Problemi sa bass

Problemi sa bass

Član
Cao, neki dan sam kupio LG LAC2900RN I LG 160w zvucnike....i sd kad pustim jedan CD Audio bass dobar, a kad pustim mp3 bass "krči" znam 1000 % da zvucnici mogu podnijeti bass ali... e sad zanima me jos nesto..zadnji zvucnici na mom Fiat Punto Sporting koje su promjera reko i njih da zamjenim...
 
Član
zen_3dom je napisao(la):
odlican player i jos bolji "zvucnjaci" , pa zato i imas dobar bassss.................

mislim da sam postavio pitanje a ne topic gdje se ocjenjuje quality of product, jer znam da moze imati bolji zvuk jer mi je kod oca jos slabiji model, a bolji ima bas...
e sad ako neko zna "pomoci" nek pomogne, hvala.
 
Član
BMW 316i 90god je napisao(la):
probaj nastimati u opcijaama ma na playeru ;)

kontam da ne treba neki odgovarajuci bitrate da budu pjesme,jer audio cd tj. originalni jedan sto imam, bas lupa pravo dobro, a na mp3 slabo...
 
procesori reprodukcije audio i mp3 kompresije se jako jako razlikuju od playera do playera, a isto tako i od samog modela odredjenog proizvodjaca,,,,,
jos ako je isti nekada popravljan, i stavljeni zamjeniski elementi umjesto orginalnih, moze biti problema.....


to sto ti mp3 nema basa, tj krci, vrlo lako moze biti to da je pjesma prevelikog bitrate-a, koji tvoj player nije u stanju da "sazvace", jer su nivoi previsoki i prejaki, a u nemogucnosti da to obradi kako treba, obradjuje onako kako moze, tj bilo kako......

jedino sto ti u tom slucaju preostaje jeste da smanjis bitrate samog mp3 formata (128kbs je priblizno audio cd kvalitet) i iyvrsis normalizaciju pjesme.....

ako ni u tom slucaju nije od pomoci, onda player jednostavno ne moze to obraditi kako treba, ljutio se ti ili ne ;)
 
Član
zen_3dom je napisao(la):
ako ni u tom slucaju nije od pomoci, onda player jednostavno ne moze to obraditi kako treba, ljutio se ti ili ne ;)

nema brate ljutnje..nego sam savjet trazio, ili da se nekom obratim da mi to ponovno prikopca mozda sam ja minus/plus zamjenio na jackovima (zvucnicima) kontas...
 
pa jbg ne vjerujem da si toliko "smotan" :D

prekontrolisi + i -, ali ako fino lupa na audio disku, onda je mp3 prebogat zvukovima i ne moze reprodukovati kako treba najvjerovatnije,,,,, probaj s mp3 manjeg kvaliteta pa javni kako je ;)
 
Član
zen_3dom je napisao(la):
ako ni u tom slucaju nije od pomoci, onda player jednostavno ne moze to obraditi kako treba, ljutio se ti ili ne ;)

nema brate ljutnje..nego sam savjet trazio, ili da se nekom obratim da mi to ponovno prikopca mozda sam ja minus/plus zamjenio na jackovima (zvucnicima) kontas...
 
Član
nije bitrate, snimo sam cd sa jednom pjesmo, na 128, 160, 192, 320. i na svakom krci. ***** mu...ko je za akustiku fobar da mu odem da mi napravi.
 
Član
damirchek je napisao(la):
zen_3dom je napisao(la):
caraudio kod cika muhe, vraca ;)
zvao,preskupo, da mi provjeri 50,00 KM.

onda prijatelju sve fino raskopaj,poskidaj tapacirunge(ili samo zvucnike nezz sta ti je lakse),provjeri sve kanale da li su pravilno spojeni FR FL RR RL + i - na svakom i ako ti sve bude kako treba onda ti prijatelju nista drugo ne preostaje nego ili da mijenjas pleyer ili zvucnike,ili da ubacis kakvo pojacalo i woof ako zelis bass,jer nije dzabe ona narodna,koliko para toliko muzike,a kod tebe je bas o tome rijec...
 
Član
NEMA PROBLEMA :))))
Cao, rijesio sam problem...kupio LCF600UR,heknem Bass tubu u gepek, ma mjera....jah i stavio sam blaupunkt neke "zaebane" naprijed zvucnike... :)
 
Top