Pomoc dobro dosla

Pomoc dobro dosla

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
http://www.elite.rs/index.php?a=Auto&b=DVD%2FMp3&c=SX-43TMS

E ovako ako mi neko moze pomoci.Potreban mi je raspored zica na konektoru ovoga playera evo i nekih slikica mozda su malo nejasne ali nemam boljih :

http://img408.imageshack.us/my.php?image=1002001.jpg

http://img144.imageshack.us/my.php?image=1002002.jpg

Svaka pomoc je dobro dosla;)
 
Član
dobro bi bilo da nisi stavio linkove na pravo male slike.

odes do prodavnice gdje se ima kupiti isti i jednostavno ih zamolis da pogledas.
 
Član
Ispravio sam slike stavio sam ih u velikome formatu.
Pa pogledaj sada ako ti nesto znaci i ako mozes da skontas. ;)
Nasao sam ja na netu nesto slicno samo neznam jeli to to, po ovim konektorima ima jedan slican kenwood pa sam kontao da im nije isti raspored :icon_rolleyes:
 
Član
Po meni to je klasicni konektor, i najbolje je kupiti taj isti i onda po njemu gledati gdje koja zica ide jer su inace sve obiljezene...

Raspored bi trebao biti isti...
 
Član
Katastrofa ti je ona slika sa semom, de uslikaj to lijepo i u vecoj dimenziji, da nije mutna onako. Ugl. 2 najdeblja "pina" (na ovoj slici, koliko vidim, cini mi se da su to dva lijeva skroz, vidis da su malo "offset" u odnosu na ostale) su ti plus i minus za napajanje kasetofona. Ali nesto sad gledam, ako se vec ne razumijes u ove, (a ovo su fakat OSNOVNE) stvari oko kasetofona, zasto riskiras mogucnost da ga spalis, umjesto da, kao sto ti je m50 predlozio, pokusas naci isti konektor (ili barem slican, svi su oni uglavnom tu negdje, cini mi se da bi ovaj tvoj trebao biti malo siri, jer ima dodatna 4 pina na kraju za RCA izlaze), pa po njemu usporedis.


I kako mislis uopste spojiti se na te pinove bez nekog konektora?
 
Član
Ovako Hu nije moj od kolege je.Pa me je pitao da stavim negdje da pitam da li je imao neko iskustva sa ovakim istim.Kakve sam slike dobio od njega takve sam i stavio :cool:
Ja Hu jos nisam ni vidio,toliko...
 
Član
OK, ako mognes zbavi bolju sliku. U svakom slucaju, 4 pina, gledano s lijeve strane su plus/minus/stalni plus/remote izlaz za antenu(pojacalo), onda ti dolazi 8 zica koje su izlazi za zvucnike, i onda 4 na kraju desnom koje su za chincheve (RCA izlazi). E sad, koja je koja od ove 4 naponske, e to ti ne mogu reci nikako....poenta je, pluseve smijete spojiti zajedno (kad bi znali koja su 2 pina tacno) i treba vam samo jos masa da se spoji, da player radi. Poslije toga, onih 8 zica sto ostanu za izlaze, idu u vertikalnim parovima (dakle jedna gornji pin, jedna donji pin), tu u principu se trebas potruditi nesto da zajebes....ali napajanje....to je druga prica....kakav si sa unimerom? :D
 
Član
Sve sto sam procitao iz tvoga posta ispade da je ovo sve stand.
Ajde ipak tebi hvala drugar razotkrio si nam sumnje.Hvala jos jednom;)
Nekada je bolje i pitati ako nisi siguran nego kasnije da ga nosis kod majstora .
Tema moze LOCK
 
Član
Nema na cem, vidis samim brojanjem zica :D a i meni se cini da je sve standard, sem dodatka te 4 zice na desnom kraju za chincheve...
 
Član
Ma joj slika je previse mutna pa se ne vidi sve bas najbolje.Da je bilo kakva bolja slika rijeseno bi to bilo davno ;)
Ali ti si nam sve sumnja razotkrio, i nas su malo bunili ovi dodaci za chinch
:icon_rolleyes:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top