Polaganje vozačkog ispita sa 16 godina

Polaganje vozačkog ispita sa 16 godina

Član
Franki je napisao(la):
Jao ova današnja djeca koja imaju 17 pa cak i 18 godina, to je bolan nesposobno u vecini slucajeva, to bolan ne zna donjet tresce za potpalu a ne da vozi auto.

kralju:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
 
Član
peugeot206 je napisao(la):
pored toga sto su djeca neozbiljna, i ne podrzavam zakon, ali ova stavka da voze jos 20kmh sporije od ogranicenja, pa to bi samo smetalo po ulicama, i dovodilo do rizicnih preticanja = udesa! I onako mi ide na zivce kad neko vozi 70 gdje je ogranicenje 80, jos da voze 60, to bi bile kolone i kolone....

Potpis, najveca glupost. Stvarno svakakvih debila ima gore da predlazu te zakone. Jedino ovo polaganje sa 16 ali striktno al bas striktno da se vozi sa roditeljem il tako nekim, to moze. Ovi ostali podclanovi zakona su apsolutna glupost, bolje da ne prodje nego da prodje ovakav.
 
ovi instruktori su bas pohlepni,, i onako
klepe 800.00km a troskova imaju 200 :lol:
sad se bune da bi imali jos vise posla, sto se nisu 2008 bunili
za zakone o voznji iza 23h,, valjalo je izgaejbvat muriju godinu
citavu,dugu :D dok ga ne ukinose.
a ovaj novi zakon,, u nasoj drzavi ne znam koliko je dobar :icon_question:
 
Član
ja sam protiv ovoga, kao sto je neko rekao, kako se ponasaju sumaheri sa 18 godina, kamoli ovi od 16... svi znamo da se pravilo prisustva roditelja nece postovat nikad
 
Član
kao da kamikaze na jebenim skuterima ljeti nisu dovoljni, dajte im sad i auta u ruke... auta su veca, jaca.... bolje mozes udes napraviti :cool:
 
Početnik
Dobro bi ovo bilo, bar bi sad ova djeca od 16 godina vozila sa vozackom i slabija auta, a jos i sa roditeljima :cool:
 
hehe ja vozim bez vozačke, al vozim samo u svom gradu i znam tacno gdje se mogu nalazit.Prije tog mjesta se uparkiram i provjerim imal ih.Otac me je ucio još kada sam imao 12 godina i stalno smo se vozili po jednom naselju kako bi me obucio.Skoro sam kupio auto sa bratom po pola.On ima vozacku.I ja bi volio kad bi izaso zakon ovakav, a npr. ako nema roditelja samnom da oni plate neku kaznu.Recimo do 50km.Fali mi još godina i po da mogu dobit vozacku.Neznam bas kakav je sad zakon kad bi me ufatili, mislim da bi platio dobru kaznu i 2 godine zabrane.Tako sam cuo ili dobro potplatit.Ovaj zakon me nervira i zato mrzim drotove :cool: .Malo je i ovaj zakon zalostan jer ispadne da smo mi nesposobni do 18 god, a neko nezna ni sa 40 god. vozit a ima vozacku.
 
drift_kiler je napisao(la):
hehe ja vozim bez vozačke, al vozim samo u svom gradu i znam tacno gdje se mogu nalazit.Prije tog mjesta se uparkiram i provjerim imal ih.Otac me je ucio još kada sam imao 12 godina i stalno smo se vozili po jednom naselju kako bi me obucio.Skoro sam kupio auto sa bratom po pola.On ima vozacku.I ja bi volio kad bi izaso zakon ovakav, a npr. ako nema roditelja samnom da oni plate neku kaznu.Recimo do 50km.Fali mi još godina i po da mogu dobit vozacku.Neznam bas kakav je sad zakon kad bi me ufatili, mislim da bi platio dobru kaznu i 2 godine zabrane.Tako sam cuo ili dobro potplatit.Ovaj zakon me nervira i zato mrzim drotove :cool: .Malo je i ovaj zakon zalostan jer ispadne da smo mi nesposobni do 18 god, a neko nezna ni sa 40 god. vozit a ima vozacku.

ne polazes zato da te policija ne bi kaznjavala, nego zato da bi se naucio propisno vozit! i ovo 18 godina nije samo zbog kazni, nego zbog toga da u auto ne bi sjedali djecaci koji razmisljaju ovako ko ti. za voznju auta potreban je zreliji pristup, i veca odgovornost ;)
 
Cekaj, ti izmisljas sada zakone ? :icon_confused: Da ti roditelji plate kaznu zato sto si ti sjeo za volan maloljetan ? :icon_question::icon_question::icon_question: Nema smisla. Meni je sada 17 godina i jos malo pa cu polagat testove i nijednom mi se nije probudila zelja da vozim auto po gradu, u svojoj karijeri SAM sam upravljao autom 2 puta kroz selo.
Ovo sto si ti napisao je glupost, mada ima nesto tacno jer se razlikuju ljudi to je individualna stvar.
 
