slabo svijetlo na toledu

slabo svijetlo na toledu

Član
kako da ocistim far a da ga ne rastavljam gledao sam po forumima sve sto rade to su radili na plasticnim farovima al kod mene je staklo i nije pozutilo kontam da malo ocistim staklo il je to sve uzalut mozda su u toleda takva svijetla
 
Legend
I stakleni far se moze otvoriti bez problema, al ako je staklo ili sjenilo fizicki osteceno (izgorilo, zacadilo) onda nema spasa...
al postavi slike ako mozes da vidimo o cemu se radi tacno... ;)
 
Administrator
Naravno Liga da se može otvoriti, ali kolega je pitao kako očistiti a da se ne otvara. To je već problem :)
 
Legend
pioneer_09 je napisao(la):
Naravno Liga da se može otvoriti, ali kolega je pitao kako očistiti a da se ne otvara. To je već problem :)

A ima i ta varijanta da se odradi, al nisam je ljubitelj jer je nepouzdana...
zato sam i rekao da postavi slike, da vidimo sta je u stvari problem... ;)
 
Član
Pogledaj dali su ti i sjenila uredu jer zna biti i do njih...prije mjesec dana u oca su takođe bila slaba..pa su mu rekli da sjenila nisu uredu..možda je i do toga.
 
Ako je sjenilo lose, vidi se pod upaljenim svjetlima stanje sjenila... kod mene je sjenilo bilo katastrofalno, kad upalim svjetla ja msm da bi jace nekom lampom svjetlio, a kada se zagledam u far tacno se vidi kako je sjenilo lose... uzmem drugi far sa dobrim sjenilima i eno ga sad svijetli kao reflektori :D mada mogu biti losi kontakti (oksidirali) pa nema cist kontakt ili su sijalice na neki nacin ostecene, dotrajale... probaj sa zamjenom sijalice i ciscenjem kontakata, ako i dalje bude isto ne gine ti zamjena fara ako je lose osvjetljenje ;)
 
Član
evo da odgovorim kontakti su dobri provjerio i ocistio sjenilo dobo nije iszorilo jedino da nisu stakla iznutra prljava najbolje je otvorit pa ocistit kontam onaj lim preko sijalice da nije do njega da nije prigusilo svijetlost javim rezultate
 
Pa taj lim i sluzi da obori svjetla, nemoze on uticati na slabost svjetla nego sjenila, ona uticu na vidljivost.. ako nije sjenilo pocrnilo onda je instalacija u pitanju ;)
 
Član
FirellesMonster je napisao(la):
Pa taj lim i sluzi da obori svjetla, nemoze on uticati na slabost svjetla nego sjenila, ona uticu na vidljivost.. ako nije sjenilo pocrnilo onda je instalacija u pitanju ;)

haj to cu vidjeti i slikati poslije nove godine necu vise nista da radim hocu da odmaram sam sebi sam zabranio ulazak u garazu smrznem se beze a sjecam se kad se je toledo pojavio i jaran ga kupi novog i bila mu slaba svijetla i on ode ugradi od 100w mozda je kod njih tako ako nista ne sredim ona xenoni idu u toleda to moram nabavit jeftino
 
Član
Nisam siguran da je pametno sijalicu od 100W jer i ja sam u fiata isto planiro zvao sam majstora i rekao mi je da ne stavljam da nebi otišle..sve instalacije.. pa veći problem bio
 
Član
besa je napisao(la):
Nisam siguran da je pametno sijalicu od 100W jer i ja sam u fiata isto planiro zvao sam majstora i rekao mi je da ne stavljam da nebi otišle..sve instalacije.. pa veći problem bio

to nisam ni mislio stavljati kazem da je jaran stavio da bi vidio vozit ja necu i onako mi je gorila instalacija juce e zavrsio i sredio nepada mi na pamet da opet pocne gorit pa rastavljaj sve u potrazi sam za xenonima
 
Član
Xenon sijalice..samo ako tražiš njih možeš pronaći u većim tržnim centrima..a ako tražiš farove...ima iz tešnja autoservis Krule.
pa možeš nazvat vidjet može li ti nabavit. šta
 
Član
besa je napisao(la):
Xenon sijalice..samo ako tražiš njih možeš pronaći u većim tržnim centrima..a ako tražiš farove...ima iz tešnja autoservis Krule.
pa možeš nazvat vidjet može li ti nabavit. šta

ma ima uvijek medju rajom da se to nabavi a ima i pik pa neka zamjena il kes bude toga uvijek
 
Top