Polaganje vozačkog ispita sa 16 godina

Polaganje vozačkog ispita sa 16 godina

Član
To se furaju na amere, i zapad, nije to za nas :lol:
A bas roditelji imaju vremena ali i novca da uzmu djetetu marutija i sl. do 1000kubika i da se vozikaju sa djecom... sranje, ako vec treba nek vozi sta hoce ali uz prisustvo roditelja, pa ako su normalni roditelji nece se gasati, nego ce normalno voziti.

Ali opet 20km/h ispod ogranicenja... pa to je opasnost na cesti, evo recimo ogranicenje 60, vozi 40 u krivini, a iza se neko zapicio i pici "normalno" oko 80km/h i naleti... nigdje veze :icon_rolleyes:

I sada ovo sto pocetnici moraju 10km/h usporiti je rizicno, pa znam po sebi, evo iskljucujem se sa m-17 tamo u blatusi, skoro uvijek policija stoji, a ja moram sa nekih 100km/h usporiti na 60km/h... nije mi jednom neko iza poceo trubiti, ima budala hoce me pokupiti sa guzice :lol:
 
svaki dan sve gluplji i gluplji zakoni. radil ko sta korisno u ovoj drzavi? jos treba da trpim balavce po cesti, koji ce pravit kilometarsku kolonu svojom sporom voznjom. a da ne spominjem kolko ce bit zeljni gasa kad konacno sjednu sami za volan. to neces moc kontrolisat. a sigurno ima i onih roditelja koji ce sesnaestogodisnjaka pustat da sam vozi, a on misli da je pokupio svu pamet svjeta i eto ti belaja
 
zahtjev bh autoškola...recite da vam je cilj da sto vise para zaradite. budite iskreni, mozda vam prije izadju u susret parlamentarci! :icon_mad:
sa 16 godina djeca da voze?! i jos da kuliraju pri maksimalnoj brzini od 30 kmh :icon_mad:
e da mi je nesto pametno cuti u ovoj drzavi..
 
Član
Idiotluk teski znaci treba da vozi 30 Km/h pa jesu oni normalni ??
na biciklu se brze ide kamol u saobracaju , pa mogu mislit koje bi guzve
tek onda bile i ko zna sta sve . . .
Super je to da se sa 16 godina mzoe polagat i vozit , ali ova silna ogranicenja
su lose realizovana , sto se tice3 da bude uvijek prisutan neko od staratelja to je ok
ali ovo sve ostalo down :icon_evil: :icon_twisted:
 
Član
mislim da vecina tih 16-godisnjaka nije "zrela za volana"... a dobro je gore iznad napisano, ovo predlazu samo da bi sto vise kandidata imali i para zgrnuli. isto ko sto su auto distribureri govorili da je opasno voziti auta sa euro3 normom. smijesno, al et, takva nam je i drzava...
 
"Ako bi se zakonom dopustilo mladima polaganje vozačkog ispita sa 16 godina, zadovoljila bi se njihova znatiželja i izbjegle bi se situacije da oni bez znanja odraslih voze automobile, prigodom čega se događaju nesreće", istakao je Mlađenović za Večernji.

Kakvu on znatiželju misli zadovoljiti nekom sa autom od 1000ccm i ogranicenjem od 60/40/20 km/h :icon_question: :D
Druga stvar, da, baš će roditelji maksuz radi svojih adolescenata kupovat auta od 1000ccm!Naravno da će svaki roditelj dat djetetu da vozi ono što ima i plus uz to sve što se u većini slučajeva neće pridržavati toga da budu uz dijete za vrijeme vožnje...u nekoj normalno državi da, to bi funkcionisalo, ali kod nas definitivno ne!Nismo mi još za takvih standarda spremni :icon_rolleyes:
 
Član
a sta je sa gornjom granicom godina... Opasniji su babci za volanom od omladine U svakom slucaju jedan klinac ima bolje reflekse od nekog tamo matorca... Slazem se da treba dopustiti polaganje s tim da se poostre kriteriji polaganja ukljucujuci i simulatore kako bi izbjegli masovnu pojavu kamikaza na cesti Naravno uz jasno i precizno bez rupa definiran zakon
 
Član
jako mi se svidja..jedino ovo ogranicenje ..al eto...za po gradu se vozikat nije lose..a moze uzet una do 1k ..do 1,0 motora..ili pak yugu..ili maruti..al opet registracija..to ce ga odradt.vrijedi registracija vise od auta..al eto sta god bude dobro je..u americi se polaze od 15 ..vozacka..
 
Član
Taaky je napisao(la):
jako mi se svidja..jedino ovo ogranicenje ..al eto...za po gradu se vozikat nije lose..a moze uzet una do 1k ..do 1,0 motora..ili pak yugu..ili maruti..al opet registracija..to ce ga odradt.vrijedi registracija vise od auta..al eto sta god bude dobro je..u americi se polaze od 15 ..vozacka..

ne lupaj gluposti, i u americi je od 16...
 
Član
ja koliko sam cuo da je tako...tako mi je amidja reko..jedino ako nije on tacno cuo...ne znam stvarno;)
 
Član
Taaky je napisao(la):
ja koliko sam cuo da je tako...tako mi je amidja reko..jedino ako nije on tacno cuo...ne znam stvarno;)

You must be at least 21 years old to drive a commercial vehicle across state lines (interstate commerce) or to transport passengers or hazardous materials or wastes (intrastate or interstate commerce). You may drive for hire within California if you are 18 years of age or older and do not engage in interstate commerce activities. If you are 16 years of age but less than 18 years of age, you may not drive for hire and you may not drive outside of California


ne vidim nigdje 15 ;)

a evo kod njih uslova za vozacku tih "maloljetnika"

Before being eligible to take your driving test you must:

* Be 16 years old

AND

* Have held your permit for a minimum of six months

AND

* Have completed driver education

AND

* Have completed 6 hours of professional driver training

AND

* Have completed 50 hours of practice with an adult 25 years or older. The adult must have a valid California driver license and certify to the 50 hours of practice. At least 10 of the 50 hours must have been done at night.
 
Top