1.6 TDI 77 kw

1.6 TDI 77 kw

Pozz,

trebam da kupim auto, izbor je izmedju octavie i golfa 5/6.

Sve vrijeme sam isao na varijantu 1.9 tdi 77 KW i o njemu manje vise sve znam. Medjutim imam dobro auto u ponudi, od provjerene osobe, za pristojne pare i u pitanju je octavia 2010 (11 mjesec) sa 1.6 tdi 77 kw CR motorom.

Interesuje me nako generalno, cijenu odrzavanje ovog motora (mali i veliki servis, lamela i zamajac - ne u ovlastenom vec nekom servisu ala Unitrade npr) kao i neke druge boljke koje ima, a sigurno je da ih ima :D
Takodjer ovo je vjerujem medju prvim generacijama ovog motora, kolko ja znam oni se od 2009 proizvode, kod mene je u pitanju kraj 2010 godine, i to ima neki efekat sigurno.
Vjerujem da po pouzdanosti nije u rangu 1.9 ali nije valjda ni toliko los.
I koliko trosi teske gradske voznje u jutarnjim i vecernjim spicama? nalazio sam razlicite price po netu, neki kazu manje od 1.9 tdi motora, neki kazu vise...
 
Član
Ja ga imam među ostalim, golf 6, 1.6tdi 77kw, normalne voznje auto trosi 5.5L, ulje i svi filteri 80e. Nikad greske ni kvara od kad ga imam. Ima malo duze brzine pa se mrvicu treba naviknuti dat malo vise gasa kad kreces. Inace jako fino ide za tu tezinu auta, jako tih i udoban. Nijedna plastika ne kvrcka i slicno
 
Ja ga imam među ostalim, golf 6, 1.6tdi 77kw, normalne voznje auto trosi 5.5L, ulje i svi filteri 80e. Nikad greske ni kvara od kad ga imam. Ima malo duze brzine pa se mrvicu treba naviknuti dat malo vise gasa kad kreces. Inace jako fino ide za tu tezinu auta, jako tih i udoban. Nijedna plastika ne kvrcka i slicno
Ahaa...jel 6 brzina mjenjac?

Najvise me brine to odrzavanje i pouzdanost turbine, bregaste,dizni isl.Tu je 1.9 neprevazidjen al valjda je i ovaj OK.
Vidjecemo.
Hvala na odgovoru.

Sent from my LG-M250 using Tapatalk
 
Nema veze, s tim motorom neces pogrijesiti koliko god neki govore da je slab ovo ono
Iskreno, snaga je na zadnjem mjestu.
Pouzdanost broj 1.
Cijene redovnih odrzavanja broj 2.
Potrosnja broj 3.
Snaga broj 4.
Tim redom su prioriteti moji.
Najlakse je cipovat 20-25 konja i miran si.

Sent from my LG-M250 using Tapatalk
 
Super Moderator
Ja ga imam među ostalim, golf 6, 1.6tdi 77kw, normalne voznje auto trosi 5.5L, ulje i svi filteri 80e. Nikad greske ni kvara od kad ga imam. Ima malo duze brzine pa se mrvicu treba naviknuti dat malo vise gasa kad kreces. Inace jako fino ide za tu tezinu auta, jako tih i udoban. Nijedna plastika ne kvrcka i slicno

Izvini mene zanima gdje nadjes ulje i sve filtere za tu cijenu? Ja kojem god sam mijenjao filter nafte a da nije OEM sam pojeo govno nece da po sat vremena upali
 
Član
Nema to veze koje marke je filter nafte. Ja pomocu dijagnostike upalim pumpu da napuni filter i sistem, a mozes i sam natociti u kuciste filtera ili vise puta dati kontakt da pumpa nabrizga samo je to sporo i malo glupo rijesenje, al kad ne mozes drukcije dobro dode i to. Kazem ja sve s dijagnostikom radim, puno je lakse i nema zajebancije
 
Član
Natocim, dam pumpu, i opet sere

Vratis stari filter, pali odmah? Isto i mene uvijek muci, preko diag. pustim pumpu 3 minute da radi i opet upali par puta pa se ugasi dok ne ostane raidit. ali i onda varira, treba mu 5 minuta da se smiri... i jos covjek ocekuje besplatnu zamjenu ulja i filtera xD
 
Super Moderator
Vratis stari filter, pali odmah? Isto i mene uvijek muci, preko diag. pustim pumpu 3 minute da radi i opet upali par puta pa se ugasi dok ne ostane raidit. ali i onda varira, treba mu 5 minuta da se smiri... i jos covjek ocekuje besplatnu zamjenu ulja i filtera xD

Da kad vratis orginal filter ako je vec bio takav na autu onda pali. A na ove nekakve ljeve filtere ozracujes sto puta, pun filter al nece. Upali radi minut i ostane bez goriva. Na tim autima mali servis treba kostati 100 maraka
 
Kad ste se vec raspisali, a da ne otvaramo novu temu, zna li neko dobrog majstora u Sarajevu ili blizoj okolici za ovaj VW-ov 4x4 pogon sa haldex spojkom?
Znaci neko ko bi to eventualno pogledao, izmjenio potrebni potrosni materijal (ulje u haldexu, diferencijalu i sve ostalo sto je potrebno) te eventualno odrzavao isti u buducnosti?

Sent from my LG-M250 using Tapatalk
 
Top