Ugradnja plina

Ugradnja plina

Član
ee znaci imam fiata bravu 1.6 16v ii konto sam plin da radim:
sad momci kak vi mislite na to???? i ak ko zna cijene sad kak se krecu za direktno ubrizgavanje :cool: mislim da se zove sekvent il tak nes..
Hvala unaprijed
 
Član
samo sekventni on je oko 1200 1300 km
imam ja na loganu , logan presao 110 000 KM na plinu
bez ijednog kvara

1.4
 
Član
Odlicna ideja, vjeruj druze da se neces pokajati. Direktno ubrizgavanje zove se SEKVENT. Iskreno, imaces manju snagu nego na gorivu ali ugradnjom sekventa to ce biti max 20 %, nista vise. Sve se obavlja preko racunara za regulaciju plina, imas automatsko prebacivanje sa goriva na plin, nemas problema zimi. Ukoliko puno putujes autom ili prelazis veliku kilometrazu brzo ces isti otplatiti.
CIJENE SE KRECU U ZAVISNOSTI OD VELIČINE BOCE KOJU ZELIS I JOS NEKIH DODATAKA, ALI NEKA OPŠTA CIJENA ZA SEKVENT JESTE 1.800KM-2.000KM.

SAVJET: Uzmi okruglu bocu od 45l jer je to i vise nego dovoljno za tvoj auto, da ju mozes smjestiti u prostor za rezervni tocak, jer ces tako sacuvati gepek.

OVAKO JOS NESTO, JEDINI PROBLEM UGRADNJOM PLINA PREDSTAVLJAT CE TO ŠTO ĆES MORATI ODVAJATI NOVAC ZA SVJEĆICE, SVAKIH 40.000 -45.000 km, JER PLIN PUNO BRZE SAGORIJEVA I STVARA PUNO VECU TOPLOTU PRI SAGORIJEVANJU ŠTO UTICE NA BRŽU POTROŠNJU SVJEĆICA.
 
Član
pa i kontao sam za tu bocu okruglu!! a bio sam u vibi prije 2 god i rekli mi 1500km z asve too sad ne znam dali je sta pojeftinilo il kak je stanje u sarajevu kak se kod njih krece
 
M_iKy je napisao(la):
pa i kontao sam za tu bocu okruglu!! a bio sam u vibi prije 2 god i rekli mi 1500km z asve too sad ne znam dali je sta pojeftinilo il kak je stanje u sarajevu kak se kod njih krece

Moralo je pojeftiniti, a racunaj da ti je Sarajevo uvijek skuplje u 90% stvari ;)
 
Član
ma ne znam naso sam na netu cijene radic plin i pise daj 1000 sad ne znam j*g ipak se isplati otici u sraajevo i uradit za 400 km
 
Član
Nema potrebe da ides u Sarajevo, tamo je skuplje sigurno a i daleko je. Prelozit cu ti firmu koja ce ti to uraditi, mozes otici do njih pa pitati za cijenu:
1. PUT MILADIJE-HUSINO , neznam kako se tacno zove ali moras ju vidjeti kad ides za husino na lijevoj strani
2. MERCEDES AUTO KUĆA, ODNOSNO KOD DJUGA..PUT LJUBAČE-ŽIVINICE
 
Član
1. PUT MILADIJE-HUSINO , neznam kako se tacno zove ali moras ju vidjeti kad ides za husino na lijevoj strani
mislim da se zove viba i bio sam tuu i rekli 1500 al prije dvije god sad ne znam kak stoji
 
Član
Moj drug je išao iz Laktaša u Sarajevo da ugradi SEKVENT plin i izašlo ga je oko 800KM. Prešao je do sad koju hiljadarku i zadovoljan je. Isti motor kao u tebe, isti auto, sve, sve,...;)
 
Član
Mogu ga pitati kad ga sretnem, a mogu ti dati njegov broj pa ga nazovi i neka ti fino objasni sve.
 
Član
Nisam znao da je u fiatu bravo 1.6 16v direktno ubrizgavanje:icon_confused:

Malo si se zabunio, kod tebe je multi point, te ide sekvent. Kod direktnog ubrizgavanja je zayebano i skupo ugraditi plin.

Za sve članove, kod direktnog ubrizgavanja se gorivo pumpa direktno u cilindre, 5% benzinskih motora ima takvu vrstu ubrizgavanja. Kod ostaih modernijih motora se gorivo uštrcava u pred komoru;)

On topic: Kolega je ugradio plin u brava s tim motorom. Imao je mnogo problema s instalacijom i motorom. Pogotovo s diznama. Taj motor u bravu je jako rastrošan, te se mnogi vlasnici odlučuju na ugradnju plina.
 
Top