spustanje auta

spustanje auta

u pitanju je golf 2......bilo je sve normalno....ali sam onda stavio sportske narandjaste opruge i spilo ih za 2 kruga....golf mi je bio ekstra po izgledu......bio je mozda nekih 3-4cm od zemlje....ali kada je sve to stavljeno i porbano.....kada skricem u lijevu stranu...znaci opterecenje je na desnoj javlja mi se neko lupanje u tocku....kao da je felga iskrivljena....i otram mehanicaru on mi vrati normalne spirale....i sve normalno...ali ga pitam zasto je lupalo...on govori da je opterecenje na polusovinama veliko...ali nerazumijem ima golfova i vise spusteni nego sto je ovaj moj bio....pa kako ti rijesti
 
Član
Pa da ti nije los kineticki zglob pa zato lupa? ili si pretjerao sa spustanjem pa lupa opruga na lezistu na amortizeru jer je obicni amortizer pa oruga ne drzi nategnit nego ima lufta kad se rastegne amortizer ili brate amortizer poradne do kraja pa on lupa u dno svoje, ako kazes da je 3-4 cm od poda to je previse za obicni amortizer...
 
RS TURBO je napisao(la):
Pa da ti nije los kineticki zglob pa zato lupa? ili si pretjerao sa spustanjem pa lupa opruga na lezistu na amortizeru jer je obicni amortizer pa oruga ne drzi nategnit nego ima lufta kad se rastegne amortizer ili brate amortizer poradne do kraja pa on lupa u dno svoje, ako kazes da je 3-4 cm od poda to je previse za obicni amortizer...

i mislili su oni da je do kinetickog....i promijenili su ga kada ono opet...ali ne razumijem ako udara u dno amortizer kako onda ne udara kada opterecenje bude na ljevoj strani...
 
Član
Pa vjerovatno ti je taj na toj strani sto lupa malo losiji amortizer, nije propisao ali star i potrosen, pa zato propadne skroz i lupa... Moze biti zbog toga ili opruga da lupa od leziste jer opet amortizer los pa ne upija dovoljno brzo kad opruga krene se vracati gore i onda poskoci pa lupi od leziste. Ne mora to biti ali moze...
Samo to je meni puno spusteno za obicnog amortizera, da auto bude 3-4 cm pod od zemlje, to je previse za obicnog amortizera, obicni amortizer trpi i ima svoju funkciju do 4cm spustanja, sve preko ono vise ne moze da vrsi svoju funkciju, i zato idu kraci amortizeri...
 
RS TURBO je napisao(la):
Pa vjerovatno ti je taj na toj strani sto lupa malo losiji amortizer, nije propisao ali star i potrosen, pa zato propadne skroz i lupa... Moze biti zbog toga ili opruga da lupa od leziste jer opet amortizer los pa ne upija dovoljno brzo kad opruga krene se vracati gore i onda poskoci pa lupi od leziste. Ne mora to biti ali moze...
Samo to je meni puno spusteno za obicnog amortizera, da auto bude 3-4 cm pod od zemlje, to je previse za obicnog amortizera, obicni amortizer trpi i ima svoju funkciju do 4cm spustanja, sve preko ono vise ne moze da vrsi svoju funkciju, i zato idu kraci amortizeri...

vjeruj ti...moze biti i to....neznam vidit ce mo kada uzmem krace amortizere.....

ali svejedno hvala
 
Top