volan trese

volan trese

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
od 110kmh pa dalje trese volan , i malo gubi pravac ide u desnu stranu..gume su nove i balansirane dobro 100%...u cemu je problem?
auto je astra 1.6 1999
 
Član
Pogledaj spuru i selene!
Kod mene je to bio isti problem! Mehanicar lik okrenuo kontra selene!
 
Član
leoncupra je napisao(la):
ok..bas se i nerazumijem u te izraze ali sta je to spura?

Ako ti nevalja spura, npr. lijevi ti je tocak u dobrom polazuju kad ides na pravcu, znaci ima smjer dobar, a drugi ide ili lijevo za koji milimetar ili desno, i onda tu nastaje konflikt pa auto neide sa obadva tocka pravo, nego jedan koji nije uredu vecu na neku od strana.
 
Član
ne idi iznad 110Km/h:)
to sto ti vuce je vjerovatno spura ali moze biti da ti gume nisu ravnomjerno napuhane..
a moze biti da ti je auto udareno pa malo usinuto..valjda nije
 
Član
leoncupra je napisao(la):
od 110kmh pa dalje trese volan , i malo gubi pravac ide u desnu stranu..gume su nove i balansirane dobro 100%...u cemu je problem?
auto je astra 1.6 1999
majstoru pa provjeri inace moze biti spura moze biti selen moze biti da diskovi nisu ravni pa ti trese volan
 
Član
Meni se to isto desava i neznam vise sta da radim. Na brzinama preko 90kmh kad kocim volan trese. Promjenio sam sve zivo sto se moglo promjeniti. Selene, nekakve stange i jos nekih more dijelova, radio spuru i balans i felgi i guma i nema sta se nije radilo. Ostaje mi jos da pregledam diskove i nabe na oba tocka. Inace s tim kuburim odkako su mi sampioni u asa-autu kontra okrenuli diskove pa se sve to dole iskrivilo od usijavanja. Auto je golf 4 1.9 tdi.
 
Član
bpsycho je napisao(la):
Meni se to isto desava i neznam vise sta da radim. Na brzinama preko 90kmh kad kocim volan trese. Promjenio sam sve zivo sto se moglo promjeniti. Selene, nekakve stange i jos nekih more dijelova, radio spuru i balans i felgi i guma i nema sta se nije radilo. Ostaje mi jos da pregledam diskove i nabe na oba tocka. Inace s tim kuburim odkako su mi sampioni u asa-autu kontra okrenuli diskove pa se sve to dole iskrivilo od usijavanja. Auto je golf 4 1.9 tdi.

Isto ko i kod mene, samo ja nisam nista mjenjao :) kod mene na 90km/h trese ali naprjed nazad kao da se vozim na jajima, i malo na 30km/h.
99% sam siguran da je do diskova, auto ide pravo.
Zaustavljanje bez kocenja ne trese, garant diskovi nema sta drugo.
 
Član
nermin je napisao(la):
bpsycho je napisao(la):
Meni se to isto desava i neznam vise sta da radim. Na brzinama preko 90kmh kad kocim volan trese. Promjenio sam sve zivo sto se moglo promjeniti. Selene, nekakve stange i jos nekih more dijelova, radio spuru i balans i felgi i guma i nema sta se nije radilo. Ostaje mi jos da pregledam diskove i nabe na oba tocka. Inace s tim kuburim odkako su mi sampioni u asa-autu kontra okrenuli diskove pa se sve to dole iskrivilo od usijavanja. Auto je golf 4 1.9 tdi.

Isto ko i kod mene, samo ja nisam nista mjenjao :) kod mene na 90km/h trese ali naprjed nazad kao da se vozim na jajima, i malo na 30km/h.
99% sam siguran da je do diskova, auto ide pravo.
Zaustavljanje bez kocenja ne trese, garant diskovi nema sta drugo.
mijenjajte diskove to vam je 100% kod mene je bilo isto tako do neki dan sada sam uzeo nove diskove i plocice i sve radi ko sat i jos nesto kada idete u servis vecinom vam stave samo plocice a diskove ne obradjuju i onda bude sve ok nakon 5-6 malo jacih kocenja desaje se isto ponvo trese jer plocice nasjednu gdje su one prije bile i to je to
 
pa definitivno diskovi nisu ,..mjenjo gume neki dan, i ja na cestu kad ono opet isto itd...nije mi jasno felge imaju nekakve prstenove koje imaju lufta i hodaju na glavcini (a kad se uglave u felgu tad nista) sumnjam u to...jer felge su nakdnano stavljane bla bla...ko kaze da mogu bit seleni?..mozel bit nesto na volanu da ima lufta il amortizeri...il da promjenim felge
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top