Član
drift_kiler je napisao(la):
hehe ja vozim bez vozačke, al vozim samo u svom gradu i znam tacno gdje se mogu nalazit.Prije tog mjesta se uparkiram i provjerim imal ih.Otac me je ucio još kada sam imao 12 godina i stalno smo se vozili po jednom naselju kako bi me obucio.Skoro sam kupio auto sa bratom po pola.On ima vozacku.I ja bi volio kad bi izaso zakon ovakav, a npr. ako nema roditelja samnom da oni plate neku kaznu.Recimo do 50km.Fali mi još godina i po da mogu dobit vozacku.Neznam bas kakav je sad zakon kad bi me ufatili, mislim da bi platio dobru kaznu i 2 godine zabrane.Tako sam cuo ili dobro potplatit.Ovaj zakon me nervira i zato mrzim drotove :cool: .Malo je i ovaj zakon zalostan jer ispadne da smo mi nesposobni do 18 god, a neko nezna ni sa 40 god. vozit a ima vozacku.

:cool:

Tooooooooooooooo, kralju, tooooooooooooooo, kraljčino, sigurno si najbolji vozač na planeti, a još ni sline, a ni guzice ne znaš obrisati i još mrziš drotove što bi te kaznili jer kršiš zakon.:cool:

Ma idol si, majke mi.:cool:
 
Član
OggyBoy je napisao(la):
:cool:

Tooooooooooooooo, kralju, tooooooooooooooo, kraljčino, sigurno si najbolji vozač na planeti, a još ni sline, a ni guzice ne znaš obrisati i još mrziš drotove što bi te kaznili jer kršiš zakon.:cool:

Ma idol si, majke mi.:cool:

Vrhunski:lol::lol::cool:
 
OggyBoy je napisao(la):
drift_kiler je napisao(la):
hehe ja vozim bez vozačke, al vozim samo u svom gradu i znam tacno gdje se mogu nalazit.Prije tog mjesta se uparkiram i provjerim imal ih.Otac me je ucio još kada sam imao 12 godina i stalno smo se vozili po jednom naselju kako bi me obucio.Skoro sam kupio auto sa bratom po pola.On ima vozacku.I ja bi volio kad bi izaso zakon ovakav, a npr. ako nema roditelja samnom da oni plate neku kaznu.Recimo do 50km.Fali mi još godina i po da mogu dobit vozacku.Neznam bas kakav je sad zakon kad bi me ufatili, mislim da bi platio dobru kaznu i 2 godine zabrane.Tako sam cuo ili dobro potplatit.Ovaj zakon me nervira i zato mrzim drotove :cool: .Malo je i ovaj zakon zalostan jer ispadne da smo mi nesposobni do 18 god, a neko nezna ni sa 40 god. vozit a ima vozacku.

:cool:

Tooooooooooooooo, kralju, tooooooooooooooo, kraljčino, sigurno si najbolji vozač na planeti, a još ni sline, a ni guzice ne znaš obrisati i još mrziš drotove što bi te kaznili jer kršiš zakon.:cool:

Ma idol si, majke mi.:cool:

Nemoj ba jarane sad ucjenjivat, neznas me i neznas dal ja znam guzice i sline obrisat.Godine ne opisuju covjeka.Ja punim 18 godina za 1 godinu i 3 mjeseca.Zar se covjek puno mijenja za 1 godinu i 3 mjeseca.Samo kažem da bi bilo dobro da usvoje zakon da se polaže sa 16 godina i neka je uz prisustvo roditelja.Bar bi se kolko tolko zadovoljavo vožnje.pozzz

lhasa_green_beast je napisao(la):
Cekaj, ti izmisljas sada zakone ? :icon_confused: Da ti roditelji plate kaznu zato sto si ti sjeo za volan maloljetan ? :icon_question::icon_question::icon_question: Nema smisla. Meni je sada 17 godina i jos malo pa cu polagat testove i nijednom mi se nije probudila zelja da vozim auto po gradu, u svojoj karijeri SAM sam upravljao autom 2 puta kroz selo.
Ovo sto si ti napisao je glupost, mada ima nesto tacno jer se razlikuju ljudi to je individualna stvar.

