1,6 TD golf, passat..delovi??

1,6 TD golf, passat..delovi??

crk'o mi motor na pasatu, 1,6 turbo dizel intercooler 89god, oznaka motora SB, e sada posto moram da menjam klipove karike i glavu posto je pukla od pregrevanja, zanima me da li je ista glava od obicnih dizela koji nemaju intercooler i turbinu, prvenstveno me zanima da li pasuje od golfa 2 obicnog dizela?
 
Član
Nikola_GTI_16V je napisao(la):
crk'o mi motor na pasatu, 1,6 turbo dizel intercooler 89god, oznaka motora SB, e sada posto moram da menjam klipove karike i glavu posto je pukla od pregrevanja, zanima me da li je ista glava od obicnih dizela koji nemaju intercooler i turbinu, prvenstveno me zanima d ali pasuje od golfa 2 obicnog dizela?
koliko sam upucen drugaciji su klipovi zbog turbine... ali ti pashe od 51kW turbo dizela, bez interkulera... oni su isti...
 
Legend
Nikola_GTI_16V je napisao(la):
bitno mi je samo da li su glave iste od obicnog dizela i od turbo dizela?

mislim da nisu iste..
nema mi logike da kod atmosferca i turbaka bude ista glava..
to provjeri, ali bi ja trazio glavu od JR ili SB (oba su 59kW)
RA i RJ i ecodiesel, svi su turbaci, ecodiesel je 44kW ima najljepsi rad, ako ne nadjes od jr ili sb onda ganjaj njegovu glavu, cuo sam da su izdrzljive dosta..
 
Član
Nisu iste 100%... Ista glava je na 40 i 44kw i na 51 i 59kw... Na ovim td-ovima napravljena je da izdrže malo veća opterećenja i sl...

Iako možeš namontirat i od običnog dizela ja ti to nebi preporučio jer velika je mogućnost da će ti ubrzo opet puknut...

Što se tiče klipova i tu ti ima razlik jer kod td-a ima još dodataka oko podmazivanja... Nisam baš toliko upućen al uglavnom nedavno sam radio motor i ovo ti je 100% provjereno...
 
sutra nosim moju glavu na ispitivanje i najverovatnije cu nju vratiti nazad jer nisam mogao ni jednu da nadjem da nije varena ili tako nesto, ona je npaukla izmedju siceva ali izgleda da ne pusta vodu tako da bi to moglo da prodje, klipove takodje ostavljam stare jer su ok, samo cu karike da zamenim..
 
Član
ej ba stavi tu glavu i ne brigaj... nema je koja nije napukla na tim mjestima... i kod mene su bile pukotine al na hidro testu je sve bilo ok i ja je vratio nazad...
 
ma necu da stavljam od obicnog dizela, u svakom slucaju nije ista zbog turbine, ako moja bude dobra ostavljam je, a ako moram da je menjam juricu da nadjem od turbo dizela
 
Top