Pojačalo u protect-u! Pomoć

Pojačalo u protect-u! Pomoć

Član
Radilo dugo vremena bez problema, i prodam ga prijatelju ( spojio mu na paju 256) i tako je radilo 4 dana i danas me zove, gori crvena lampica, to jest protect... Otvaro sam pojačalo, ne vidim da je i jedan tranzistor izgorio, ne smrdi ništa unutra. Kablovi su 16 kvadrata, nisu OFC, obični su, masa nova napravljena, aku je dobar, 100ak Ah, sub je na single 4 oma, da li je moguće da je zbog vlage, gepek mu se malo čuje na mem i vlažan je... ne pada mi više ništa na pamet šta bi moglo bit, hmm... hvala na pomoći :)
 
Član
Druze upali ga bez zvucnika ikako, ako i tada upali protekt onda je vjerovatno izlaz crkao ;) imam jedno tako evo ga pravim sebi, isto nista nije smrdilo a kad su ispitani izlazi od 8 integralnih, 2 crkla, i ja zamijenio i sada moram jos oscilator zamijeniti i radice kao sat ;)
ispitaj izlaze jer najvjerovatnije da su oni otisli, moze biti ybog vlage u autu da je porosilo pojacalo a on ga upalio i kratki napravio
 
Član
pa to su izlazi crkli najvjerovatnije, preopterecenje ili vlaga u pojacalu. mada je manje moguce da je vlaga jer je kod mene prije pukla stoplampa bila na fordu i uslo vode i vlage i nije crklo pojacalo nikad. A to je vjerovatno ili isli dva zvucnika na jedan izlaz ili u bridge i preopteretilo pojacalo sa pojacavanjem i vrisnuli izlazi.
 
Top