Poziv u pomoć!!! Ne riješiv problem (molim Vas za savjete)

Poziv u pomoć!!! Ne riješiv problem (molim Vas za savjete)

Član
Pozdrav imam problem već duži period sa teškim volanom,u pitanju je golf 4 tdi 74 kw.
Kad motam osjetim kako se pojavljuju vibracije,cim pustim volan prestane,opet okrenem-opet vibracije.Juče mi se desilo da retrovizori hoće pospadati od vibracija.Nisu samo vibracije problem već i težak volan.Kad upalim auto volan bude lagan nakon 100-200 metara postaje težak-naravno ovo nije svaki put već svremena na vrijeme.Većinom je težak i moram se boriti sa njim.

Prilikom motanja prednji kraj mi se diže i spušta (šolje su promjenjene).
Odem do maistora,kaže ovo nešto nije uredu,čim ti ovoliko auto radi gore dole prilikom motanja,tu stvara opretećenje na pumpu (odatle vibracije).
Kod posude za ulje ima tragova od ulja.Maistor kaže od opterećenja izbija ulje napolje.
Odem do drugom maistora on kaže to tako treba prednji kraj da radi kada se mota u mjestu,i da je problem pumpa (da treba jača sa više bara).
Sve sam živo promjenio:remen,španer,pumpu,šolje i ništa se nije promjenilo.

Molim za savjet,šta dalje da radim , unaprijed hvala
 
Sefe nijedan problem nije ne rjesiv,posao si s pogresne strane gledat,koji dio te zeza? Motanje,koji su pokretni elementi kod toga.kakva ti je letva volana?
 
Član
postoji mogućnost da je letva ili začepljena ili neispravna pa pritisak koji stvara pumpa nema gdje da se prenese pa ulje izbija van.
 
Član
Pozdrav imam problem već duži period sa teškim volanom,u pitanju je golf 4 tdi 74 kw.
Kad motam osjetim kako se pojavljuju vibracije,cim pustim volan prestane,opet okrenem-opet vibracije.Juče mi se desilo da retrovizori hoće pospadati od vibracija.Nisu samo vibracije problem već i težak volan.Kad upalim auto volan bude lagan nakon 100-200 metara postaje težak-naravno ovo nije svaki put već svremena na vrijeme.Većinom je težak i moram se boriti sa njim.

Prilikom motanja prednji kraj mi se diže i spušta (šolje su promjenjene).
Odem do maistora,kaže ovo nešto nije uredu,čim ti ovoliko auto radi gore dole prilikom motanja,tu stvara opretećenje na pumpu (odatle vibracije).
Kod posude za ulje ima tragova od ulja.Maistor kaže od opterećenja izbija ulje napolje.
Odem do drugom maistora on kaže to tako treba prednji kraj da radi kada se mota u mjestu,i da je problem pumpa (da treba jača sa više bara).
Sve sam živo promjenio:remen,španer,pumpu,šolje i ništa se nije promjenilo.

Molim za savjet,šta dalje da radim , unaprijed hvala
Pa brate promjeni auto.
Po naslovu ja mislio da ti se krava teli pa tele zapelo.

Da nisi stezo letvu dole, odnosno da ti volan nije imo lufta ?
 
Član
nisam ništa dirao oko letve,juče smo očistili neki filter na letvi,stavili drugu pumpu i opet nista,sad čekam na drugu repariranu letvu,nadam se da će to rješiti moje seksualne probleme sa autom (ja ga vozim on me jebe) :D
 
Član
Zastobotvaras temu ako je problem nerjesiv??

Majstori na licu mjesta ne mogu / ne znaju rijesiti a ti ocekujes da ce ti neko na osnovu tvoje 3 recenice rijesiti nerjesiv problem...
 
Član
Zato si ti veoma pametan, cim postavljas pitanje na ovakav nacin, a o naslovu da i ne govorim...
 
Top