Turbo

Turbo

E ovako imam dugo jedan problem u vezi turba. Naime znaci prvi gas do 3500 vuče i onda "ugasi" turbo na trenutke krene prekidati i bacati crn dim i ako drzim pun gas turbo opet da kazem proradi i kad je vece opterecenje lupam 4 i 5 brzina osetim kako ne trenutke kao da prekida vuča. Cuo sam da bi problem mogao biti losa ili prljava turbina ili da vuce vazduh negde sve pregledano turbina cista i dobra. Zanima me sta bi moglo jos biti cuo sam da je moguce da je do MAP senzora i u vezi njega je l isti na 66kw i 81kw tdi bosh pumpa. I da auto je cipovano u atm chiptuning banja luka.

Sent from my SM-G900P using Tapatalk
 
Super Moderator
Moze biti neki od vakum ventila, moze biti aktuator na turbini ili ti ga dozer. Moze biti map senzor a isto tako i maf senzor. Moze biti da nemas dobar pritisak goriva, da je zacepljen katalizator ili lonac pa da nema dobar protok i onda prepuni i prekine ti, moze biti prljava usisna grana. Moze biti i egr
Sta smatras pod cistom turbinom? Ako je varijabilna geometrija prljava to moze biti problem il ako se istopila. Tek na kraju moze biti do mape
 
Egr zatvoren, turbo cista geometrija, aktuator kako da proverim da l je do njega, maf i map jesu isti kao na 66kw ili su drugaciji? Usisna grana cista katalizator nema :) sumnjam na map senzor


Sent from my SM-G900P using Tapatalk
 
Član
Jedno logično pitanje, da li ti se to dešavalo prije čipovanja?
Ako ti se počelo dešavati neposredno posle čipovanja onda je uzrok očigledan,
 
  • Like
Reactions: lpc
Član
Probaj naci nekoga da ti vrati auto na stock mapu, tesko je popravljati auto na custom mapi. Imas tamo u Bijeljini Nedzada Ismica, mozda ti on to moze zavrsiti, al' nek ti spasi i tu tvoju mapu.
 
Videcu onda dok love skupim pa da probam neki komp fabricki. Posto on meni gasi turbo samo prvi gas krene trokirati al bas krene se tresti i kad ne puštam gas nakon 10sek opet proradi i prokine ali preko 3000 kao da mi sjecka vuca sa tako kazem

Sent from my SM-G900P using Tapatalk
 
Top