Xenon H1 Set, šta kupiti?

Xenon H1 Set, šta kupiti?

Član
Dakle hoću da uzmem xenon set(H1 sijalice), pa sam u nedoumici šta uzeti??? Vidim da se hvale ovi AC setovi kao dosta izdržljiviji od DC, na piku sam naišao na OLLO set 80KM pola godine garancije i neki CPC lighting 90KM od godinu dana garancije i još more nekih setova, ali su ugl. DC. Kakva su vaša iskustva i preporuke, nešto od ovoga ili pak nešto treće? :D

P.S. ima i neki M-tech, ali ne znam je li AC ili DC xD
 
Poslednja izmena:
Član
AC DC :D.. Vidi druze sve po piku je kinez, sta god kupis u pet deka ti je sve.. Po meni gledaj da prodjes sto jeftinije. Ja sam tih setova dosta promjenio, uglavnom nema razlike, bar po meni.
 
Član
AC DC :D.. Vidi druze sve po piku je kinez, sta god kupis u pet deka ti je sve.. Po meni gledaj da prodjes sto jeftinije. Ja sam tih setova dosta promjenio, uglavnom nema razlike, bar po meni.
Ma i po cijeni je to sve tu negdje što kažeš u pet deka, od 40-50 pa do nekih 90-100KM, al eto, opet svak hvali svoju robu, pa rekoh po iskustvima ovako ako ima ko kakvih prijedloga, da mi bar malo olakša odluku hh :D
 
Član
Po meni, ako ti nije mrsko cekati, naruci s eBaya obicni xenon set, ako ne kupi obicni na piku i instaliraj ih za pola sata i pun gas. Prije sat vremena jedne ugradio. Sve OK.
 
Član
Po meni, ako ti nije mrsko cekati, naruci s eBaya obicni xenon set, ako ne kupi obicni na piku i instaliraj ih za pola sata i pun gas. Prije sat vremena jedne ugradio. Sve OK.
Ma nije neka hića, imao neke h7, došle u autu kad sam ga kupio i crkne jedna sijalica (najvjerovatnije) i povadim ih, sad sam uzeo druge farove i idu sijalice h1, tako da mi ove ne odgovaraju i moram nove tražiti, pa rekoh kad već uzimam, volim uzeti (ako postoji mogućnost) bar malo kvalitetnije, al eto da vidimo ima li još ko kakvih savjeta i najbitnije vlastitog iskustva :D I ne znam kako ti setovi dođu iz Kine, malo sam skeptičan po tom pitanju, ipak su sijalice osjetljive, a to se od tamo tumba kako se stigne :D
 
To sto ti "misliš" da ti je crkla sijalica, zamjeni balaste, pa da provjeriš Jel sijalica ili balast crko.

Pa ako su balasti ispravni, samo odgovarajuće sijalice uzmeš. I nećeš se opterecivat AC ili DC.



Ja sam sa Ebaya 2 puta kupio xenone, i oba puta me carina jebala, prvo dobiješ dopis da se javiš carinskoj upravi na 033...
Onda profaxaj izvod kartice kojom si platio, i na izvodu piše plaćeno 40ak KM, ali NE!
Oni procjenjuju da ti Xenoni koštaju 100KM! Plaćam 17% PDVa + 11% carine (jer nije Made In EU), i ležarinu paketa na carini...

Tako da sam morao doplatiti još oko 35 40 KM tih carinskih procedura , da bi mi paket bio isporucen.
 
Član
Ma 99% da je sijalica, jer se vidi u onom balonu u sredini kao garež i nekakva je "maglovita" za razliku od druge, a plus u rezervi imam još jedne balaste što su mi došli sa ovim farovima, morat ću razmisliti i o toj opciji d auzmem samo sijalice, nisam o tome razmišljao, mada opet i one su 20-30KM, tkao da sa najjeftinijim dođe razlika u nekih 10-20KM :D
 
Član
Sto se tice carine, prvi put cujem da su nekome naplatili carinu za xenone. Preko mog profila naruceno do sad 178 artikala i nikad nista.
 
Član
To sto ti "misliš" da ti je crkla sijalica, zamjeni balaste, pa da provjeriš Jel sijalica ili balast crko.

Pa ako su balasti ispravni, samo odgovarajuće sijalice uzmeš. I nećeš se opterecivat AC ili DC.



Ja sam sa Ebaya 2 puta kupio xenone, i oba puta me carina jebala, prvo dobiješ dopis da se javiš carinskoj upravi na 033...
Onda profaxaj izvod kartice kojom si platio, i na izvodu piše plaćeno 40ak KM, ali NE!
Oni procjenjuju da ti Xenoni koštaju 100KM! Plaćam 17% PDVa + 11% carine (jer nije Made In EU), i ležarinu paketa na carini...

Tako da sam morao doplatiti još oko 35 40 KM tih carinskih procedura , da bi mi paket bio isporucen.
Druze nema carine na robu do 50km. A sve preko ako te uhvate uhvate. Al ti si bas baksuz. Haha

Poslano putem postara...
 
Član
Moguće d aje on neke skuplje uzimao, što dođu preko 50KM kako carinu računaju... nego Moke, koliko si ti tipla ove xenone što si uzeo?
 
Član
Seat Ibiza 6L , a imam kod jarana tih DC setova, 50KM on prodaje, samo eto, što sam čuo da nisu čemu pa rekoh da se malo raspitam šta kako, odakle- dokle i tako xD
 
Član
vise se prodaju od drugih kao kvalitetnij su duze traju a i svetlost je bolja il je to subjektivno misljenje pojedinaca :p :D
 
Top