Pomoc Audi A6 2.5 tdi potrosnja

Pomoc Audi A6 2.5 tdi potrosnja

Član
ok mi je ta potrosnja to je 2,5 ipak...takvog mi ima dajdza jos 2004 godina a potrosi od 9 do 14 tesko manje...a nemoze ti sve ni dijagnostika reci neka to pogleda ko strucan za audi ako mislis da nesto nije ok al meni je to savim uredu
 

MTR

Član
inace , motor poznat kao smecarnik , neki valja drugi ne , pumpe , dizne , sve u svemu ja svog jedva zavalio , pazi jaro na mjenjac , ako rikne poselami se sa 3 milje
 
Član
MTR je napisao(la):
inace , motor poznat kao smecarnik , neki valja drugi ne , pumpe , dizne , sve u svemu ja svog jedva zavalio , pazi jaro na mjenjac , ako rikne poselami se sa 3 milje

Ma znam to za motor jedni kazu valja jedni ne,ja sa svojim starim nikad nisam imao problema bas nikakvih, a ovog kad sam uzimao najvise sam se bojao mjenjaca

olensoner je napisao(la):
Hmm, ne znam fakat, da nije mozda do goriva, gdje sipas?
Na INI sipam gorivo
 
BHT Ovisnik
u prijateljice mi je isti taj motor,samo je u nje allroad,automatic,isto tako negdje trosi,to je normala
 
Član
Vedran87 je napisao(la):
Pozdrav
Zanima me potrosnja ovog motora 2000 god. prije sam imao isti samo sa manuelnim mjenjacem i trosio je puno manje, sad imam automatic i trosi 13L prosjek normane voznje i slabije vuce od starog

Pričao sa ljudima koji voza 2.5 tdi automatik, kažu 12 litara je normalna potrošnja za njega, nisi jedini i najvjerovatnije da je auto ispravan,

Kad nešto skontam, dizel troši 12 litara još usto taj motor nije nešto pouzdan skupo održavanje, pa bolje da si uzeo kakvog benzinca u startu bi ga jeftinije platio,
Jbg dizel se kupuje kad se štedi na gorivu, a taj u tebe je sve samo ne štedljiv,
 
Član
Ljudi pričaju gluposti, većinom naši ne informirani "geniji" A6 V6 2.5TDI 180hp + manualni mjenjač je vrhunsko vozilo, sa prosječnom potrošnjom normalne vožnje 9l... Automatic +1,5l do 2l i to je to.
 

MTR

Član
bax , ovaj je 150 - ka :D , a ti drug upali bord na trenutnu i prati kako se ponasa potrosnja kad izsalta brzine ili ga pukni u rucni mod pa lagano u 3 na 3000 - pa koliko pokaze , 4-ta na 2500 pa tako dalje , znaci druzi dok ne poravna neku minimalu . jel ti to sto trosi 12-13 pokazuje na bordu prosjek ( znam da sam nesto htjeo da pitam :D )
 
Član
Pa eto normalne voznje automatikom znaci 11L a jos ako je losije kvalitete gorivo onda moze se i povcecati potrosnja za 2L. Ali to je normalne voznje sto znaci ako si malo zivlji bice 13L i vise sto je normalno. Pa treba nahraniti 6 cilindara i 150 ks... Pa u mene tecic ima passata 6 2.0 TDI sa 140 KS i po gradu kad ga vozi ni brzo, a ni penzionerski trosi 12L a kupljeno novo auto iz salona pa vidite...
Znas za ono koliko para toliko muzike :) koliko snage toliko goriva :)
 

MTR

Član
e j*aji ga u mene genser trosi 7 litara u gradu i 4,5 na otvorenom :D , a da passat trosi 12
 
ZELA GTI je napisao(la):
eprom_error je napisao(la):
ja sam imao a4 automatik quatro po gradu ispod 15 nije nikad uzeo a jos kad ga malo stisnem uzme i 20l 1.8t benzin

Ovdje pričamo o normalnoj potrošnji a ne kada autu vadiš mast!Ja ću na svome autu navući potrošnju na 30 litara,ako ga budem vozio u prvoj na blokadi.Već rekoh,13 liatara je previše

pa da ali kad sam ga vozio normalno trosio je 15
 
Član
na bordu pokazuje toliko, pa sam mislio da to nije toliko pouzdano ali kad naspem gorivo i vidim koliko mogu preci s njim to je to, ja opet kazem kad normalno vozim puno mi je 13L... neko rece da ga je mogao spustiti na 7L sto ja sa svojim nemogu ni blizu
 
Član
E heb ga sad.Potrošnja auta je oduvjek bila velika misterija,pogotovo preko foruma:DRijetko tko će realno reći,ili je ekstremno niska ili je ekstremno visoka
 
Član
ZELA GTI je napisao(la):
E heb ga sad.Potrošnja auta je oduvjek bila velika misterija,pogotovo preko foruma:DRijetko tko će realno reći,ili je ekstremno niska ili je ekstremno visoka

Upravo tako :icon_evil: malo ko ce reci joj moj trosi 12L a kolega ima istog i vice trosi 7L.
Ako trosi 15L normalne voznje to jest malo puno ali ti to moze biti do nekvalitetnog goriva a i uz to ce ti dosta slabije vuci... Probaj zamijenuti benzinsku pumpu pa vidi hoce li biti razlike, a i odmah da ti kazem da ti board comp. i nisu bas precizni :icon_rolleyes: a to da ga moze spustiti po gradu na 7 litara to moze malo morgen :) otvorene ne velim kad ga bas trazi i gladi ali po gradu malo morgen moze
 
Top