šta vi mislite ??

šta vi mislite ??

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Danas sam slučajno gledao nešto o ovoj najnovijoj recesiji u svijetu i sva su predviđanja što je donekle i logično, da će padati cijene automobila, posebno onih luskuznih / skupljih /. Šta mislite koliko je to dobro za ljubitelje automobila :icon_question:
 

IGY

Član
za ljubtelej koji to tek postju super, dok za one koji to vec jesu a primorani su da se rijese nekih svojih modela najgora stvar na svijetu
 
Početnik
padat ce cijene automobila, ali postavlja se pitanje da li ce ljudi uopce imati novca da kupuju i te "pojeftinjene" automobile... ne govorim o onima sa brdom kesa u koji mogu lako da zarone i da izvade i kupe novo auto, nego govorim o raji koja kupuje auto na kredu ili koja planira da kupi staro par godina... ono sto je odlika recesije je da, pored pada cijena, pada i kupovna moc... u stvari, jedno uslovljava drugo, prvo kupovna moc, a zatim cijene... cijena pada zato sto je potraznja manja...

najveci pad cijena ce se upravo osjetiti na starim automobilima... u inostranstvu su vec cijene pocele padati... no, kad se na ovo doda i ukidanje carine za oko 11.000 artikala koje bih uvozi iz inostranstva (medju njima i automobili), onda pocinjemo da govorimo o "really good deal"...

ipak... recesija ce dovesti do smanjenja kupovne moci, pa smo onda opet na istom... ono sto je sad dostizno u iznosu od 10.000, za 6 mjeseci ce (mozda) biti nedostizno u iznosu od 7.000... to je downfall cijele ove "lijepe price" o padu cijene automobila...

jos ako obamu ubiju u prvih 6 mjeseci mandata... ode dupe... :lol:
 
Super Moderator
ma kako raste kurs dolara tako im i cijene auta padaju :lol:
ja pricam neke lijeve stvari... nego, sta mislim o ovom pojma nemam....
 
Član
Kako to uvijek biva,ko ima-imace a ko nema-nek crkne od gladi!
Naravno da je dobro za ljubitelje automobilizma da padnu cijene ekskluzivnih automobila te tako budu pristupacni vecem broju ljudi..Svako od nas bi volio da moze sebi priustiti (lupam) Nissan 350z ili slicno,jedini je problem da onda trziste ne postane prezasiceno takvim automobilima,jer bi onda oni izgubili svoj smisao..Ni S klasa nije S klasa ako ih ima k0 Golfova dvica...
 
Član
Schumi je napisao(la):
Kako to uvijek biva,ko ima-imace a ko nema-nek crkne od gladi!
Naravno da je dobro za ljubitelje automobilizma da padnu cijene ekskluzivnih automobila te tako budu pristupacni vecem broju ljudi..Svako od nas bi volio da moze sebi priustiti (lupam) Nissan 350z ili slicno,jedini je problem da onda trziste ne postane prezasiceno takvim automobilima,jer bi onda oni izgubili svoj smisao..Ni S klasa nije S klasa ako ih ima k0 Golfova dvica...
ma da je meni da ja mogu imat 350Z, nek ga onda svako ima :)
 
Početnik
prevrnula sam se kad dobih ovaj mail... taman kao epilog teme!

If the global crisis continues, by the end of the year, only two Banks will be operational: the Blood Bank and the Sperm Bank, the most liquid banks at the moment.
Logically.... Those 2 banks will merge and will be called 'The Bloody Fucking Bank'.

:lol::lol::lol:
 
Član
bilosto je napisao(la):
prevrnula sam se kad dobih ovaj mail... taman kao epilog teme!

If the global crisis continues, by the end of the year, only two Banks will be operational: the Blood Bank and the Sperm Bank, the most liquid banks at the moment.
Logically.... Those 2 banks will merge and will be called 'The Bloody Fucking Bank'.

:lol::lol::lol:

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaahhhhaahahahahahahahahahahaaaha
umirem majke mi:lol::lol::lol::lol::lol::lol:
ludnica opsta:lol::lol::lol:
sto se tice teme (jos uvijek se smijem),bice fino kad ti neko kaze da je s klasa,recimo,20000(lupam),al nece bit fino kad pogledas u novcanik,izvrnes sve "budzake"(coskove),raskopas sve jastuke,i na kraju skontas da nemas ni 10000...tako da,nece niko dzaba davat,mijenja se standard,kompletan...
 
Početnik
sad procitah... ide in line s ovim o cemu pocesmo pricati na ovoj temi...


"Peugeot Citroen" najavio ukidanje 2.700 radnih mjesta

Proizvođač automobila "Peugeot Citroen" saopćio je danas da namjerava da ukine 2.700 radnih mjesta na bazi dobrovoljnih odlazaka i da se ova mjera odnosi na sve fabrike i kategorije zaposlenih.

Francuska grupa je navela da namjerava da ubrza odlazak jednog broja zaposlenih u narednim mjesecima i godinama. Plan se odnosi na radnike, tehničare i zaposlene u upravi.

Proizvođač automobila je objasnio da je ova mjera neophodna "u kontekstu finansijske i industrijske krize koja pogađa čitavu ekonomiju i koja je izazvala snažno smanjenje obima proizvodnje".

"Ova recesija će se nastaviti u 2009. godini", navedeno je u saopćenju, u kome se predviđa smanjenje proizvodnje za 10 posto, prenose agencije.

Fena
 
Član
E a kao poslastica danas na vijestima čujem tip u Engleskoj ono ( dealer ) daje dva auta za cijenu jednog i pao mu site od posjeta i upita :lol::lol::lol:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top