Regulator pritiska goriva Fiat Punto mk1 1.4 GT

Regulator pritiska goriva Fiat Punto mk1 1.4 GT

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Planiram da stavim regulator pritiska goriva umjesto svoga, jer je kod mene vec kritican, zna pasti pritisak pa pocne trokirati auto :
Moj regularor:
24348d1255630540-intake-hose-question-fuel-20pressure-20regulator.jpg



U pitanju je ovakav regulator:
s7300919u.jpg


Pitanje je:
Cime zatvoriti rupu od fabrickog regulatora ako cu ga vec skidati sa motora?

Dobio sam informaciju od SEB-a iz Hrvatske da moze ostati moj stari regulator ( fabricki ) koji je na RAIL-u sa desne strane, da ga ne moram skidati, i da ovaj stavim i stimam zeljeni pritisak.
Ici ce gorivo na 3bar u leru, 4 bar pod full gasom, turbina ce ici sa varalicom na 1bar, max 1,2bar:cool:
Fabricki pritisak turbine je 0,8bar.
 
Član
Ovaj novi regulator sa slike mi izgleda ko onaj standardni sto na njemu nariktas koji ces pritisak. Tebi treba takozvani "rising rate" regulator koji mijenja pritisak goriva zavisno od pritiska u usisnoj grani.
Naravno, sljedece usko grlo ti mogu biti dizne
I trebao bi zatvoriti rupu gdje ti dodje fabricki regulator. Skines rail, odrezes uho gdje se ubada fabricki regulator i lijepo na rupi koju si dobio rezanjem uha, napravis zavrsetak "riblju kost" na koju ces nabit povrat goriva
 
Član
esso ti je dobro rekao, "ukini" taj postojeci, od njegove rupe napravi izlaz za povrat, a umjesto tog (ako nema spoj za vakuum, a cini mi se da nema) potrazi od starijih recimo tempri 2.0 8v regulator, ima imbus saraf na kojem se moze podesavati pritisak (moze i 4 bar pa i vise, imam takav nazalost neispravan) a ima i ulaz za vakuum.....
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top