako jbg cim je otanji na specijalu nije to to vise..., a sto se tice karika ja to nebi dirao jer u vecini slucajeva karike na ovim motorima budu dobre, uglavnom ne moras skidati glavu odradis donji dio i upali i vidi ako bude trosio ulja 90% da je go glave vodjice i gumice to mozes naknadno uraditi ako bude bilo potrebe!
Ja bih tako odradio, da se ne povaljujes ako nema potrebe!;)
 
Top