1.4 motor golf 3 u golfa 2 1.3

1.4 motor golf 3 u golfa 2 1.3

Vidio sam na netu da ljudi u golfa 2 1.3 stave 1.9 tdi od golfa 3.

Zanima me da li je moguce staviti motor od golfa 3 1.4 u golfa gdje je motor 1.3 i koliki bi bili troškovi toga tj sta sve treba doradit da taj motor stoji kako treba u autu.

Hvala
 
Član
ima prepravki, kad moze vr6 iz trice u dvicu onda 1.4 je maciji kasalj.
vjerovatno nosaci ne pasu, treba ti kompletna motorna instalacija od tog 1.4, pumpa goriva. to ono sto mi prvo padne na pamet
 
Član
nosaci ti pasu na saraf,samo sto metalne nosace moras prebaciti sa dvicinog motora,mjenjac,alnaser sve ti pase,moras zamijeniti i kompletnu instalaciju motora,jer kod tebe je najvjerovatnije stariji model instalacije,a kod trice je C.elektronic 2,tako da ti treba kompletna novija tipa instalacije od dvice,s tim da motorna instalacija i tabla osiguraca ide s trice,trebaju ti i rucice brisaca od novije tipe,prekidac svjetala nova tipa,moras prebaciti i ajnspric pumpu,al se sad ne mogu tacno sjetiti jeli kod 1.4,potapajuca ajnspric pumpa,ako jest moras prebaciti i tricin rezervar.

Sve u svemu dobit ces manju potrosnju,pouzdaniji motor,a i bolju vucu,a sto je najbitnije, rijesit ces se tog smeca od karburatora.;)

Ja sam davno momku na 1.3 dvicin motor,slozio sve ovo od trice,do danas vozi bez ikakvih problema.
 
Hvala na odgovorima, a znas li otprilike koliko bi koštalo ovo da se uradi sa motorom instalacijom i dijelovima i naravno rukama. da li bi ti to uradio
 
ubacivati motor radi 4kw, mislim da se ne isplati,, jer neces nista na vuci dobiti, a to je
ono sto ti bas najvise treba,, jedini plus ti moye biti potrosnja,,
 
Top