VW Golf 2 1.6d

VW Golf 2 1.6d

Član
ako su ti klapne uredu onda ti je samo mali hladnjak jer i kod mene je tako bilo ali je skroz slabo grijalo ali neki dan sam promjenio mali hladnjak i sad grije ko ludo ne mozes opstati ;););)
 
Član
vidi kakva ti je vodena pumpa, kod mene je to zezalo na proslom golfu bila slaba i sve zivo sam ovo ostalo uradioo ali nista dok na kraju nisamm nju promijenio.. provijeri na boci na ono malo crijevo kako ide mlaz?
 
Član
Forare je napisao(la):
vidi kakva ti je vodena pumpa, kod mene je to zezalo na proslom golfu bila slaba i sve zivo sam ovo ostalo uradioo ali nista dok na kraju nisamm nju promijenio.. provijeri na boci na ono malo crijevo kako ide mlaz?

axaxax sta je na onom cudu bilo ispravno :icon_question: .. sad ozbiljno pogledaj kako ti baca mlaz vodena pumpa , mada u dosta slucajeva strada i mali hladnjak..
 
Član
Upali motor i skini cep od vode(sa posude) vidjeces kako vodena pumpa baca, dodas lagano gas i vidis pojacava li se dovoljno mlaz... Kod ovog inzinjera Forare , bila da izdisaju skroz slabo bacala grijanje imao samo na jedinici kad ukljuci ventilator a i to slabo.. Tako odokativno vidis sta je sa vodenom pumpom
 
Član
odvrnes cep na boci gore dje se sipa tecnost, i ono tanko crijevo sto ima kad je upaljeno auto treba bacati oko 5-6cm alo je dobra bas vodena ako nije baca ono mozda all "mlitavo" nekako ide traba bas da sisti najlakse ti je ako imas kod nekoga vidi nadrugom nekom golfu... pa uporedi.. ako je to ok onda mali hladnjak i ima da grijee ko ludo :)
 
Član
E samo da vas pitam jer sam ubjeđen da ej mali hladnjak ali da mi potvrdite , znači kad je auto hladno i nabijem mu brzinu od 80km/h čujem nekakav čudan zvuk u kabini kao neki ventilator da ne valja, snimit ću kad budem vozio toliko brzo ponovo :D
 
Član
Bice ti cekat nekog iskusnijeg... Kod mene na cvaji se ponekad cuje ventilator kako skripucka najcesce u 2-goj brzini (radi normalno i odjednom pocne nervirajuci zvuk) ja ga samo *isaltam* 2-3-2 i prestane.. Sad sta se kod tebe desava tesko je reci :icon_rolleyes:
 
Član
Pa dobro u cvaiji nema toliko ventilatora da bi se dvoumio a pogotovo ne da se čuje u kabini iznutra, nema šta biti sem malog hladnjaka ali helem nejse čekamo da se ko pametan javi :D
 
Član
to ti se cuje mali ventilator 100% ako skripucka tako kad ukljucis... on ti se nalazi iznad suvozacevih nogu.. lako ga je skinuti.. ja sam svoj zamjenio drugim sad neznam dal se moze rastaiti i podmazati nisam ni pokusavao...
 
Član
Ako ti se to cuje samo kad upalis grijanje onda je to mali ventilator iznad suvozacevih nogu,lagano je skunuti pravo,ali pazi da ne polomis plastiku,taj ti je ventilator 20 KM na otpadu,ja sam to mjenjao nedavno 10 min posla ;)
 
Član
Nije vec kad nabijem brzinu od 80km/h ili jače kad je napolju hladno a auto se nije zagrijalo i ispred mojih se nogu čuje :D
 
Član
Zanima me da li se ko razumije u sjedišta :D Ova moja kako mi je rekao prodavac su polu recaro , gdje mogu kupiti full recaro da ova svoja dam i da kupim recaro, ali da su malo visočija od mojih jer sam visok skoro 2m ova su mi pomala sreća pa se mogu spustiti razvalio bi krov :D?

Da zaboravi da sam odradio bosch pumpu jeste da je bilo 100KM ali sam zadovljan, dobro ide, ne trza, ne trese što je najbitnije, tako da sam i to riješio još zvuk u kabini i golf je ko zmaj :D
 
Član
Danas sam ga malo oprao i riješio svijetla u gepeku, tako da je sad uz malo domišljatosti svjetlo u gepeku kao fabrički kada se digne gepek pale se svijetla, a kada se spusti gase se svijetla.aBd do kraja mjeseca sam planirao nek udobnija recaro sjedišta ili od golf 4 ili kožna sportska pa ću vidjeti, zadnju klupu sa naslonjačem za ruke na sredini, naslonjač za ruke naprijed i još neke sitnice ali otom potom.

Evo i nekoliko slika

dsc0013ru.jpg


dsc0014qew.jpg


dsc0016vkw.jpg


dsc0009tz.jpg


dsc0014td.jpg


dsc0010lv.jpg



I da PS riješio sam se onog velikog P(profi) nabavio sam manje :D

I zanima me razlika između američkih i običnih štopki , pa su američke 300KM, a obične 30KM?
 
Top