simanic vs cartech dyno test misljenje

simanic vs cartech dyno test misljenje

Član
Nadam se da ova tema nece otici u pogresnom pravcu....zanima me koji je dyno test mjerodavniji .... i kako se desavaju ovolike oscilacije pri mjerenju.....
U pitanju je golf 5 1.9 tdi 2006 god. 66kw 90 KS
Prvo mjerenje sam uradio kod cartech (21.03.2016.) kod njih mi je izbacilo da auto ima 157 KS sto mi je bilo cudno s pravom,iako su pojedine kolege ovdje govorile da sam skeptican u vezi bilo cega i kako ne vjerujem nikom nista .... itd itd
Prije mene je mjeren seat leon fabricki 150 KS i na valjcima je izbacio 153 KS..koji je poslije i cipovan...

Danas sam uradio mjerenje kod simanica (27.04.2016.) i kod njega mi je izbacio 138 KS. Prije a i poslije mene je takodjer mjereno auto (nissan) 2016 god,koje ima fabrickih 110 KS i na valjcima je takodjer pokazao 110 KS

cartech

cxIoA4H.jpg


simanic
JqmBrLW.jpg
 
Poslednja izmena:
A šta su ti pokazali za obrtni ? koliko vidim na cartech imaš oko 400Nm ako je x2 kao što piše na grafikonu i to je već nemoguće bez veće turbine itd
Po meni je simanić realnije mjerenje za tvoj motor.
 
Član
A šta su ti pokazali za obrtni ? koliko vidim na cartech imaš oko 400Nm ako je x2 kao što piše na grafikonu i to je već nemoguće bez veće turbine itd
Po meni je simanić realnije mjerenje za tvoj motor.
ma znam da je on realniji,kod simanica je 337 a kod njega mi je izbacio na 157 309 dok je u nekom momentu bio 401
 
Poslednja izmena:
Super Moderator
Ne razumijem se bas najbolje, ako su u cartech bez otpora, gleda snagu na radilici bez gubitaka, ako su kod simanica sa otporom, gleda snagu na tockovima sa gubicima dok snaga dodje do tockva. Valjda to tako nekako dodje. Gdje se mjeri snaga na tockvima normalno je da bude manje, tj u vecini slucajeva ce biti manje
 
Član
jesi li se potezao sa kim pa da znas otprilike? 157ks je ozbiljna konjica sa 90ks koliko imas fabricki...
 
Član
Ma auto ide ok.bez problema.na.cipo vise od 2.5 god.zadovoljan sam al et radoznalost koliko ima ks heheh
 
Top