Reparacija servo-pumpe golf I,II,III...

Reparacija servo-pumpe golf I,II,III...

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
posto su iste zato i takav naslov..danas bilo malo dosadno na poslu pa ubijao vrijeme..znaci na pumpi je otisao samo lezaj (koji nisam stigao danas kupiti tako da cu montazu istog ostaviti za drugi put) na slikama je rastavljena servo-pumpa kojoj fali samo remenica

u djelovima


mjesto gdje je bio lezaj


s druge strane kucista,mjesto gdje odju peraja itd..


..i lezaj,kojem su ispale sve kuglice


kuciste ocisceno i malo osvjezeno bojom


i dio na koji ide remenica


semerinzi unutar pumpe su ok (dva semeringa i dvije gumice) tako da ih necu mjenjati,kupit cemo lezaj u LezajTrade na Stupu pa kad montiram slikam finalni proizvod...i da,pumpa je od druga,pa ide na njegovu dvicu

PS: sve pumpe na vozilima rade na istom principu,razlikuju se samo u obliku,tako da se i reparacija mnogo nerazlikuje od pumpe do pumpe
 
Član
radio sam i ja reparaciju i kvalitetno se odradi, lezajevi su standardni industrijski i nisu skupi. semering ide nekih cudnih dimenzija koliko se sjecam 19 unutrasnja ,a 34 vanjska ,a na teritoriji banjaluke ima da se kupi u firmi selena i dodje oko neke 3 markice.
 
nisam mjerio ali cini mi se da je oko toliko :D salim se...nisam se ni raspitivao za semeringe posto su ok,a mislim da ih ima kupiti i ovdje u Sa,u Szakal Metal frmi,kod njih ima kvalitetnih dzidza
 
Član
sorry za offtopic, a znas li mozda da li je moguca reparacija servo pumpe na peugeotu 206, posto sam negdje procitao da to nije moguce, jer se pumpa ne moze otvoriti?
 
GreenDevil je napisao(la):
scorpio je napisao(la):
GreenDevil je napisao(la):
ako me sjecanje dobro sluzi, ide lezaj 6203 C3, tako nekako
moze biti da je taj a inace to C3 znaci da je lezaj predvidjen za opetercenja

znam kad sam ja sebi radio reparaciju i rodjak mi rece da uzmem bas taj, ima i bez te oznake C3, ali kaze da je ovaj bolji

jeste,s oznakom c3 je

.nOKe je napisao(la):
svaka ti cast brate, da znam kome cu otic kad mi se ovo desi nedaj Boze pu pu pu :D

nema problema,tu smo

GreenDevil je napisao(la):
.nOKe je napisao(la):
svaka ti cast brate, da znam kome cu otic kad mi se ovo desi nedaj Boze pu pu pu :D

cim malo osjetis da je tezi volan odma idi na reparaciju, kad se sve ponovo sklopi bude servo ko na mk4 :)

ma ok je i to,ali tezak upravljec neuzrokuje samo slab pritisak servo-pumpe,barem kod novijih vozila,ima jos dosta faktora...al' sto kazes,gledajuci na GII moguce je da bude i do pumpe kao i ostalih djelova sistema,ovjesa...godine cine svoje

trizex je napisao(la):
dzaba je, ko zna zna, to care :cool:

trudimo se Triza,ako nista malo slikovito prikazati kako sta...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top