Vozam ja auto po naselju i tak gdje znam da nema policije, i 2 puta sam isao u grad.Nisam isao na glavni ulaz u grad nego ima jedan poseban pristup... i samo uso u grad i na prvi parking.Ja ne izmisljam zakone samo govorim kako bi za mene bilo dobro.Pa nek su i pooštrene mjere u polaganju, nek idem neko vrijeme i na predavanja(kao u skoli) al moje misljenej je da je visok prag 18 god.

Death_beat je napisao(la):
drift_kiler je napisao(la):
hehe ja vozim bez vozačke, al vozim samo u svom gradu i znam tacno gdje se mogu nalazit.Prije tog mjesta se uparkiram i provjerim imal ih.Otac me je ucio još kada sam imao 12 godina i stalno smo se vozili po jednom naselju kako bi me obucio.Skoro sam kupio auto sa bratom po pola.On ima vozacku.I ja bi volio kad bi izaso zakon ovakav, a npr. ako nema roditelja samnom da oni plate neku kaznu.Recimo do 50km.Fali mi još godina i po da mogu dobit vozacku.Neznam bas kakav je sad zakon kad bi me ufatili, mislim da bi platio dobru kaznu i 2 godine zabrane.Tako sam cuo ili dobro potplatit.Ovaj zakon me nervira i zato mrzim drotove :cool: .Malo je i ovaj zakon zalostan jer ispadne da smo mi nesposobni do 18 god, a neko nezna ni sa 40 god. vozit a ima vozacku.

ne polazes zato da te policija ne bi kaznjavala, nego zato da bi se naucio propisno vozit! i ovo 18 godina nije samo zbog kazni, nego zbog toga da u auto ne bi sjedali djecaci koji razmisljaju ovako ko ti. za voznju auta potreban je zreliji pristup, i veca odgovornost ;)

A kako to ja razmisljam, jednom sam u zivou vozio 90km/h u ne naseljenom mjestu.Vecinom je u mene prva-druga brzina.Samo volim vozit auto jbg.
 
Član
lhasa_green_beast je napisao(la):
A ti Oggy inace imas 30 godina profesionalnog iskustva i par hiljada sati za volanom. ;) :icon_smile:

Na žalost, samo pola od toga.;)

drift_kiler je napisao(la):
Nemoj ba jarane sad ucjenjivat, neznas me i neznas dal ja znam guzice i sline obrisat.Godine ne opisuju covjeka.Ja punim 18 godina za 1 godinu i 3 mjeseca.Zar se covjek puno mijenja za 1 godinu i 3 mjeseca.Samo kažem da bi bilo dobro da usvoje zakon da se polaže sa 16 godina i neka je uz prisustvo roditelja.Bar bi se kolko tolko zadovoljavo vožnje.pozzz

Ne sumnjam ja da ti znaš "vozati" auto, svi smo znali u tim godinama, ali sa takvim razmišljanjem, još ti nisi za ulice, treba i gore da sazriš još malo, a vidjećeš koliko ćeš drugačije razmišljati kad budeš imao dozvolu jedno 5 godina.;)
 
OggyBoy je napisao(la):
lhasa_green_beast je napisao(la):
A ti Oggy inace imas 30 godina profesionalnog iskustva i par hiljada sati za volanom. ;) :icon_smile:

Na žalost, samo pola od toga.;)

drift_kiler je napisao(la):
Nemoj ba jarane sad ucjenjivat, neznas me i neznas dal ja znam guzice i sline obrisat.Godine ne opisuju covjeka.Ja punim 18 godina za 1 godinu i 3 mjeseca.Zar se covjek puno mijenja za 1 godinu i 3 mjeseca.Samo kažem da bi bilo dobro da usvoje zakon da se polaže sa 16 godina i neka je uz prisustvo roditelja.Bar bi se kolko tolko zadovoljavo vožnje.pozzz

Ne sumnjam ja da ti znaš "vozati" auto, svi smo znali u tim godinama, ali sa takvim razmišljanjem, još ti nisi za ulice, treba i gore da sazriš još malo, a vidjećeš koliko ćeš drugačije razmišljati kad budeš imao dozvolu jedno 5 godina.;)



Znaci kad budem imo dozvolu 5 godina bit cu iskusniji, zar nije bolji zakon da od 16 god. vozamo uz prisustvo roditelja i da imamo već 2 godine iskustva sa 18 god i tad dobijemo pravu vozačku.?A sto se tiče znanja.U vožnji znanja nikad dosta.Nikad ne možeš reć ja znam vozit jer to je nemoguće.Mi možda svi imamo nekolko znanja u vožnji, neko više neko manje.Ja možda najmanje nisam ništa reko_Ove savjete oko znanja sam pokupio od oca :icon_smile:
 
Top