pomoć oko radia sony cdx-f5500

pomoć oko radia sony cdx-f5500

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
ovako trebam 2 pomoći u vezi radia sony CDX-F5500

1.imam od zvučnika nazad 2x150w i naprijed 2x60w i sad kada pojačavam radio on treperi i još jače pa se ugasi i ponovo upali nema snage a nisu zvučnici pretjerano jaki i novi je akumulator pa neznam do čega je

2. radio mi neće da prima neke cd-ove zašto?:icon_sad:
 
Član
treperi ti zato sto su ti napojni kablovi u banani, trebas ih zamjenit i naravno stavit deblje, najpametnije je da kablovi idu direktno sa akku-a i ako ti nije mrsko uzmes 2 stopice, prekines blizu akku-a plus , stavis stopice na te prekinute krajeve i tu natakni osiguran na stopice nekih 10-15 ampera ... to je to sto se tice tog,a sto se tice citanja cd-ova, s obzirom da je slony u pitanju, vjerovatno je lose odrzavan player, stavljani svakakvi cd-ovi pa je zaprljan laser, a zna nekad bit, samo neznam jel tako i u tvom slucaju, al nekad zna bit i to da su losi cd-ovi il je los snimak ako recimo snimas cd na velkoj brzini, pa probaj kad snimas cd snimat na najmanjoj brzini jbga traje duze al mislim da ce ti onda citat ako je to u pitanju ...
 
vidim da znaš ali te nisam baš skužio ovako naj bolje je uzeti debele kablove pa ih spojiti sa aku.na radio a kako bi ovaj drugi problem riješio

jedan prijetelj mi je reka da spojim masu kako treba i konektor pošpricam kontakt sprejem ili wd40 pa može li slučajno to biti do toga
 
Član
rekao ti je eddo sve, stavi bolje kablove do playera sa akumulatora i stavi osigurac i miran si.
A ccitanje svjerovatno stanje ccdova ili odrzavanje playera
 
Član
Davor_ je napisao(la):
rekao ti je eddo sve, stavi bolje kablove do playera sa akumulatora i stavi osigurac i miran si.
A ccitanje svjerovatno stanje ccdova ili odrzavanje playera

evo ukratko receno sve sto sam ja gor reko ... da bar znam i ja skratit vako zivot bi mi bio laksi :lol: ...

EDIT: evo opet, da se lakse razumije:

Provuci sa akumulatora nove kablove za player. Plus i minus po mogucnosti da su deblji, recimo 6 kvadrata je tamam. radi sigurnosti, blizu akumulatora presjeci plus kablo, stavi dvije stopice na ta dva kraja i u te stopice zakaci osigurac onaj obicni najobicniji sto ide u kola izmedju 10 i 15 ampera (pozeljno da bude iste amperaze kao i onaj na samom playeru) ... to ce ti rjesit problem sa treptanjem ...

a sto se citanja cd-ova tice, davor je manje vise sve reko, ako hoces da to rjesis, player kod "doktora" na ciscenje i pripazi malo kakve cd-ove koristis, izgrebani i prljavi cd-ovi su najcesci uzrok takvih problema ... pozz
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top