Servis (mijenjanje ulja, tekućine u rashladnom sistemu...)

Servis (mijenjanje ulja, tekućine u rashladnom sistemu...)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Imam Peugeot 106 1.1ccm benzin naravno :)

Kad treba servis raditi servisiranje, mijenjanje ulja, filtera ulja,.... nakon koliko kilometara?
Cini mi se da sam kupio prosli puta sinteticko ulje i da sam do sada presao nekih skoro 7 hiljada kilometara....Jel mogu još gurati do tih 10 ili 15 hiljada? Uglavnom je to lagana voznja gradska, osim onog ljetnog putovanja na more .

A isto tako me interesuje tečnost u hladnjaku. Prosle godine sam mjerio i mogla je nadurati temperaturu do -22°C dok ove godine prije par dana kada sam mjerio bogami kao da ne moze nikako u minus.
Jel to moguce, da je toliko oslabila?
Ne znam da li da dospem antifriza, iako nema bas prostora za dosuti ili da naspem kompletnu mjesavinu. Koliko litara uopste stane u pug 106?

Et hvala
 
Član
Laganice ispusti sve sto imas, kupi 2 litra antifriza ili permanta 100% i dodaj vode koliko treba.I ne zezaj se sa tim, do duse nije jos kriticno ali se ocekuje dobar minus uskoro.
 
Član
Kompetno antifriz zamjeni i to najbolje da kupis originalni, nije skup! Ako si sipao cistu sintetiku, moze 20000, a polusintetika moze 15000, ali, mogu oni i vise, ali se ne preporucuje, tako da ti je najbolje polusintetika i na 10000 mjenjanje ulja i filtera obavezno, zbog svega kako je kod nas!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top